Фан Клуб: Јувентус

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
На денешен ден пред точно 7 години.Го памтам голов на Трезеге,ко вчера да беше у ПМ.Натпреварот на Сан Сиро против Милан кој одлучуваше за титула,колку само се имам радувано на победава :) .

 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
БЈАНКОНЕРИ КАКО СТЕ!?
Не ми е јасно како можевте тука да пишувате од толку многу еуфорија, ја неможев да отворам форум, пиев пиво, славев, пресреќен бев, најмногу на свет и уште сум. Еве денес стигнав да напишам нешто.
Најпрво нека ни е честито титулата, милсам дека беше презаслужено, еден тим да нема пораз цело првенство ( а се враќаме од 7мо место минатата година) е фантастично. Фала ти Конте за се, фала ви на сите играчи што играат за Јувентус, што се дале без разлика кој колку играл. Неможам да кажам фала на Интер - Зошто? Зошто не зависевме од нив, нека не се фурат нивните фанови што ни направиле услуга, и без тоа Аталанта ке ја разделиме на парчиња.
Едвај го чекам моментот кога Дел Пиеро ке го крене пехарот, ке има уште многу славење, долго чекавме а и долго ке славиме, цела вечер од кога се знаеше шампионот бев нажен и не ми се веруваше дека Јувентус го осви скудето, во Недела сигурно ке поверувам. :)
Секоја чест уште еднаш, на сите играчи а и на тренер, управа и се.
Пирло, се гледа дека е човек со многу чувства знае да го чувствува фудбалот едноставно знае се, најдобар!!
Кога сум тука да го честитам роденденот и на Барзаљи, неможам да коментирам за него , се се знае.
Сега ни остана уште 2 натпревари кои мораме да ги изиграме исто така на високо ниво. Се надевам дека ке го победиме и Наполи во купот и дека Алекс ке го подигне и овој пехар, па заслуживме!

Има организација во Струмица да се славиме сите заедно? =)

УЖИВАЈТЕ БЈАНКОНЕРИ, УЖИВАЈТЕ ВО СЕТО ОВА РАДУВАЈТЕ СЕ,, И СИТЕ ВО НЕДЕЛА ДА СЛАВИМЕ!!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
БЈАНКОНЕРИ КАКО СТЕ!?
Не ми е јасно како можевте тука да пишувате од толку многу еуфорија, ја неможев да отворам форум, пиев пиво, славев, пресреќен бев, најмногу на свет и уште сум. Еве денес стигнав да напишам нешто.
Најпрво нека ни е честито титулата, милсам дека беше презаслужено, еден тим да нема пораз цело првенство ( а се враќаме од 7мо место минатата година) е фантастично. Фала ти Конте за се, фала ви на сите играчи што играат за Јувентус, што се дале без разлика кој колку играл. Неможам да кажам фала на Интер - Зошто? Зошто не зависевме од нив, нека не се фурат нивните фанови што ни направиле услуга, и без тоа Аталанта ке ја разделиме на парчиња.
Едвај го чекам моментот кога Дел Пиеро ке го крене пехарот, ке има уште многу славење, долго чекавме а и долго ке славиме, цела вечер од кога се знаеше шампионот бев нажен и не ми се веруваше дека Јувентус го осви скудето, во Недела сигурно ке поверувам. :)
Секоја чест уште еднаш, на сите играчи а и на тренер, управа и се.
Пирло, се гледа дека е човек со многу чувства знае да го чувствува фудбалот едноставно знае се, најдобар!!
Кога сум тука да го честитам роденденот и на Барзаљи, неможам да коментирам за него , се се знае.
Сега ни остана уште 2 натпревари кои мораме да ги изиграме исто така на високо ниво. Се надевам дека ке го победиме и Наполи во купот и дека Алекс ке го подигне и овој пехар, па заслуживме!

Има организација во Струмица да се славиме сите заедно? =)

УЖИВАЈТЕ БЈАНКОНЕРИ, УЖИВАЈТЕ ВО СЕТО ОВА РАДУВАЈТЕ СЕ,, И СИТЕ ВО НЕДЕЛА ДА СЛАВИМЕ!!
Се сложувам со ова и ја исто се осекам цела вечер не можев да заспијам солзи радосници ми идаа одвај чекам да дојт и тој момент кога ЕЛ КАПИТАНО КЕ ГО КРЕНИ ШАМПИОНСКИОТ ПЕХАР НО И ТОЈ ВО КУПОТ, но што после него.... каков ке биде јуве без него останува да веруваме на управата на чело со АЊЕЛИ КОНТЕ МАРОТА И СИТЕ КОИ СЕ ВО УПРАВА !!!
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Има организација во Струмица да се славиме сите заедно? =)

УЖИВАЈТЕ БЈАНКОНЕРИ, УЖИВАЈТЕ ВО СЕТО ОВА РАДУВАЈТЕ СЕ,, И СИТЕ ВО НЕДЕЛА ДА СЛАВИМЕ!!
Прашај го хакет мен , ќе се собереме највероватно.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Респект за овој гест на Ливерпул. (или ни се умилкуваат ради Хејсел? o_O)
се сеќавам на оваја утакмица,не испаднаја во четвртфинале ми се чини afp.jpg
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
се сеќавам на оваја утакмица,не испаднаја во четвртфинале ми се чини
Ние ги испаднавме - грешка у чекори :oops:
--- надополнето: 9 мај 2012 во 00:57 ---
Факајте автобус и доагајте во Скопје да има инвазија
Што е до мене, со задоволство, ако се согласи мнозинството доаѓаме:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom