#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

B

Black Guard

Гостин
Кој Железарец си ти, не знам, ама ако дознаам, ќе те пљукнам.
Минчо средил работа очигледно :facepalm:

Ти знаеш дека твојот пастир и екипата за да задржат фотељи седнаа во скутот на мали клешта ми ги амнестираа оние кои меѓународното право НЕ ДОЗВОЛУВА амнестија,се виде маската на лажниве патриоти и ако вие ги поддржувате и оправдувате тогаш не сте ништо повеќе од предмет без душа,без гордост бидејќи ја распродаваат колку ли само икони и крстови ја напуштија државава годиниве додека некои копкаа и пиеа синалко.

Пумичке ти барем немаш дух поробенички-освести се,јас неќам никој да оди пред влада,неќам никакви протести бидејќи немја да решат НИШТО освен да креираат спирала на насилство,дозволете првен судот да го каже своето.
--- надополнето: 12 мај 2012 во 00:46 ---
Навивачката група „Комити“ ве известува дека официјално нема да учестувува во утрешниот протест пред владата.
Сите членови кои индивидуално планираат да учестуваат во протестите ДА НЕ НОСАТ ОБЕЈЕЖЈА ОД ГРУПАТА.За непочитување на одлуката ке следат санкции.
Со почит,
Комити Скопје
Паметно-навивачки групи и спорт не треба да се меша,се разбира балистите не се навивачка група туку ништо повеќе од лоботомирани мозоци и расипани заби.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Дајте бре дескрипшн за албумот и за сликите. На англиски ли да биде, или на македонски? Ако е на македонски сама ќе смислам нешто.
Scenes from the second protest in Skopje of the Albanian population due to the arrest of 20 suspects for the cold blooded murder of 5 Macedonian citizens
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ова за нас а? све да му ебам!
Па да, претпоставувам. Предмет на заебанција се луѓе кои барем прават нешто за својата држава макар и на интернет, додека тој си ја грее фотељата и ич кур не му чуе додека му се полнат банкарските сметки.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Па да, претпоставувам. Предмет на заебанција се луѓе кои барем прават нешто за својата држава макар и на интернет, додека тој си ја грее фотељата и ич кур не му чуе додека му се полнат банкарските сметки.
да му се сснеме и на него ко на борјан - бемка. Да видат дека и двете страни отворени ги обичаме...:pos:
да не знае што го снашло :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom