Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

S

Shaman

Гостин
rabotata e sto jankulovska denta koga gi fati osomnicenite rece deka za site 20 imaat dokazi deka se vmesani vo terrorizam.
sto e potragicno posle 48 casa 13 terroristi se vo sloboda! pazete ne se site zatvoreni
Ајде пак со лажење.
Ај да видиме изјавата кај рекла дека сите 20 се за тероризам приведени.
Да не беше случајно дека е за ДЕЛ ОД ПРИВЕДЕНИТЕ ???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ајде пак со лажење.
Ај да видиме изјавата кај рекла дека сите 20 се за тероризам приведени.
Да не беше случајно дека е за ДЕЛ ОД ПРИВЕДЕНИТЕ ???
Остај го така му одговара да каже...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
10.729
Јас би сакала посебно да им честитам на демонстрантите за денешниот протест.(y)

Навистина преку фрлањето камења, палењето, кршењето и дерењето ДОКАЖАА дека не се терористи и насилници.:facepalm:
Се надевам свесни се дека светот ја гледа моронштината што ја прават.
за жал не :) кога и да направат нешто лошо како во државава така и во странство они се преставени како македонски државјани со што ние македонците добиваме многу лоша слика кај останатите
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Гледавте ли на Телма пред малце? новинар е со сериозна повреда на главата, лежеше на земја крв му течеше....а полицијата му ја санираше повредата! :mad:

Абе гадови едни бе!!!!!!!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Ме интересира од поупатените ако може да ми одговорат дали полицијата ги снима и слика протестите како што се прави во цел свет?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
rabotata e sto jankulovska denta koga gi fati osomnicenite rece deka za site 20 imaat dokazi deka se vmesani vo terrorizam.
sto e potragicno posle 48 casa 13 terroristi se vo sloboda! pazete ne se site zatvoreni
не тебе требаше да ти се јави и да ти каже што,кој,како,каде:tapp:
тоа што се пуштени на слобода ти е тактика,одма ќе почнат да комуницираат меѓу себе и така самите ќе се издадат,капито
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Ova ne vi trebese,stvarno vi velam, Grcite ne ve sakat,bugarite ne ve saka,srbite ne ve sakat, SAD i NATO ne ve saka, pa sega plus i so vnatresnite albanski muslimani se cepkate, site ovie raboti koga ke se sobrat ke vi se udri pogla, Makedonija NEMA DA VLEZE VO NATO, a NISTO CUDO VO IDNINA I ALBANIJA DA STAVA VETO ZA VLEZ NA MAKEDONIJA VO NATO
:tapp::tapp::tapp: Да става албанија вето? :vozbud: :tapp:
опасни сте, нек си ебе матер. Куп џукели што лаат, сами пекинезери.
 
S

Shaman

Гостин
па и да стави? голема работа ако не влеземе во НАТО...стратешки партнер сме, и несмеат да не бомбардираат :)

башка, ја тераш офтопик многу..
во врска со убиствата, има некои информации околу тоа дека децата сепак биле масакрирани... нешто инфо околу ова?
Кажаа и од Судска Медицина и од МВР дека не биле масакрирани. Погрешниот впечаток дека се масакрирани е стекнат затоа што додека ги егзекутирале, ИСЛАМСКИТЕ ТЕРОРИСТИ, ги легнале децата на стомак. Ова значи дека влезните рани од куршумите на главата им биле од позади а излезните од напред. Излезните рани се секогаш поголеми и зависат од аголот на влезот на зрното а исто зависи и дали ќе удрат во коска, ткиво итн. Мислам дека нема потреба понатаму посликовито да објаснувам, паметен си ќе сфатиш?
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
за жал не :) кога и да направат нешто лошо како во државава така и во странство они се преставени како македонски државјани со што ние македонците добиваме многу лоша слика кај останатите
Да ама мислам дека ова е малку покомплексна ситуација и повеќе даваат лоша слика за исламот отколку за Македонија како држава.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Немало радикализам во Македонија, А НЕ ЖИВЕЕ ВО МАКЕДОНИЈА!

Тоа е таа логика, пријатели.(y)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Vie samite gi ubivte decata, i vinata gi prefrlivte na albancite,so ime Radikalen Islam, so cel da imse ulizuvate na Zapadot, ama so vakvi finti veke ne vi odi, sega ke go jadete debelijot kraj, posle samitot vo USA, ova nema da se zaboravi od albancite, nemojte da mislite deka ova vaka ke si ostane, nitu Amerikanskiot ambasador ne vi veruva deka se sooscuvate so radikalen islam..
Слободно голтај си ги фекалиите,и така никој во светот не сака да ти ги проголта,фекалијо една.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom