Прв бакнеж

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Na 16 godini so skolkski drugar. Me isprakase do doma ama ic ne znaese da baknuva me izligavi cela. Potoa dolgo vreme se mislev dali sekoj baknez ke e takov no nabrgu se uveruv deka ne e taka. Sto da pravis mladi nedovolno iskusni. :pos:
 

Дејмон

Find Beautiful Girls from your town for night
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
На 14 години, поточно петокот девојката има 13 и право да кажам беше многу убаво.
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
Прв бакнеж кога бев 13 год беше слатко и вториот и третиот............па се изежбав
Најубавиот бакнеж сон
Се знаевме можеби неколку недели се гледавме често беше очигледно имавме конеција се чуствуваше во нашите погледи се додека не дојде тој маѓичен момент
:love:
Бакнеж што немам да го заборвам до крајот на мојот живот јас бев 17 год таја 14 год девојчето ми се свиѓаше многу Диско во сепаре сами а нејзе и бев прв дознав од нејзе покасно
Тоа беше магично цело тело да ти трепери како пеперуги у стомак да имаш се уште се сеќавам на тој момент
како да лебдееш нозете ти постануваат лесни и не те крепат.

Трагично од моја страна покушав да бидам фраер по неколку години заедно почнав да си викам уште си млад треба да испорбаш повеќе :tapp:

А најинтересен факт е дека за женски кога си со некоја ти се пуштаат како ненормални има некој адреалин во ниф тоа што е потешко да го имаш е послатко го зборувам од искуство зашто ми се има десено мене многу пати.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Уште пред да идам у градника тоест вртич у сплит со комшивками Андреа :love:
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Многу врева дигаат околу тоа, јасно ми е дека е ново искуство ама пак >_>
Инаку во 8мо одделение на нешто како ексурзија.
И ништо посебно не беше, се тресев ко врапче пошо се возбудив од толку очекувања...
Бакнежите покасно се далеку помедени од првиот и тие се за памтење :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Многу врева дигаат околу тоа, јасно ми е дека е ново искуство ама пак >_>
Инаку во 8мо одделение на нешто како ексурзија.
И ништо посебно не беше, се тресев ко врапче пошо се возбудив од толку очекувања...
Бакнежите покасно се далеку помедени од првиот и тие се за памтење :)
се согласувам за болдов највеќе... знеш можеби тоа е така бидејки очекуваш како којзнае што да ке се деси по првиот бакнеж а всушност некои дури и се разочаруваат.

мое лично искуство за прв бакнеж нема да заборавам не беше нешто посебно спектакуларно под отворено небо ѕвезди нешо романтика а у туку беше на сред лето сонце пука температура 40 степена ама сепак мене ме облеа убаво и пријатно чуство
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Почеток на осмо ,искрено не беше ништо посебно а плус врнеше таа вечер и ми беше ладно :)
 
Член од
26 август 2011
Мислења
94
Поени од реакции
33
На 12 години, хах, на екскурзија..ништо посебно..ок сега кога ќе се присетам, поубаво ми е некако отколку тогаш што ми беше самиот момент. Не беше нешто како што очекував, али.. тоа е. И како што велат „Само првиот бакнеж е оној вистинскиот. Секој нареден е обид за да се повтори тоа чувство“. Секако тој бакнеж вечно се памети. :)
 
R

Roten 96

Гостин
На 15 години.Чуството е убаво какво може да биде и ми остави голем впечаток :)
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Прв бакнеж на 13 год. Се сеќавам дека тогаш многу ми беше важно со кој ќе биде, затоа што нели сите зборуваат како првиот бакнеж никогаш не се заборава. Личноста се погоди, ќе излажам ако кажам дека се испаднала како што сум очекувала затоа што тоа не е можно. Во секој случај ми беше најубав бакнеж, можеби затоа што многу ми значеше таа личност.
 
Член од
24 ноември 2011
Мислења
196
Поени од реакции
111
на 13 или 14 годинки. лигав и динамичен, полошо не можеше да биде. а беше 2 години постара од мене, си мислев имала претходни искуства. и по 1 месец лигавење не можевме да го фатиме ритамот
--- надополнето: Dec 6, 2011 5:33 PM ---
Не сум била единствена.:pos::pos::pos:
ни јас за греота
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
дали имавте трема бевте можеби уплашени бидејки не сте знаеле како се праи тоа :D ајде малку повеке..
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
Ја зедов во мојата рака, нејзините обравчиња беа црвенки, имав малку трема и стомачето ми се преврќаше. Замижав и нежно ја поткаснав со моите забчиња. Тоа беше мојата јабука.
Потоа бев со многу лубеници, кајсии итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom