#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Ова е милијарда пати видено сценарио во историјата -- педерски обид за злоупотреба на благодорна идеја. Се приклучив кон #speadthetruth затоа што совеста ми налага. Благодарност кон сите твитерџиски маратонци на #speadthetruth кои го правеа тоа бесплатно, без умисла и од лични убедувања.

Ми се гади од политички манипулации како качуење ушка на нешто што веќе некој го одработил и ќаруење политички поени. Ништо од тие срања не ми е потребно. Имам кариера, не припаѓам на ниедна партија и премногу сум стар да се шиткам некому.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
Ова е милијарда пати видено сценарио во историјата -- педерски обид за злоупотреба на благодорна идеја. Се приклучив кон #speadthetruth затоа што совеста ми налага. Благодарност кон сите твитерџиски маратонци на #speadthetruth кои го правеа тоа бесплатно, без умисла и од лични убедувања.

Ми се гади од политички манипулации како качуење ушка на нешто што веќе некој го одработил и ќаруење политички поени. Ништо од тие срања не ми е потребно. Имам кариера, не припаѓам на ниедна партија и премногу сум стар да се шиткам некому.
zarem ke se otkaze ?:(, NEMOJ
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Ова е милијарда пати видено сценарио во историјата -- педерски обид за злоупотреба на благодорна идеја. Се приклучив кон #speadthetruth затоа што совеста ми налага. Благодарност кон сите твитерџиски маратонци на #speadthetruth кои го правеа тоа бесплатно, без умисла и од лични убедувања.

Ми се гади од политички манипулации како качуење ушка на нешто што веќе некој го одработил и ќаруење политички поени. Ништо од тие срања не ми е потребно. Имам кариера, не припаѓам на ниедна партија и премногу сум стар да се шиткам некому.
Ќе ги разобличиме тие што пробуваат да злоупотребат. Биди убеден во тоа.
 
M

Moon Child

Гостин
Нема да оставиме никој да ја злоупотребува акцијава. И на Тв да кажат дека ние сме организатори на некаков протест, имаме ние уште посилна алатка за да го демантираме тоа, а тоа е интернетот и насекаде каде што сме застапени: Фб група, блог, твитер, кајгана... Никако нема да дозволиме да се измислуваат секакви приказни!
--- надополнето: 9 мај 2012 во 02:35 ---
pokazuvanje na radikalizam c c c c c c c
--- надополнето: 9 мај 2012 во 02:34 ---
:facepalm:

:facepalm: zamisli ja vo uniforma c c c c c c c strav i trepet ni na protest ke mu teni nekomu ni na nisto,prav arkan :))))))
Been there, done that ;)
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
130
Поени од реакции
112
dobra nok i od mene :) se nadevam ke se zadrzi entuzijazmot za spreadthetruth :) i da i ja sum protiv protest i nevladini i slicni raboti,mada mislam deka celava akcija pominuva nekako nezapazeno od strana na makedonskive mediumi i t.n novinari,za zal.
 
M

Moon Child

Гостин
dobra nok i od mene :) se nadevam ke se zadrzi entuzijazmot za spreadthetruth :) i da i ja sum protiv protest i nevladini i slicni raboti,mada mislam deka celava akcija pominuva nekako nezapazeno od strana na makedonskive mediumi i t.n novinari,za zal.
Ќе се задржи, верувај :) Сега и страната на ФБ ја рекламираме повеќе, така да, очекувај повеќе народ да дознае за ова, затоа што народот повеќе седи на ФБ и следи што се случува ;)
А да, и ги чекаме во петок или кога и да е, да протестираат пак и да имаме уште повеќе материјал. Само уште да се нафати некој да ги фотографира скришно ќе биде супер:)
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
дечки доста од мене денес утре пак... Им го отстапувам твитерот на Перничката, Пумата, Мачето и Лигеја, да направат ремет врз #влијателните. Go girls!!!!
Перницата се извинуе што не беше присутна овие два дена, верујте не е до мене.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
61
Поени од реакции
127
НЕМА И НЕМА НИ ДА ИМА НИКАКОВ ПРОТЕСТ ОД СТРАНА НА #spreadthetruth.
НИЕ СЕ ОГРАДУВАМЕ ОД ИСТИОТ, И НЕМАМЕ НАМЕРА НИТУ ДА ГО ОРГАНИЗИРАМЕ, НИТУ ДА ГО ПОДДРЖИМЕ НИТУ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ.
Поздрав! Не следев вчера, бев на пат. Ова го подржувам 200%. И ќе го прекoпирам уште еднаш. Нешто како ретвит ;-)

НЕМА И НЕМА НИ ДА ИМА НИКАКОВ ПРОТЕСТ ОД СТРАНА НА #spreadthetruth.
НИЕ СЕ ОГРАДУВАМЕ ОД ИСТИОТ, И НЕМАМЕ НАМЕРА НИТУ ДА ГО ОРГАНИЗИРАМЕ, НИТУ ДА ГО ПОДДРЖИМЕ НИТУ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ме снема на кратко, ама еве сум се вратив со нови сили и желба за да ја раширам вистината.
Не ми се веруваше шо слушнав на вестите дека сме организирале протест. Очигледно се прават слепи на нашите твитови и презентираат она што ќе им биде диригирано.
Ако има нов протест во петок, ке имаме нов материјал за ширење од една страна, а од друга страна значи дека не се откажуваат од намерата да доминираат и командаат во нашата држава.
Да го спречиме тоа, да ја рашириме вистината!
Нека се освести власта и цел свет, нека разберат дека повеќе не молчиме. Доста беше!
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ме снема на кратко, ама еве сум се вратив со нови сили и желба за да ја раширам вистината.
Не ми се веруваше шо слушнав на вестите дека сме организирале протест. Очигледно се прават слепи на нашите твитови и презентираат она што ќе им биде диригирано.
Ако има нов протест во петок, ке имаме нов материјал за ширење од една страна, а од друга страна значи дека не се откажуваат од намерата да доминираат и командаат во нашата држава.
Да го спречиме тоа, да ја рашириме вистината!
Нека се освести власта и цел свет, нека разберат дека повеќе не молчиме. Доста беше!

На кои вести рекле дека од форумов се организира протест?!

Исламизам е политичко движење за воведување шеријатско испамистичко право наместо демократскиот политичкии систем и не е кривично дело се` додека не е наруши некој закон или Уставот на РМ.

Радикален исламизам е со насилни средства да се остварат радикално-фундаменталистичките сваќања на шеријатските правила на радикалните исламисти.

Значи и ненасилната борба за воведување на шеријатско-исламистичко право, наместо уставот на РМ и законите, кои се европски, е антидемократски,, антиЕУ и антиНАТО чин.

Со самото тоа што се повикуваат исклучиво Албанците-муслимани на протести против МВР, демократијата и секуларноста на македонското општество, а притоа Албанците христијани се ставаат во ист кош со етничките Македонци (рисјани), дава индиции на луѓето дека овие протести ќе бидат исламистички.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom