Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
во последно време се поретко се пише за тоа
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Абе рано е за трансфери, сега ова сето е мижи Асан да ти избегам.
Тоа трансферите крај на јули и август ќе видиме сега ова се само шпекулации, јас мислам еден напаѓач да се земи и еве Бери ако можи некако со замена со ова со она ќе биди супер. А Давид Силва и плус напаѓач малце потешко.
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
во последно време се повеќе се зборува за чави мартинес од атлетико билбао на местото на алонсо доколку замине не ми се верува дека ќе си замине сепак се недевам дека ќе остане
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
во последно време се повеќе се зборува за чави мартинес од атлетико билбао на местото на алонсо доколку замине не ми се верува дека ќе си замине сепак се недевам дека ќе остане

Абе каков Алонсо какви бакрачи, нема шанси да си замине!!!
Цела екипа веке излезе со изјава дека никој не сака да Алонсо ја напуште екипата, па дури имаше и посебна изјава од Маскерано што во повекето случаеви се замена еден на друг и конкуренција за истата позиција, изјави дека не сака Алонсо да ја напушти екипата во никој случај. Така да мислам дека Бенитез одамна се откажа од тој потег, дури и да помислил на нешто такво некогаш!!!:toe:

А за Давид Силва мислам дека ке се оствари тој трансфер дури и да стивнале шпекулациите за него, мислам дека Бенитез има добри односи со цело раководство на Валенсија па дури и со Давид Силва, така да со добро лобирање и добра понуда мислам дека ке ја биде работата.
Башка од оваа сезона Бенитез одлучува за трансферите, а тој сите знаеме дека рече оваа сезона мора да се донесат миниму 3 квалитетни засилувања ако сакаме да атакуваме на трофејот!!!:toe:
 
L

LFC 4 LIFE

Гостин
Абе каков Алонсо какви бакрачи, нема шанси да си замине!!!
Цела екипа веке излезе со изјава дека никој не сака да Алонсо ја напуште екипата, па дури имаше и посебна изјава од Маскерано што во повекето случаеви се замена еден на друг и конкуренција за истата позиција, изјави дека не сака Алонсо да ја напушти екипата во никој случај. Така да мислам дека Бенитез одамна се откажа од тој потег, дури и да помислил на нешто такво некогаш!!!:toe:

А за Давид Силва мислам дека ке се оствари тој трансфер дури и да стивнале шпекулациите за него, мислам дека Бенитез има добри односи со цело раководство на Валенсија па дури и со Давид Силва, така да со добро лобирање и добра понуда мислам дека ке ја биде работата.
Башка од оваа сезона Бенитез одлучува за трансферите, а тој сите знаеме дека рече оваа сезона мора да се донесат миниму 3 квалитетни засилувања ако сакаме да атакуваме на трофејот!!!:toe:
Точно така !
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
торес потпишал нов договор до 2014 година ова е многу добра работа за ливерпул каде сто работите полека но сигурно си доагаат на свое место проблеми се помалку има сеага уште да му понудат на алонсо нов договор за да можам мирно да спиам
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
ај со среќа нека му е и господ да му даде деца кои би сакал еден ден да го облечат црвениот дрес
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ајде ап дејт на информации!!!!
NEWS STORY TORRES NAMED MERSEYSIDE'S BEST
Steve Hunter 27 May 2009
Fernando Torres has been named the Liverpool Echo Merseyside Sports Personality of the Year for the calendar year of 2008.

El Nino succeeeds fellow Spaniard Mikel Arteta of Everton to win this accolade, and regards the award as a great personal honour.

"I know that Mikel won it last year because when I have been to his house I have seen the big trophy in his living room," he said.

"Now I am going to take the trophy to my own house and I hope to be able to win it again in the future because that would mean a lot to me.

"It is a privilege for me to receive this trophy because I know that it is a very important award for the people of this city and for the fans.

"When you look at the list of previous winners it is really special to have my name alongside theirs because everyone knows what people like Kenny Dalglish, Steven Gerrard and Jamie Carragher mean to this club and to this city.

"They have all won it before me so to win such a special award after just two years at Liverpool and to be in the thoughts of many people gives me a really special feeling.

"It is always nice to win awards but the most important prizes of all in football are always team trophies.

"I came to Liverpool to win trophies and going two seasons without winning any is a long time for a club like Liverpool.

"The next one needs to be coming soon because we want to win for ourselves, for the club and for the fans.

"For me the team has improved over the last year and we are much closer to United than we were.

"We managed to get more points than any other Liverpool team since the Premier League began and I don't think there is any question that the team is improving and the club is improving.

"Now hopefully we will be able to keep the good players that we have here and also make some good signings in the summer because that would be fantastic for us."

Torres struck his 50th Liverpool goal against Tottenham on Sunday and admitted it was a great feeling.

"It is not easy to score 50 goals, especially when you are just in your second season at a club so I am very proud that I have done this," he said.

"But it is thanks to my team mates I have done this because they create my chances and support me every week.

"Now I want to keep scoring. I have my first 50 and this makes me really happy but now I want the next 50.

"The main thing for me now is to forget the injuries and then if I can play every game in the next season it will be even better for me."
А еве во врска со потпишувањето!!!
NEWS STORY FERNANDO TORRES PHOTO SPECIAL
Jimmy Rice 28 May 2009
With Fernando Torres agreeing a new deal at Anfield, we compiled NINE great photographs from his incredible two years on Merseyside.


Torres signs in




The first goal versus Chelsea




And the first hat-trick




El Nino stuns the San Siro




The goals kept coming - 33 in total during an awesome debut season




Euros star




The Real deal - Torres silences HIS old enemy




The repeats the trick against OURS




Torres reaches 50 goals versus Spurs last weekendNEWS STORY TORRES AGREES NEW IMPROVED DEAL
Jimmy Rice 28 May 2009
Fernando Torres has agreed a new, improved contract with Liverpool, reflecting his standing as one of the world's top strikers. The 25-year old, who hit his 50th goal for the Reds in last Sunday's win against Spurs, was already tied to Anfield for the next four seasons after signing a six-year deal in 2007.

The new contract includes an option for a further year's extension to 2014.

Liverpool manager Rafael Benitez said: "Fernando is one of the best strikers in the game today and, at his age, can only get better.

"Every major side would want him in their team, but he has shown how much he wants to achieve success at Liverpool by committing his future to the club. He's a special talent, but still has the hunger to improve his game."

Torres joins Dirk Kuyt, Daniel Agger, Steven Gerrard and Benitez in agreeing new deals at Anfield over the past two months.

Benitez added: "We've made huge progress this season and now we need to take the next step. We are building something special here and securing such important players on long-term deals means we can move forward with confidence.

"This sends out a very positive message to everyone connected with the club."
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Агер уште го немал потпишано новиот договор. Ех сиромаштии.....
Само не знам оти се фалеа на официјалната дека го потпишал договорот, малце ми е чудно. Ќе го потпишел на 6 јуни:pop:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па ќе потпише чим се согласил на нов договор а се поизвесно е дека рајан бабел ќе се пресели во тотенхем ако овие го продадат дејвид бентли а мислам дека минатото лето рафа се интерсирасе за него уште кога играше за блекбурн

Ливерпул се интересира за бразилскиот талент Зезињо Според бразилските медиуми, Ливерпул го следи репрезентативецот на Бразил под 17 години, Зезињо.
Зезињо беше дел од селекцијата на Бразил под 17 години која го освои светското првенство. Зезињо настапува за Хувентуд, тим од втората дивизија во Бразил, младиот фудбалер полека се изборува за место во првиот тим.
Технички надарениот офанзивен фудбалер Зезињо е интересен за поголем број европски клубови а во изминатите месеци беше следен од скаути на Ливерпул.
Бразилските медиуми дури и пишуваат дека Ливерпул можеби веќе се договорил со тинејџерот за негова преселба на Енфилд иако претседателот на клубот Серхио Флориан ги негира таквите гласини.
"Парите веќе се префрлени на наша сметка? Не сум запознаен со такво нешто" - изјави Флориан за Futebol Interior.
"Нема никакви преговори. Не можам да зборувам повеќе од тоа, бидејќи како што сум запознаен тие само го следеле фудбалерот" - заврши претседателот.

мислам дека само ги фрлат парите а не ги пуштаат овие млади надежи мислам дека за наредната сезона ќе ги пуштат како замена на некој решен натпревар бидејќи има доста добри иу вредат барем да поминат некоја минута на теренот со светски познатите играчи
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Да да и јас мислам дека треба да добиват малце шанса пр Н гог годинава требаше да добива шанса место Лукас во некои ситуации. Секој ден различна шпекулација има да ти се здосади. Тевез не останува во Манчестер ова со финалето врв беше само прашање е кај ќе оди.
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
да и јас го прочитав тоа и прочитав дека ливерпул реал мадрид и манчестер сити се согласиле да пратат 25 милиони фунти за тевез а бидејчи неодамна ги одби реал а кажа дека сака да игра за ливерпул а манчестер сите не може да му понуди нити уефа а камо ли вига на шампиони останува сама ливерпул и се надевам дека ќе се пресели кај нас
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
како нема да го дадат бабел за беспари на тотенхам. поклон. бакшиш. само да не го гледам како се плетка.

додека за торес дечкото, ако треба стадионот да се продаде само да се задржи. очигедно торесчо немаше дилеми каде ќе остане. нели рафа, торес и џерард се тука.. се друго е полесно.

некој му ја мисли секој што ќе игра со нас наредната година.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
како нема да го дадат бабел за беспари на тотенхам. поклон. бакшиш. само да не го гледам како се плетка.

додека за торес дечкото, ако треба стадионот да се продаде само да се задржи. очигедно торесчо немаше дилеми каде ќе остане. нели рафа, торес и џерард се тука.. се друго е полесно.

некој му ја мисли секој што ќе игра со нас наредната година.


Извини овака што сум директен ама многу си глуп... дај Боже да се оправеш... толку од мене
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom