#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Ај дете отвори си твитер ако немаш и протестирај како што ние си правиме до сега на #spreadthetruth, па за протест ќе се договараме кога времето ќе си каже. Протестот наш не ни бега, само не сега, не со ваква тапа организација
ццц , слушај ме сега ти мене нема што да протестирам на интернет или пак да отворам твитер јас ќе одам и ќе протестирам против „македонските албанци“ а ќе видите во петок они што ќе направат па ќе видиме дали некој нема да искочи.
а и оорганизрацијата да е тапа јас ќе одам и ги подржувам Македонците, ако ти не ги подржуваш седи си на твитер и „бори се“ на интернет.
 
M

Mussolini

Гостин
За сите вие шо ке одете на протестот:
Ако сакате нешто да постигнете со протестот, погледајте ги видеата од темата Туторијал за протести во спротивно, само така ке си изгубете времето за корзирање низ градот...
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
сега ќе ги видимо на дело полицијата , а не вака да се силат против млади македонци кои излегоа на протест , ќе ги видиме против џихади како ќе се однесуваат , јас мислам дека полицијата ќе го јадат немиено и тоа мнооооогооо !
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
ццц , слушај ме сега ти мене нема што да протестирам на интернет или пак да отворам твитер јас ќе одам и ќе протестирам против „македонските албанци“ а ќе видите во петок они што ќе направат па ќе видиме дали некој нема да искочи.
а и оорганизрацијата да е тапа јас ќе одам и ги подржувам Македонците, ако ти не ги подржуваш седи си на твитер и „бори се“ на интернет.
Сакаш да се бориш,навистина ли сакаш?
Си бил ли во војска?
Знаеш ли оружје да држиш?
Знаеш ли како свират куршуми кога ќе ти пролетаат покрај глава?
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
сега ќе ги видимо на дело полицијата , а не вака да се силат против млади македонци кои излегоа на протест , ќе ги видиме против џихади како ќе се однесуваат , јас мислам дека полицијата ќе го јадат немиено и тоа мнооооогооо !
полицијата "да го јаде" може само ако има таква наредба од горе (не реагирај) а ако има наредба да реагира на знаци на насилство ќе биде скокање во вардар.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Такви сме ние македончињата.... ќе видите во петок што ќе направат. А и мило ќе ми биде искрено!
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
протестот беше закажан за петок во ист ден со албанците тоа ке беше грешка
незнам зошто да не се протестира во сабота
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Сакаш да се бориш,навистина ли сакаш?
Си бил ли во војска?
Знаеш ли оружје да држиш?
Знаеш ли како свират куршуми кога ќе ти пролетаат покрај глава?
аман више со овие муабети...си видел ова си видел она. Па многу луѓе виделе па сеуште се активни полицајци, војници, обезбедувачи и спремни се за уште ако треба. Никој не сака војна, но ако се мора треба да се биде спремен.
 
M

Moon Child

Гостин
Сакате да си дадеме автогол каков што си дадоа они?
Zelezarec , ти би протестирал и кога би знаел дека нема да постигнеш ништо со тоа, напротив ќе ја влошиш состојбата?
Значи, сега протест не! Оставете ги Албанците нека се глупираат, нека ги гледа светот, ние ќе си седиме и ќе им го гледаме сеирот сега за сега.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
протестот беше закажан за петок во ист ден со албанците тоа ке беше грешка
незнам зошто да не се протестира во сабота
Мислам дека ќе ви се протестира на сите кога во петок вечер ќе гледате на вести....
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
436
Поени од реакции
273
аман више со овие муабети...си видел ова си видел она. Па многу луѓе виделе па сеуште се активни полицајци, војници, обезбедувачи и спремни се за уште ако треба. Никој не сака војна, но ако се мора треба да се биде спремен.
Како сме спремни?
Со тоа што ке излеземе на протест?
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Сакате да си дадеме автогол каков што си дадоа они?
Zelezarec , ти би протестирал и кога би знаел дека нема да постигнеш ништо со тоа, напротив ќе ја влошиш состојбата?
Значи, сега протест не! Оставете ги Албанците нека се глупираат, нека ги гледа светот, ние ќе си седиме и ќе им го гледаме сеирот сега за сега.
многу чудно размислувате... да не види светот? во која држава го има ова бе???
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Еве се гледа колку е организиран протестот, едни у петок едни у сабота, а искрено Zelezarec смешни сте ми сите вие што се чукате у груди демек ако идете на протестот ќе бидете поголеми македонци од нас што се трудат да делуваат интернационално макар и да е преку твитер. Во душа сум сеирџика така да има да биде смеење на вашата организација. So good luck to all of you, и пазете се од брадосаните, не подлегнувајте на провокации од нивна страна. Толку од мене, поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom