Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
18 милиони фунти?
Еве две причини зошто ова нема никаква шанса да се случи:
1. 18 милиони фунти? Алонсо? - Јас би рекол барем дупло повеќе.
2. 18 милиони фунти? Зборуваме за Арсен Венгер? - Па на него да му го понудиме и за 8 милиони тој ќе се двоуми.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
И мене не ми се допага тоа што се пишува дека ке се продава Алонсо ама ако наумил Бенитез тогаш тоа е нема каде да се бега но сигурен сум дека има некое решение за тоа, Бенитез ретко промашува трансфери така да имам доверба во него.
Него добро е тоа што се почесто се шпекулира за Давид Силва затоа што и повеке од неопходен му е тој на Ливерпул мислам дека ако го донесат него тоа ке биде НАЈДОБАР трансфер на Ливерпул во историјата.
Давид Силва детето е МАГИЈА на теренот омилен играч во Шпанија така да и јас го посакувам во нашата екипа!:vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Измешани ми се сега емоциите.Давид Силва е супер играч.Но да се продаде Алонсо и тоа на ривал не е баш идеално решение.Реков покрај Џерард мисла дека Алонсо е најдобриот играч на Ливерпул и ако веќе се продава цифрата од 18 милиони е смешна
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
И мене не ми се допага тоа што се пишува дека ке се продава Алонсо ама ако наумил Бенитез тогаш тоа е нема каде да се бега но сигурен сум дека има некое решение за тоа, Бенитез ретко промашува трансфери така да имам доверба во него.
Него добро е тоа што се почесто се шпекулира за Давид Силва затоа што и повеке од неопходен му е тој на Ливерпул мислам дека ако го донесат него тоа ке биде НАЈДОБАР трансфер на Ливерпул во историјата.
Давид Силва детето е МАГИЈА на теренот омилен играч во Шпанија така да и јас го посакувам во нашата екипа!:vozbud:
Бенитез досега погодил само еден трансфер во последно време - Торес.
Промаршувања има колку сакаш - Бабел, Кин, Вороњин, Белами, Крауч, Досена итн итн.
Така да ова со Алонсо ќе биде уште едно гоооолемо прмаршување и ако ја напрај таа глупост ви гарантирам дека до година ќе се мачиме пак за 4 место, гарантирам. Ама ај ќе видиме летово шо ќе биди.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Бенитез досега погодил само еден трансфер во последно време - Торес.
Промаршувања има колку сакаш - Бабел, Кин, Вороњин, Белами, Крауч, Досена итн итн.
Така да ова со Алонсо ќе биде уште едно гоооолемо прмаршување и ако ја напрај таа глупост ви гарантирам дека до година ќе се мачиме пак за 4 место, гарантирам. Ама ај ќе видиме летово шо ќе биди.

Mоре добар е добар има некои утки ама некои ги погоди!!!

Само да ни дојде Давид Силва тогаш ке биде другаа прикаска!:vozbud:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Еве ако не ти се верува :




Добро со официјалното лого е како што гледам а и со заштитните капсули се долу на страната (барем во тоа се разбирам тоа ми е работа:toe:).
Ако е вака тогаш вреди да се земе, каде беше точно како кажа!!!???!!!
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Чаби Алонсо - Со нетрпение ја чекам новата сезона на Енфилд - Е нека пукнат душманите:baeh:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
18 милиони фунти?
Еве две причини зошто ова нема никаква шанса да се случи:
1. 18 милиони фунти? Алонсо? - Јас би рекол барем дупло повеќе.
2. 18 милиони фунти? Зборуваме за Арсен Венгер? - Па на него да му го понудиме и за 8 милиони тој ќе се двоуми.
Еве јас ќе то кажам што мислам за тоа
1 Алонсо има 28 години што ја намалува цената(според мене не е баш во младите години и нема простор за многу развивање на неговата игра, може да изигра уште 4 години на исто ниво и после тоа тешко).Плус тоа на Ливерпул му требаат пари за засилувања(пред се Бери-љубовта на Бенитез) а ете и за Силва најверојатно.
2. Во текстот од Евроспорт си пишува дека Венгер најверојатно ќе мора да донесе поискусни играчи посебно на таа позиција кои ќе им помогнат на младите играчи во Арсенал да се развијат како што треба).А и мислам дека после утакмицата со Манчестер во ЛШ даде едно интервју каде што рече дека нешто мора да се менува во тимот.И за Аршавин пушти малце кеш така да нема да ме чуди да даде 18 милиони за докажан играч кој е навикнат на играта во премиер лигата
 
L

LFC 4 LIFE

Гостин
Добро со официјалното лого е како што гледам а и со заштитните капсули се долу на страната (барем во тоа се разбирам тоа ми е работа:toe:).
Ако е вака тогаш вреди да се земе, каде беше точно како кажа!!!???!!!
Кај железничка станица у ск одма до космофон зградата... мислам помеѓу космофон зградат и "Скопјанка".
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Кај железничка станица у ск одма до космофон зградата... мислам помеѓу космофон зградат и "Скопјанка".

Тенк ју вери мач!!!!

Еве јас ќе то кажам што мислам за тоа
1 Алонсо има 28 години што ја намалува цената(според мене не е баш во младите години и нема простор за многу развивање на неговата игра, може да изигра уште 4 години на исто ниво и после тоа тешко).Плус тоа на Ливерпул му требаат пари за засилувања(пред се Бери-љубовта на Бенитез) а ете и за Силва најверојатно.
2. Во текстот од Евроспорт си пишува дека Венгер најверојатно ќе мора да донесе поискусни играчи посебно на таа позиција кои ќе им помогнат на младите играчи во Арсенал да се развијат како што треба).А и мислам дека после утакмицата со Манчестер во ЛШ даде едно интервју каде што рече дека нешто мора да се менува во тимот.И за Аршавин пушти малце кеш така да нема да ме чуди да даде 18 милиони за докажан играч кој е навикнат на играта во премиер лигата

Нема Шанси мислам дека Бенитез до толку не е да го пушти Алонсо во Арсенал и да ги засилува лутите ривали со играчи од светски ранг!
Ако Алонсо заминува мислам дека тоа ке биде Реал Мадрид да не ја заборавиме и добрата соработка помегу нив Мекманаман, Овен така да ако има нешто дефинитивно тоа ке биде Реал а ако не тој друг нема.:toe:

Ајде малку да се опуштиме со оваа фотографска сторија за Најдобриот Фудбалер оваа година во Премиер Лигата!

Уживајте!:helou:
NEWS STORY FOOTBALLER OF THE YEAR PHOTO SPECIAL
Jimmy Rice 13 May 2009
He's scored 23 goals, passed countless landmarks and was today named Football of the Year by the Football Writers' Association. Here's Liverpoolfc.tv's photographic tribute to Steven Gerrard's incredible season.


Gerrard is mobbed by his teammates after a dramatic winner against Boro




Then he goes and scores one of his best ever goals in Marseille




Player of the Century: Stevie G reaches 100 Liverpool goals versus PSV




Our No.8 is instrumental in a Geordie demolition job




And he scores in two of the post-Christmas derbies




Low point: Injury deprives the Scouser of a start in the Bernabeu - who knows what we'd have achieved had he been fit all year...




The Real deal: Stevie's back for the home leg as Madrid are beaten 4-0




His best week at the club? Next the captain scores in a 4-1 victory at Old Trafford before kissing the TV cameras




What a trio: Stevie is congratulated en route to his first Premier League hat-trick versus Aston Villa




The Footballer of the Year equals his best ever season's tally at Upton Park


Photos by Propaganda and Getty
Мојот нов потпис:




Ова мора да го погледнете неверојатно и интересно!!!!!

И каде ке оди овој играч поврага!!!
http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N164361090512-2359.htm
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
Ако го зема дресот од фан шопот, да ти кажам само дека не е оригинал.
Оригиналот само во официјалните продавници на вашиот спортски спонзор т.е АДИДАС.

Во Струмица има таква продавница, кој сака нека помине накај тука:)
 
L

LFC 4 LIFE

Гостин
Ако го зема дресот од фан шопот, да ти кажам само дека не е оригинал.
Оригиналот само во официјалните продавници на вашиот спортски спонзор т.е АДИДАС.

Во Струмица има таква продавница, кој сака нека помине накај тука:)
Грешка си братче. И немам намера да објаснувам на 16 годишно дете зошто и како ... така да :helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom