#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
94
Уствари нивни најголем проблем е што се најде некој да дигне глас, без да добие плата од страна. Не гледаат како конкуренција, и нормално е да се понашаат така. Од такви платеници денес неможеш да кажеш што ти пречи, одма те етикетираат.
 
H

HITCH

Гостин
Добро утро, добар ден за кого како :icon_lol: , вечер од колку саат?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
21:00 колку што знам...

Менувајте наслов ве молам.
 
H

HITCH

Гостин
Јас си почнав со твитање, за мене засега не е важен терминот. После е важно кога ќе треба да се фрлиме на ретвит да бидеме собрани, кој на мобилен, кој на компјутер... :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еве јас ќе сменам ама на факс сум после ќе твитам :) вчера до 3 бев на смена, потеков :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
21:00 колку што знам...

Менувајте наслов ве молам.
Сменето, освен ако денес не е вторник.:unsure:
Толку сум нервозна, што ќе експлодирам. :mad:
Треба spreadthetruth за професорите на државните универзитети. Тие шират психолошки тероризам, ги оболеа сите начисто. :mad:
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Па вие само знаете да бегате олоши едни за друго немате муда, ќе те молам ако бегаш да ја земеш цел твоја фамилија со тебе и никогаш повеке да не се вракаш назад.Пу бе што племе ке бевте,кој од кој ретардиран, се некој деликвенти,терористи,исламисти како не се роди некој паметен кај вас,во живот несум слушнал за некој Албанец што измислил некоја паметна работа освен тероризам,но толкаквав вие е капацитетот на мозокот,и вие не саката аме ве тера нешто од внатре
Една „ паметна работа “ е тоа што албанец ја измислил виаграта ... што би рекол тие освен за тоа и тероризам за друго не размислуваат :pipi:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.988
Поени од реакции
12.552
Дечки извинете за вчера ми искрсна нешто кун 8 сатот и тек во 12 се вратив, вечер ќе пробам да сум дома пошо неам интернет на телефонов -.-
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А бе топ им беше Кајгана кога беше случајот со Нешковски, сега не им чини.
Гебелсоиди не нарекуваат, они демек се борци за право на слободен говор, а кога не се согласуваат со некој први се да налепат етикет! Да живеат квазисфаќањата за либералната демократија!
Све све ама првиот ден кога ја поврзаа Леандра со ВМБЛО ќе се угушев од смеа, среќа Леа ја немаше онлајн, исип ќе добиеше :pos:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/70193-Sproveduvaat-li-radikalnite-islamisti-crno-scenario-vo-Makedonija

Ова може МНОООООООГУ да помогне, ако се преведе! И други слики има плус!



Вторник, 08 Мај 2012 12:40​

Сподели
7

Споделете ја веста со Вашите пријатели

Нови протести против полициската акција „Монструм“ се најавени за во петок.


Како и минатите и овие протести се организираат преку социјалните мрежи. Овојпат, протестите нема да „останат“ во Скопје. За во Гостивар, Куманово, Тетово, Кичево, Дебар и Струга исто така се најавуваат протести по петочната молитва.
Протестантите ќе го искажат своето незадоволство пред државните институции и судовите. Минатиот петок, од скопскиот суд толпата се упати кон Влада. Како што беше назначено од протестантите, тие го искажуваат револтот од објавата дека сторителите на убиството се радикални исламисти и терористи.
Учесниците во протестот извикуваа пароли како „Албанците се само муслимани и не се терористи“ и „Нема да дозволиме да минат монтирани процеси".
Еден од протестантите носеше маица со натпис islam will rule the world (Исламот ќе го владее светот). На протестот се вееа знамиња на Саудиска Арабија.

Кое сценарио се подготвува за овој петок и што ќе донесат новите протести?
Едно црно сценарио пред неколку дена објави порталот teuhid.net кој се занимава со религиозни прашања кои ги засегнуваат Албанците во регионот.
Планот составен од седум точки, полека се остварува. Втората точка гласи „Масовни протести“. Планот започнува со наредбата албанските муслимани да се информираат преку социјалните мрежи и да не бидат робови на медиумите.
Во врска со протестите, ваквиот план вели истите да ги водат и организираат млади луѓе кои немаат партиски интереси.
Петтата точка од ваквиот план која струи меѓу радикалните исламисти, вели дека треба да се блокираат полициските станици во местата населени од Албанци.
„Да се открие идентитетот и адресата на секој оној полицаец Албанец-муслиман кој по било која основа соработува со македонската власт“. Вака гласи шестата точка од планот објавен на Интернет.
Муслиманските лидери и оџите да помогнат во спроведувањето на ваквите активности, бара планот во последната точка.

Планот кој најавува црно сценарио е објавен од Шукри Алија. Тој беше прогласен за „персона нон грата“ од страна на Европската Унија. Истовремено, Алија се сомничи за нападите во две полициски станици, нему му се судеше за убиство на таксист, а според МВР бил дел од групата која ги претепа имамите во Кондово. Алија е во бегство и од таму ги објавува ваквите црни сценарија.
Има ли Алија свои следбеници во Скопје и дали токму тие се организатори на протестите против „Монструм“ се прашањата чии одговори ќе кажат дали радикалните исламисти си го исполнуваат црното сценарио во Македонија.

 
S

Shaman

Гостин
Уште еден притворен за тероризам во „Монструм“


Проширена истрагата за Монструм. Хаки Хазири е шестоосомничен за тероризам и му е одреден 30 дневен притвор потврдуваат официјално за Kанал 5 од Кривичниот суд. Вчера дал исказ пред истражен судија по што е притворен.




Невини се бе невини ...

Државата си ја работи работата. МВР не спие. Не снима само со камери и не му е на МВР главна цел да ВИ ја „наруши“ приватноста.
Во МВР има може и глупаци и пијаници (полека, полека се требат), ама има и луѓе што работат како коњи за да ја сочуваат безбедноста на граѓаните. Има еден куп луѓе на кои Македонија им е поважна од се останато.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Овој изгледа им е газдата од нет кафето, жетоните му го давал.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Државата си ја работи работата. МВР не спие. Не снима само со камери и не му е на МВР главна цел да ВИ ја „наруши“ приватноста.
Во МВР има може и глупаци и пијаници (полека, полека се требат), ама има и луѓе што работат како коњи за да ја сочуваат безбедноста на граѓаните. Има еден куп луѓе на кои Македонија им е поважна од се останато.
Слагам се , лично познавам полицајци кои тренираат со мене и се такви ко шо ги опиша. Секако дека има црни овци, ама неколку црни овци не значат дека цело стадо е црно.
Само ме нервира тоа што премногу ќутат од МВР за делење информации, иако донекаде го оправдувам тоа.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Aко не влијае акцијата во медиумите, влијае кај мене во сон...
@ # @ # RT !!
Оди па сонувај нешто друго од ова.
Многу сте #влијателни:D
Ќути у пм... сто пати на сон проверив Interaction .. затоа цел ден не можам да се разбудам. Многу #влијаам у пичку матер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom