#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
http://www.facebook.com/events/312351442172361/ eve im ja stranata kade sto se organiziraat edvaj 60 :pos::pos::pos::pos:
Не е за смеење .. за плачење е .. лепотаните се собраа неколку илјадници за еден ден да протестират против осомничени за масакр, додека нашите едвај 100 дали ќе се соберат да удрат контра протест .. од тие 100 шо ќе се најават дали 40 ќе бидат присутни , додека другите ќе одат да терат саботна кафе шема .. а 80% од Македонците чекат наредба од партија за да излезат .. трагично е ..
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Хостинг, ке најдеме, се што ни треба е доволен број луге кој ке сакаат за општо добро да работат на сајтот, да издвојат време. Јас можам да го направам(функционалноста да профункционира) ке ми треба и дизајнери, и можам да го хостирам. Барем првите неколку месеци.

Сакам да кажам можам да одвојам време, мегутао треба повеке луге....
Јас ќе ти помогнам, но немам многу искуство со веб програмирање, ама брзо сфаќам :P
 
Член од
8 мај 2012
Мислења
56
Поени од реакции
74
Таква работа не се прави без пари. Џабе се убедуваме и разубедуваме. Ќе ги користиме постоечките платформи кои ни гарантираат безбедност.
--- надополнето: 8 мај 2012 во 16:16 ---

Колку и да требаат. Никогаш во акцијава нема да вмешаме пари. Без разлика дали некој сака да ги даде со добра намера или не. Тоа ќе значи крај за самата акција. Ова се и ќе се одвива волонтерски и без ниту денар.

Полека друже, трбат пари за хостинг, точно, ако некој сака да донира не гледам причина зошто некој би го спрчил.

За безбедноста ти е пренагласена, цениги лугето на форумов, има доста квалитетен кадар кој сака да поможи :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
во ред ако така мислите, спремен бев да финанисирам
Фала на понудата, знам дека е добронамерна и искрена. Ама сепак, мора сите да разбереме дека ништо не би ја делегитимирало акцијава како вмешување на пари во нејзе.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Buddy Roemer - OVOJ ME SLEDI, ILI JAS ЧОРА СУМ!!!!
OD KADE BE OVOJ DA ME SLEDI

Charles Elson "Buddy" Roemer III (born October 4, 1943) is an American politician who is currently running for the Americans Elect and Reform Party's nomination for President in 2012. He previously ran for the Republican Party nomination, but withdrew.[2] He served as the 76th Governor of Louisiana (52nd since U.S. Statehood), from 1988 to 1992. He also served as a member of the United States House of Representatives from 1981 to 1988.
In March 1991, while serving as Governor, Roemer switched from the Democratic to the Republican Party.[3]
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Полека друже, трбат пари за хостинг, точно, ако некој сака да донира не гледам причина зошто некој би го спрчил.

За безбедноста ти е пренагласена, цениги лугето на форумов, има доста квалитетен кадар кој сака да поможи :)
Мојата претпазливост кон парите мислам дека сите ја разбирате.

Инаку ги ценам луѓево на форумот. Ептен. Форумов е место каде што се собраа доволно луѓе со ентузијазам и знаење кои успеваат да го прават тоа што нашите неспособни државни органи треба да го прават. Имам огромна почит кон форум заедницава на Кајгана.
 
Член од
6 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
62
Loading Tweets seems to be taking a while. so saka ustvari da mi kaze :D
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Buddy Roemer - OVOJ ME SLEDI, ILI JAS ЧОРА СУМ!!!!
OD KADE BE OVOJ DA ME SLEDI

Charles Elson "Buddy" Roemer III (born October 4, 1943) is an American politician who is currently running for the Americans Elect and Reform Party's nomination for President in 2012. He previously ran for the Republican Party nomination, but withdrew.[2] He served as the 76th Governor of Louisiana (52nd since U.S. Statehood), from 1988 to 1992. He also served as a member of the United States House of Representatives from 1981 to 1988.
In March 1991, while serving as Governor, Roemer switched from the Democratic to the Republican Party.[3]
He likes u :)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Buddy Roemer - OVOJ ME SLEDI, ILI JAS ЧОРА СУМ!!!!
OD KADE BE OVOJ DA ME SLEDI

Charles Elson "Buddy" Roemer III (born October 4, 1943) is an American politician who is currently running for the Americans Elect and Reform Party's nomination for President in 2012. He previously ran for the Republican Party nomination, but withdrew.[2] He served as the 76th Governor of Louisiana (52nd since U.S. Statehood), from 1988 to 1992. He also served as a member of the United States House of Representatives from 1981 to 1988.
In March 1991, while serving as Governor, Roemer switched from the Democratic to the Republican Party.[3]

Кажвете што да прам Типов е влијателен аииииии. Абе гувернер на ЛУизијана бил, и кандидат за председател ....... Озбилно!
 
M

Moon Child

Гостин
Your account may not be allowed to perform this action. Please refresh the page and try again.
Е ај сега? Денес немам ниеден твит испратено :mad:
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Везилке, чисти cookies, со ccleaner. Ако ти се појавува постојано, logoff, logon
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Не мораме така! ....Организиран пристап, нешто бомбастично за да сподели!... Нешто да му го привлече вниманието!
Се работи за републиканец. Можеш да го означиш (или што и да е таму) со линк до некое видео во кое е објаснето што се случува. Ќе разбере. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom