#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Овој изгледа им е газдата од нет кафето, жетоните му го давал.
На некој три жетони, на некој пет, на некој 6...
--- надополнето: 8 мај 2012 во 15:54 ---
Овој изгледа им е газдата од нет кафето, жетоните му го давал.
На некој три жетони, на некој пет, на некој 6...
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
На Фејсбук се организираат антиалбански протести пред Влада


http://www.plusinfo.mk/vest/42347/Najaven-nov-protest---v-sabota-pred-Vlada


Ете ги и нашите ќе протестират .. само прочитајте ја бројката која досега се најавила .. а колку ќе бидат присутни ..
 
Член од
8 мај 2012
Мислења
56
Поени од реакции
74
Zdrvao na site, odvreme na vreme go posetuvav forumov kako gostin samo, ama temava me natera da se zaclenam.
Ova spored mene e najkorisnata diskusija na forumov. Bravos...
Јас сум веб девелопер и како можам да поможам. Мислам дека треба да имаме едно место( сјат или така нешто) кај што ке можи да се чуваат организирано сите фајлови, слики текстови на разни јазици, твит пораки, емаил адреси од редакции... на едно место и лесно да се дополнува и ажурира базата, за кога ке дојди некој кој сака да ни поможи ленсо да можи да ги најди сите потребни матерјали.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
Zdrvao na site, odvreme na vreme go posetuvav forumov kako gostin samo, ama temava me natera da se zaclenam.
Ova spored mene e najkorisnata diskusija na forumov. Bravos...
Јас сум веб девелопер и како можам да поможам. Мислам дека треба да имаме едно место( сјат или така нешто) кај што ке можи да се чуваат организирано сите фајлови, слики текстови на разни јазици, твит пораки, емаил адреси од редакции... на едно место и лесно да се дополнува и ажурира базата, за кога ке дојди некој кој сака да ни поможи ленсо да можи да ги најди сите потребни матерјали.

кешки да е така да си веб девелоп./......ама текстот шо го склопи ниту тачка нити запирка не ќе е да си ногу организиран...ама ај ке ти дааиме шанса :D
 
Член од
8 мај 2012
Мислења
56
Поени од реакции
74
кешки да е така да си веб девелоп./......ама текстот шо го склопи ниту тачка нити запирка не ќе е да си ногу организиран...ама ај ке ти дааиме шанса :D
не сум лектор бре... :)
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Zdrvao na site, odvreme na vreme go posetuvav forumov kako gostin samo, ama temava me natera da se zaclenam.
Ova spored mene e najkorisnata diskusija na forumov. Bravos...
Јас сум веб девелопер и како можам да поможам. Мислам дека треба да имаме едно место( сјат или така нешто) кај што ке можи да се чуваат организирано сите фајлови, слики текстови на разни јазици, твит пораки, емаил адреси од редакции... на едно место и лесно да се дополнува и ажурира базата, за кога ке дојди некој кој сака да ни поможи ленсо да можи да ги најди сите потребни матерјали.
Браво.

Друже, може ли да се направи некоја веб страница како СТОП за радикалниот ислам во Македонија, на англиски, германски, македонски, руски итн.
Секако, многу луѓе ќе придонесат за модерирањето на страниците.
Работава со радикалниве исламисти ми мириса многу лошо и мора да делуваме веднаш за ширење на вистината.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Браво.

Друже, може ли да се направи некоја веб страница како СТОП за радикалниот ислам во Македонија, на англиски, германски, македонски, руски итн.
Секако, многу луѓе ќе придонесат за модерирањето на страниците.
Работава со радикалниве исламисти ми мириса многу лошо и мора да делуваме веднаш за ширење на вистината.
Немаме пари за сериозен хостинг, што ќе ни гарантира безбедност на страната.
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Јихааааааааааа ме следат! Ајм фејмос, ајм фејмос аха а а...

Buddy 2012 Staff ‏ @ElectRoemer
Official staff account for Governor @BuddyRoemer, the Independent presidential candidate fighting against Money In Politics. Let's take America back!
12 000 следбеници

Kai Gilb ‏ @KaiPhoneApps
Creator of iPhone app Flag2Map - Geography Game of Europe for iPhone. Fun, addictive and you learn.
2380 следбеници
 
Член од
8 мај 2012
Мислења
56
Поени од реакции
74
Немаме пари за сериозен хостинг, што ќе ни гарантира безбедност на страната.
Хостинг, ке најдеме, се што ни треба е доволен број луге кој ке сакаат за општо добро да работат на сајтот, да издвојат време. Јас можам да го направам(функционалноста да профункционира) ке ми треба и дизајнери, и можам да го хостирам. Барем првите неколку месеци.

Сакам да кажам можам да одвојам време, мегутао треба повеке луге....
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Хостинг, ке најдеме, се што ни треба е доволен број луге кој ке сакаат за општо добро да работат на сајтот, да издвојат време. Јас можам да го направам(функционалноста да профункционира) ке ми треба и дизајнери, и можам да го хостирам. Барем првите неколку месеци.

Сакам да кажам можам да одвојам време, мегутао треба повеке луге....
Таква работа не се прави без пари. Џабе се убедуваме и разубедуваме. Ќе ги користиме постоечките платформи кои ни гарантираат безбедност.
--- надополнето: 8 мај 2012 во 16:16 ---
колку пари требаат ?
Колку и да требаат. Никогаш во акцијава нема да вмешаме пари. Без разлика дали некој сака да ги даде со добра намера или не. Тоа ќе значи крај за самата акција. Ова се и ќе се одвива волонтерски и без ниту денар.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.315
Поени од реакции
8.859
Таква работа не се прави без пари. Џабе се убедуваме и разубедуваме. Ќе ги користиме постоечките платформи кои ни гарантираат безбедност.
--- надополнето: 8 мај 2012 во 16:16 ---

Колку и да требаат. Никогаш во акцијава нема да вмешаме пари. Без разлика дали некој сака да ги даде со добра намера или не. Тоа ќе значи крај за самата акција. Ова се и ќе се одвива волонтерски и без ниту денар.
во ред ако така мислите, спремен бев да финанисирам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom