Фан Клуб: Јувентус

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Мене па Каморанези ми беше повеќе технички поткован, плус во средина, а Касерес со Торичели и двајцата бекови и физички како коњи спремни :)
имаш и ти поента ама преге баш дури гледав некој видеа на каналот на јуве најпрво на Каморанези ме потсети :)
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Тежок папучар!Мене женска ми да ми каже да облечам дрес од Интер за да ми прости(мада таква женска што навива за Интер или Милан не ми треба)...па подобро ќе ја оставам!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Тежок папучар!Мене женска ми да ми каже да облечам дрес од Интер за да ми прости(мада таква женска што навива за Интер или Милан не ми треба)...па подобро ќе ја оставам!
Колку си ватрен другар алал нека ти е. Сигурно многу придонесуваш ти за Јувентус, ваљда имаш купено и сезонски билет уште од сеа за следната сезона.
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Да нупунам 18 год, не му ја мислам ич правец Торино:)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Колку си ватрен другар алал нека ти е. Сигурно многу придонесуваш ти за Јувентус, ваљда имаш купено и сезонски билет уште од сеа за следната сезона.
Што ќе му е женска за сериозно глеаш нема ниту 18 ... Нека дупи поише колку што може и нека не му се секира за женската ако го остави..
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
и сеа шо бидна со дресојте? На јuventuz.com форумо читав наводно протекле информаци како демек ќе ни ги мачкале очите со третата звезда,ќе си биле тие двете златни и една голема на средина од дресо. Ако е за така и овај розевио беше таков и да си јади ушите Ањели,да не знај чоек дали да го поштова шо го крена тимо на нозе или да го плука шо не го продолжва договоро со Дел Пиеро и шо драпа со дресојте
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
и сеа шо бидна со дресојте? На јuventuz.com форумо читав наводно протекле информаци како демек ќе ни ги мачкале очите со третата звезда,ќе си биле тие двете златни и една голема на средина од дресо. Ако е за така и овај розевио беше таков и да си јади ушите Ањели,да не знај чоек дали да го поштова шо го крена тимо на нозе или да го плука шо не го продолжва договоро со Дел Пиеро и шо драпа со дресојте
Кое мачкање очи бе? Ова го кладоја на стадион и на седиштето на клубот. (Освен ако му е нешто роденден на Сторари а да не знам, не гледам друга причина за 30ката :D )
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Кое мачкање очи бе? Ова го кладоја на стадион и на седиштето на клубот. (Освен ако му е нешто роденден на Сторари а да не знам, не гледам друга причина за 30ката :D )
знам и јас дека на стадион ја кладоја и третата ама то ништо не гарантира,демек ние за нас така ќе си викаме а за другите ќе ја криеме на дрес звездата да не се гледа апла.
иначе јас ако се прашвам,нешто вакво нека бидат,овие на коринтианс се секс

Timao122mas.jpg 95c00b0f-d368-3194-90b1-1e38b6ec47a1.jpg
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.866
Поени од реакции
6.376
знам и јас дека на стадион ја кладоја и третата ама то ништо не гарантира,демек ние за нас така ќе си викаме а за другите ќе ја криеме на дрес звездата да не се гледа апла.
Види друже, супер е тоа што ти сакаш 3та звезда на дрес, сите сакаме верувај, Ањели најмногу сака гарант. Но има мал проблем што се вика фарсополи, како и да ја вртиме 2 титули не ни се признаваат од сите фудбалски асоцијаци и федерации. Но како Ањели го води клубот не е далеку денот кога ќе можеме официјално да ставиме 3та звезда на дрес, со освоени 32 наслови на терен.Така да ако плукаш , плукај по Моџи или по тие кои ни украдоа 2 титули, немој по Ањели жити се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom