#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.280
Поени од реакции
6.962
Не го баратам твитерот реално многу,да прашам...Има ли корист од ретвитовите(преку 150 иам само од вчера и денеска) или да почнуам и ја да пишам? :cenzura:
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
87
Поени од реакции
114
На интернет просторот каде што повикуваат на протестот да се сугерира аргументирано и смирувачки против протестот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дечки протест - не, посебно не во оваа фаза.
Лично мене ми е многу сомнително, како баш сега најдоа да организираат протест, таман кога акцијава доби залет, поддршка, но и доста противници. Сомнително ми е ептен, треба да се пази и да се биде внимателен на замки кои ќе ја оцрнат целава акција, а тоа можеби е дел од нечија агенда.

Протест - Не.

Запаметете, доволно е еден платен човек од надвор да фрли камен - знаете како ќе пројде тоа низ медиумите. Видете веќе плусинфо како го најавуваат.

За доброто на акцијава - протест - НЕ!
Можеме ние и попаметно.

mislam tesko e da se vlijae sega, veke e rasprostraneta vesta, iako sum protiv protest vo ovoj moment sepak mislam podobro e da se podrzi odkolku da bide totalno neuspesen
Грешка си.
Еден камен упатен кон Влада ќе биде напишано во медиумите како “ВАНДАЛИИИ RUN FOR YOUR LIVES" и 10 пати попренапумпано. Не ли учите од минатото?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
А која е целта на протестот ? Се протестира против владата во врска со случајот ?

Или се удара само контра протест кон лепотаните со цел да не протестират ?

Оти ако станува за протест под реден број 1 , тогаш не ја гледам причината за протест , кога случајот не е завршен .. додека за протест број 2 ми има смисла ..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не гледам апсолутно ништо лошо да се собереме и да ја испратиме онаа порака до јавноста.
Организатор јас не сум
појма немам кој е и воопшто не ми е гајле кој е.
Јас у сабота ќе си се нацртам пред влада.
Има лошо. Еден платен од страна и акцијата ќе биде оцрнета. Мислете на тоа!
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.235
Wow, that's a lot of Twittering! You have reached your limit of tweets for the hour. Try again later. :pos:

Wow, that's a lot of Twittering! You have reached your limit of tweets for the hour. Try again later. :pos:

Wow, that's a lot of Twittering! You have reached your limit of tweets for the hour. Try again later. :pos:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
а кај може да ги контра-аргументираме?

п.с Тапетарот ни фали денес. :(
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Абе ние не сме за протест сега засега!
Тоа се некои надворешни ликови, кои ако ја остварат идејава со 20 тина пиончиња пред Владата ќе ја усерат цела ситуација до тука и назад!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ако сакате да ја уништите акцијата со вжештените глави и ако сакате акцијата да изгуби од кредибилитет кога по весници ќе пишува за “вандали“, слободно.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Crazy, да надополнам не само дека не го подржуваме протестот, него не подржуваме ни дискусија за истиот, само за џабе се дефокусира темата.....и се троши драгоцено време во залудно објаснување зошто истиот не е добар во овој момент.

Замислете си како ќе изгледа кога 500 души преку сила, од кои над 70% под 16 години, а од другата страна пак како контраст, ќе видиме реки од муџахедини како маршираат во градовите низ Македонија? ќе делува бедно и срамно!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Crazy, да надополнам не само дека не го подржуваме протестот, него не подржуваме ни дискусија за истиот, само за џабе се дефокусира темата.....и се троши драгоцено време во залудно објаснување зошто истиот не е добар во овој момент.

Замислете си како ќе изгледа кога 500 души преку сила, од кои над 70% под 16 години, а од другата страна пак како контраст, ќе видиме реки од муџахедини како маршираат во градовите низ Македонија? ќе делува бедно и срамно!
Готово, нема веќе дискусија за протести, move on

______________________________________________________


Шерувајте го тоа преку Твитер од ElNinho ви нацрта како, да му покажеме на човеков дека веста е фрапантна
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Јас нажалост не можам да ја отворам Твитер странава, многу ми е криво неможам да твитам бре!........(n)
Ќе се обидам пак покасно, моментално сум на моззила, сменав на хром, сафари па дури и инсталирав опера не оди, многу е споро, скриптата за заглавува!......
Ако не барем овде да ве дружам!.....:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom