Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Епа ете Аквилани е офанзивен само треба да се врати, а за 4 4 2 треба да се купи некој салам напаѓач од 20 тина и појке милиони, Кајт некако не ми личи дека можи да биди втор напаѓач арен си е десно, клај го и нека бувта напред назад. Како и да е ако не купиме уште еден играч црно ни се пишува, а дури игра Лукас ве уверувам дека нема многу бодој да земиме.
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
лукас денес солидно изигра сопре многу акции, трчаше насекаде по теренот вака да изигра до дека да се оправе аквилани добро ке е ама треба сите да играат добро за да победува тимот, оти не може да игре само еден играч и да се собираат победи.
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
абе каков маратон да трча, играчи како што е кујт многу малку ги има. кажи ми еден играч кој е напагач или крило да се врака пред својот гол а веке во следната акција да е пред противничкиот гол.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Na kuyt mu fali kreativnost taka da sekogas bi go izbral Benayoun pred Kuyt .
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
abe pari imase letovo ama loso se investiraa u akvilani ????ma ajde povreden ke bide uste mesec dena najmalku sto da se prai do togas
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
Тотенхем ви се некој малер, а и не се баш слаба екипа мислам дека рок од 1 година губите 3 или 4 пати не ми текнува.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
abe pari imase letovo ama loso se investiraa u akvilani ????ma ajde povreden ke bide uste mesec dena najmalku sto da se prai do togas

Имаше пари?
дадоја 34 за Алонсо а ние дадовме 20 и башка ова не е засилување, ова е замена. Пак ќе речам засилување е да прикупиш плус играчи од тие шо си ги имал.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Најде кој да зборува...со Хал дома се вадите во 90+ на домашен терен,можам да замислам со другите што ќе биде.За разлика од Хал Тотенхем е 10 пати поорганизирана и посилна екипа плус играше на домашен терен,одма се палите на поразот на Ливерпул почекајте долга е сезоната ќе се покаже дека Анчелоти не е тренер за Премиер лига.


Слабо го пратеше ланскиот почеток на сезоната?Лани добро почнавте имавте 7 победи и 1 нерешена од 8 кола,па лошо завршивте сега ќе биде обратно.
Оуууу па ти експерт си па ке предвидиш дали Анечелоти е тренер за премиер лига....хахахаха...Оди легни си бе...
 

fantom y

Fuck OFF!
Член од
27 јануари 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Шпекулациите велат дека пред натпреварот со Стоук кој добро знаеме како заврши лани, Бенитез е многу претпазлив и сака да тргне по Michael Mifsud, одличниот напаѓач од Малта кој беше доскорашен член на Ковентри и во британските таблоиди очекуваат Бенитез-кој има одлично трансфер око и никогаш не згрешил во ниеден трансфер(доказ за тоа е Фернандо Мориентес) да тргне по робусниот напаѓач и да му донесе достоен партнер на Фернандо Торес- тандем од кој јас лично очекувам многу и сметам дека конечно може да ја вратат старата слава на Енфилд. :vozbud:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Da se nadevame deka ke bide taka toj neka go kupi pa potoa vremeto ke pokaze a bi trebalo da e uspesno.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Шпекулациите велат дека пред натпреварот со Стоук кој добро знаеме како заврши лани, Бенитез е многу претпазлив и сака да тргне по Michael Mifsud, одличниот напаѓач од Малта кој беше доскорашен член на Ковентри и во британските таблоиди очекуваат Бенитез-кој има одлично трансфер око и никогаш не згрешил во ниеден трансфер(доказ за тоа е Фернандо Мориентес) да тргне по робусниот напаѓач и да му донесе достоен партнер на Фернандо Торес- тандем од кој јас лично очекувам многу и сметам дека конечно може да ја вратат старата слава на Енфилд. :vozbud:
Седи.Единица.Се гледаме во Јуни... :vozbud::vozbud:

Бенитез е заинтересиран за одбранбен играч на Атлетик Билбао за кој е спремен да плати 11,5 милиони евра.Аман само во одбрана ли ќе зимаме.А вооедно и Барселона тргнува по Алберт Риера...
Преку мокриов ми е од шпанциве.Ви беше таму ви играше во Еспањол не го приметивте сега шо сакате?
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N165436090817-0915.htm

Ко ги прочитав првите 4 5 пасуси почна да ми се плачи, аман веќе нека напрат нешто нека купат некој играч нека дат пари, ебаве сопствениците ебаве Бенитез, голема нерва ме фаќа таман кога се подобривме кога стигнавме втори со 3 бода зад првиот и со неверојатна игра тие ја посраја работата. И ако дај 11 милиони за уште еден одбранбен играч можи слободно цело раководство да ја фаќа вратата пичка му мајчина.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Абе се заебаваат газдиве греота играч како Џерард да остане без титула во премиер лигата.20 години си играат к*рот а и више ако неможат газдиве да го водат клубот слободно може да го продадат на арапи и така имаше доста заинтересирани.Што треба да се случи да си отидат Хикс и Жилет????
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Абе се заебаваат газдиве греота играч како Џерард да остане без титула во премиер лигата.20 години си играат к*рот а и више ако неможат газдиве да го водат клубот слободно може да го продадат на арапи и така имаше доста заинтересирани.Што треба да се случи да си отидат Хикс и Жилет????
Kо ќе ги пиши во весник R.I.P
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom