Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

S

Shaman

Гостин
Vie samite gi ubivte decata, i vinata gi prefrlivte na albancite,so ime Radikalen Islam, so cel da imse ulizuvate na Zapadot, ama so vakvi finti veke ne vi odi, sega ke go jadete debelijot kraj, posle samitot vo USA, ova nema da se zaboravi od albancite, nemojte da mislite deka ova vaka ke si ostane, nitu Amerikanskiot ambasador ne vi veruva deka se sooscuvate so radikalen islam..
ќе сака некој ова ѓубре да го ишутира од тука?
„сами ги убивте децата“
 
H

HITCH

Гостин
Американскиот амбасадор ве финансира. Што сака да каже Теута Арифи со прстите на сликава? Која и чија порака ја испраќа? Кој им дозволува на неа, Ермира Мехмети и Мендух Тачи да си кажуваат соништата за Голема Албанија?



Што значат знамињава на сликава??? Чии се? Кој ги употребува? Делувањава, реакциите и политиката која ја водите на Балканов е чист радикален Ислам!

 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Vo Makedonija nema radikalen islam, toa e izmislica, i toa ke se dokaze vo bliska idnina..
Има и да го бомбардирам и да го тепам за да го докажам дека не го постои радикаљен во Македонија.
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
Vie samite gi ubivte decata, i vinata gi prefrlivte na albancite,so ime Radikalen Islam, so cel da imse ulizuvate na Zapadot, ama so vakvi finti veke ne vi odi, sega ke go jadete debelijot kraj, posle samitot vo USA, ova nema da se zaboravi od albancite, nemojte da mislite deka ova vaka ke si ostane, nitu Amerikanskiot ambasador ne vi veruva deka se sooscuvate so radikalen islam..
И уште нешто... конкретно за тоа дали ние си ги убивме и дали ние имаме таква подла креатура... мислам дека е надвор од секој разум да се правдаме, а уште помалку со тебе тука на форумот да се обрајнуваме!!! Јас сум сигурна дека МВР ја откри вистината и дека овој пат ќе биде спроведена до крај целата постапка!!! А вие и вашите манипулации, лигавења и лаги можете само да ги прераскажувате на некои фантазмагорични писатели. СИТЕ ВЕ ЗНААТ ВЕЌЕ!!!! СЕ Е ЈАСНО!!!! Особено ваквите како тебе... се особено познати! А секоја чест на оние муслимани (и мои пријатели) кои се цивилизациски многу повисоко од ваквите нискости и тесности!!!! Живеј си го животот ослободено од вакви зли мисли, нека не ти тече во крвта ваков отров...
 
Член од
7 март 2012
Мислења
296
Поени од реакции
55
rabotata e sto jankulovska denta koga gi fati osomnicenite rece deka za site 20 imaat dokazi deka se vmesani vo terrorizam.
sto e potragicno posle 48 casa 13 terroristi se vo sloboda! pazete ne se site zatvoreni
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ova ne vi trebese,stvarno vi velam, Grcite ne ve sakat,bugarite ne ve saka,srbite ne ve sakat, SAD i NATO ne ve saka, pa sega plus i so vnatresnite albanski muslimani se cepkate, site ovie raboti koga ke se sobrat ke vi se udri pogla, Makedonija NEMA DA VLEZE VO NATO, a NISTO CUDO VO IDNINA I ALBANIJA DA STAVA VETO ZA VLEZ NA MAKEDONIJA VO NATO
А во 2001 игравме џамлии така?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Vie samite gi ubivte decata, i vinata gi prefrlivte na albancite,so ime Radikalen Islam, so cel da imse ulizuvate na Zapadot, ama so vakvi finti veke ne vi odi, sega ke go jadete debelijot kraj, posle samitot vo USA, ova nema da se zaboravi od albancite, nemojte da mislite deka ova vaka ke si ostane, nitu Amerikanskiot ambasador ne vi veruva deka se sooscuvate so radikalen islam..
не треси глупости ти се смее цел форум. - оваа изјава ти е подеднакво иста како некој да земе да каже ден пред бајрам вие да си убиете 4 деца муслимани со цел за да се улизувате кај западњациге....

ова ти држи логика?

п.с - америка два три пати фати „мирни“ момци од косово кои патем планираа некои терористички напади таму ако не се лажам?друго. Американскиот амбасадор верувал или неверувал тоа го ГЛЕДА и на телевизии и во живо по улициве па нека процени сам. - покрај американскиот амбасадор цела америка не ви верува на вас муслиманите (се почна од бин ладен ми се чини нели?) - и да - не мислеме дека вака ке остане .пошто на вас не ви одговара да сме македонија а на нас не ни одговара таа ваша голема албанија па треба да се превземе нешто нели?

Vo Makedonija nema radikalen islam, toa e izmislica, i toa ke se dokaze vo bliska idnina..
јас ти потврдувам и ке ти докажам дека има. и сам знаеш ама ако сакаш да се превиш будала со сила океј.

ако нема радикален ислам - кои се оние момцине со кратки бермуди и долга брада? тие се нешто друго или исклучок можда?
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
Јас би сакала посебно да им честитам на демонстрантите за денешниот протест.(y)

Навистина преку фрлањето камења, палењето, кршењето и дерењето ДОКАЖАА дека не се терористи и насилници.:facepalm:
Се надевам свесни се дека светот ја гледа моронштината што ја прават.
 
Член од
4 јули 2011
Мислења
52
Поени од реакции
50
Ova ne vi trebese,stvarno vi velam, Grcite ne ve sakat,bugarite ne ve saka,srbite ne ve sakat, SAD i NATO ne ve saka, pa sega plus i so vnatresnite albanski muslimani se cepkate, site ovie raboti koga ke se sobrat ke vi se udri pogla, Makedonija NEMA DA VLEZE VO NATO, a NISTO CUDO VO IDNINA I ALBANIJA DA STAVA VETO ZA VLEZ NA MAKEDONIJA VO NATO
па и да стави? голема работа ако не влеземе во НАТО...стратешки партнер сме, и несмеат да не бомбардираат :)

башка, ја тераш офтопик многу..
во врска со убиствата, има некои информации околу тоа дека децата сепак биле масакрирани... нешто инфо околу ова?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.089
Поени од реакции
8.359
Ova ne vi trebese,stvarno vi velam, Grcite ne ve sakat,bugarite ne ve saka,srbite ne ve sakat, SAD i NATO ne ve saka, pa sega plus i so vnatresnite albanski muslimani se cepkate, site ovie raboti koga ke se sobrat ke vi se udri pogla, Makedonija NEMA DA VLEZE VO NATO, a NISTO CUDO VO IDNINA I ALBANIJA DA STAVA VETO ZA VLEZ NA MAKEDONIJA VO NATO
а бе битно сега овие вахабиве што се во притвор ке го лежат по 150 год затвор,
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
50
Ova ne vi trebese,stvarno vi velam, Grcite ne ve sakat,bugarite ne ve saka,srbite ne ve sakat, SAD i NATO ne ve saka, pa sega plus i so vnatresnite albanski muslimani se cepkate, site ovie raboti koga ke se sobrat ke vi se udri pogla, Makedonija NEMA DA VLEZE VO NATO, a NISTO CUDO VO IDNINA I ALBANIJA DA STAVA VETO ZA VLEZ NA MAKEDONIJA VO NATO

So ne odis be sponka vo albanija ili kosovo da zivees cim se tolku jaki NATO drzavi, so idete tuka vo ovaa 'nikakva' drzava
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.609
Поени од реакции
70.093
Ova ne vi trebese,stvarno vi velam, Grcite ne ve sakat,bugarite ne ve saka,srbite ne ve sakat, SAD i NATO ne ve saka, pa sega plus i so vnatresnite albanski muslimani se cepkate, site ovie raboti koga ke se sobrat ke vi se udri pogla, Makedonija NEMA DA VLEZE VO NATO, a NISTO CUDO VO IDNINA I ALBANIJA DA STAVA VETO ZA VLEZ NA MAKEDONIJA VO NATO
Ме заболе патлакот ако не влеземе во НАТО :pos:
Абе Рафиз бе кучо стара...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom