#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
аман бе и самиот Иванов вели дека протести се оправдани - не насилни , демократски да се изразиш нема ништо тука лошо да се излезе на протест !
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
Сакате да си дадеме автогол каков што си дадоа они?
Zelezarec , ти би протестирал и кога би знаел дека нема да постигнеш ништо со тоа, напротив ќе ја влошиш состојбата?
Значи, сега протест не! Оставете ги Албанците нека се глупираат, нека ги гледа светот, ние ќе си седиме и ќе им го гледаме сеирот сега за сега.
Тоа е целата поента.

Не протестирајте сега,само ќе ја упропастите состојбава кога ги имаме веке во раце!
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Тоа е целата поента.

Не протестирајте сега,само ќе ја упропастите состојбава кога ги имаме веке во раце!
ај жити се кажи ми примеш како сме ги имале во раце?
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
И јас чекам да видам дививе што ќе прават во петок, али најверојатно ќе отидам во сабота на протестот а и ќе соберам така повеќе другари, да допринесам ...

Не се согласувам со некои членови во погледот дека ќе сме си дале автогол пред светот итн ... реално светот го заболе, ова е внатрешен проблем на Македонија и никој освен ние самите нема да ни го реши. Баталете ги ЕУ и САД, тие многу добро знаат што е како е, и секогаш знаеле ... се работи за нивни стратешки интереси а правдината во тоа не игра никаква улога.

Сепак ја многу ја поддржувам акцијата spreadthetruth, ама поддржувам и асален македонски протест
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Очигледно е дека имаме двојни стандарди за некои работи. Ако се случеше да речеме ваква работа во некоја друга држава и доколку после тоа припадниците на малцинството протестираа во поддршка на убијците ќе си речев добро овие нормални се? Е сега ако после тоа пак припадниците на малцинството уште помасовно излезат на протести а припадниците на мнозинството или не одржуваат протести или сосема молчат ќе си речам мнозинството е или лудо или навистина станува збор за некоја измама од тамошната полиција. Поентата ми е дека НИКОЈ не осудува екстремни испади после вакви ситуации особено не на народот на кој припаѓаат жртвите. Тоа е на некој начин нормална реакција на насобран гнев...
пак ќе кажам да почекаме до петок да видиме како ќе испадне па ќе збориме. Иначе да ги трпиме секој петок да се глупираат и закануваат а ние да молчиме е па ќе се согласат верувам сите така не може. Кој сака и без тоа нека излезе на протест, тоа е наше право а ние како Македонци во моментов најмногу имаме право на протести.
 
M

Moon Child

Гостин
многу чудно размислувате... да не види светот? во која држава го има ова бе???
Ај седни и размисли со ладна глава, може?
Нам не ни е потребен протест сега, сфаќаш ли? Тие си дадоа автогол и ќе си даваат сеуште со нивните протести! Седете мирни не ја расипувајте работава, во раце ги држиме. Ништо нема да постигнете само ќе ја влошите состојбата, сфати дека светот нас Македонците не гледа како угнетувачи на кутрото протерано Албанско население овде. Ако излете макар и еднаш некој да викне Смрт за Албанци ќе ја укакате цела работа.
Оставете ги нека се глупираат со тие црните знамиња, нам ни иде во корист тоа.
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Сакаш да се бориш,навистина ли сакаш?
Си бил ли во војска?
Знаеш ли оружје да држиш?
Знаеш ли како свират куршуми кога ќе ти пролетаат покрај глава?
1. Да, ако има потреба
2. Да
3. Да, неколку вида, пукано, чистено на -15, одржувано.
4. Да, не е пријатен филингот. Ни малку не е исто како да кликаш retweet или share.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
многу чудно размислувате... да не види светот? во која држава го има ова бе???
Железарец, обиди се да ја видиш поентата на активноста на твитерџиите. Протестот е сосема непотребна и многу штетна работа. Ако излезеш со шовинистички пароли и искршиш некој излог, како си подобар од нив? Што ќар има Македонија од такви протести? Кој е ќарот од создавање имиџ на простачка насилничка маса која е разулавена и полна омраза? Ако сме исти како оние кои ги критикуваме, која е поентата на сето ова?!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
И јас чекам да видам дививе што ќе прават во петок, али најверојатно ќе отидам во сабота на протестот а и ќе соберам така повеќе другари, да допринесам ...

Не се согласувам со некои членови во погледот дека ќе сме си дале автогол пред светот итн ... реално светот го заболе, ова е внатрешен проблем на Македонија и никој освен ние самите нема да ни го реши. Баталете ги ЕУ и САД, тие многу добро знаат што е како е, и секогаш знаеле ... се работи за нивни стратешки интереси а правдината во тоа не игра никаква улога.

Сепак ја многу ја поддржувам акцијата spreadthetruth, ама поддржувам и асален македонски протест
Во нашиот внатрешен проблем се вмешани многу прсти и кујни....
а да беше само наш внатрешен проблем ќе го решевме многу одамна!
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Еве се гледа колку е организиран протестот, едни у петок едни у сабота, а искрено Zelezarec смешни сте ми сите вие што се чукате у груди демек ако идете на протестот ќе бидете поголеми македонци од нас што се трудат да делуваат интернационално макар и да е преку твитер. Во душа сум сеирџика така да има да биде смеење на вашата организација. So good luck to all of you, и пазете се од брадосаните, не подлегнувајте на провокации од нивна страна. Толку од мене, поздрав
Гревна една слушај ме вака ти мене незнам кај си прочитала во петок дека ќе има протест, т.е да ќе има но ќе прават „македонските албанци“ а нашиот протест е во сабота. И јас не сум никаков организатор туку само го подржувам протестот и ако не ти се оди не оди а не тука да солиш памет на другите!
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Сакате да си дадеме автогол каков што си дадоа они?
Zelezarec , ти би протестирал и кога би знаел дека нема да постигнеш ништо со тоа, напротив ќе ја влошиш состојбата?
Значи, сега протест не! Оставете ги Албанците нека се глупираат, нека ги гледа светот, ние ќе си седиме и ќе им го гледаме сеирот сега за сега.
Целосно се сложувам со тебе со оглед на моменталната ситуација. Мислам дека во Петок ќе биде лоша состојбата во Македонија посебно во деловите каде што живеат Албанци, да почекаме исходот од тоа. Иначе против овој во сабота сум, не е време, рано е. А и неверувам во протести организирани на FaceBook од проста причина што таму секој може да напише што сака и некој да се напалат. Неколку пату сум се зафрклнал за такви протести и сме се појавиле само десетина души. Ама посебно ми е криво што младите се жртва на ова, а тие кој што треба да го решат ова скршнуваат од патот и се кријат. Фотељата е позгодна одколку обично столче зарем не?
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
P.S. До кога Македонците ќе докажуваат дека се добар,кроток и цивилизиран народ? Мене ситуацијата ми личи повеќе као од поговорката - дојдоа дивите ги истераа питомите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom