Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.692
Поени од реакции
43.757
Фанови на Јунајтед, остајте се во ваш фан клуб, и онака знаете дека ве читаат, вака со провокацииве ништо не праите, или . . . темата за ПЛ е отворена за таквите постови . позз
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Очигледно додека го даваа риплејот ти си бил нешто до веце па не си видел убаво. Колку убаво се виде како ја движи ногата и како си го планираше тоа. Уште и откако ја удри топката одма се сврти да виде дали погодил што очигледно тоа го намераваше. А за Ќерик го видов каков рефлектор погоди.
Да да видов на снимката дека таман си го даде Тевез прво ми се причини дека се сплетка, а за керик неќам муабет да прам, едноставно овчар.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
na isto nivo sme neznam sto zapnaa 18 titula pa 18 pa izednaceni sme be alooooooo koj ke stigne do 19 prv pa da bide pouspesen


Abe toa e .....
Jas uste ednas ke povtoram....koga dosol aleks ferguson na celo na pederite rekol:

Dojdov vo ovoj klub za da go napravam da bide isto sto i Liverpool i ke si odam togas koa ke gi sitgneme!!!!

Ako ne veruvate proverete i procitajte malku vo istorija

mu uspea sekoja cest!!!! DA bide na nase nivo!!!
ama da bide kako nas....znaci kopija na najdobrite!!!
toa treba da im stane jasno na Gejcester!!!!
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Штета што ваква сезона ќе заврши најверојатно без титула ама сепак тоа е тоа.Се гледа колку смее да му писне Фергусон на Роналдо и сега од кога ја промаши шансата пак нешто му врати на Фергусон какво непочитување од Роналдо па таков ли ви е идол бе срамота еј никаква почит за ништо.Жалосно каков играч ве води кон титули:toe:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Posto cuv deka Benitez e spremen da go prodade Xabi Alonso za da go kupi Geret Barry me interesira so mislite vie fanovi na Liverpool. KOJ E BOLJA OPCIJA ZA LIVERPOOL? ALONSO ILI BARRY? I ZOSTO?
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Posto cuv deka Benitez e spremen da go prodade Xabi Alonso za da go kupi Geret Barry me interesira so mislite vie fanovi na Liverpool. KOJ E BOLJA OPCIJA ZA LIVERPOOL? ALONSO ILI BARRY? I ZOSTO?
Според мене дефинитивно Алонсо.Прво затоа што е навикнат на играта на Ливерпул и е стандарден првотимец нема да треба да се прилагодува на тактиката на Бенитез.Втората работа е заради тоа што е поискусен од Бери кој освен Премиер лигата не настапувал ни во ЛШ нити за репрезентацијата на некои поважни натпревари.А и не е некоја разлика во години па да речеме дека може да се искористи Бери повеќе од Алонсо.
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
Според мене дефинитивно Алонсо.Прво затоа што е навикнат на играта на Ливерпул и е стандарден првотимец нема да треба да се прилагодува на тактиката на Бенитез.Втората работа е заради тоа што е поискусен од Бери кој освен Премиер лигата не настапувал ни во ЛШ нити за репрезентацијата на некои поважни натпревари.А и не е некоја разлика во години па да речеме дека може да се искористи Бери повеќе од Алонсо.
Alonso odlicno se snaogja i odlicno sorabotuva na terenot Beri ic ne mi se dopagja kako igrac sto zapnal tolku Benitez neznam neka ne prai gluposti da ne si odi on od klubot a ne Alonso
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
АЛОНСОООООООООООООООООООООООООООООООООО
Ако го продај алонсо најверојатно ќе завршам на реанимација или такво нешто ама не знам дали ќе ме вратат во живот.Ако го земаме Бери тогаш да го земиме како плус играч а не како замена за некој шо игра 100 пати подобро од него.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Ako veke e spremen da dava mnogu milioni funti za eden fudbaler od vila neka go plato podobro A. Young sto pati potreben ke mu bide na liverpool odkolku barry

inaku i jas sum za Alosno!!!
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ау Young е топ ама многу е поскап од Бери.Единствена предност на бери е што може да се употреби на повеќе позиции да пополни празнина( да речеме нешто во смисла како О Шеј од Манчестер) ама јас би очекувал да биде замена во никој случај првотимец на местото на Алонсо.И јас се молам да не си отиде Алонсо одлично се вклопува во тимот
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Kakov Barry bre luge .. Alonso ni e klucen igrac godinava , i nema sto mnogu da menja benitez za slednata sezona , samo da go kupi Silva i nekoj soliden napagac . Super ni e sostavot vaka , e da moze i eden desen bek ...
Navivacka nejkam da bidam nekulturen i vulgaren ama Odjebi bre mala , idi pisuj u tema KOZEMTIKA , MENGUSKI i takvi raboti, ne ne zamaraj nas Scouserite , ne ne palis :) . A Deno burazer , ti da si napravis edna dobra psihoanaliza i test za IQ . Nesto ne e u red so tebe , najdobronamerno ti kazuvam
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
English,european and world champions
Момиче кога ќе отиде Роналдо во Реал догодина за нив ќе навиваш?

Алонсо е срцето на тимот.После Џерард најдобриот играч.Ако го продаде Бенитез ќе го навлече гневот на сите.Не ни треба Бери ни треба добар крилен играч.Шо се однесуе домене лично.Во неколку утакмици кога го играше Кујт во нападот овој се виде како многу попродуктивен.Всушност и тоа му е приридоната позиција која играше во Фејнорд.Нека си игра во шпицот со Торес а на негово место крило како Ленон например.И по потреба во некои подефанзивни формации нека си се враи на крило.Да се исчисти тимот е непоребните играчи и со 30 мил од управата може да се направи солидно копување и луксузирање.Поарно да се фрлат 50 милиони на играч од Џерард,Торес калибар неголи да се земат 5 како Досена,Риера итн
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Дресот е топ, оригинал е. Инаку има и со играч и без играч, се мислев помеѓу Gerrard и Torres и на крај зедов без играч:pos2:. А беше некаде околу 2000 ден. не се сеќавам точно. Инаку го имаше исто и сивиот ама мислам дека сивиот беше нешто поевтин до 200 ден. некаде или така нешто.


За да е оригинал не е оригинал!!!

Оригинал би требало да биде со цена над 50 евра, а погледни сивиот 200 денари :pos2:. Но сепак вреди да се види, па коа ке одам у СК сигурно дека ке помина да видам!:toe:

Ајде ајде ова дај боже да се оствари и магичниот Давид Силва да дојде кај нас!

Valencia Have Had Enquiries About David Silva's Availability - Agent

The Spain international midfielder's representative says Los Che will decide whether or not he will leave, and insists he is happy at the Mestalla...

13 May 2009 11:58:00


Photo Gallery
Zoom

Valencia celebrate a famous win over Real Madrid - their first at the Mestalla in five years (Marca)
Related Links

Teams


Players



The agent of David Silva has confirmed that Valencia have received enquiries with regard to his availability at the end of the season.

Los Che are reported to be experiencing severe financial difficulties and it is claimed that the Primera Division outfit will have to sell a number of stars in order to help ease their debts.

Premier League giants Liverpool have been strongly linked with Silva and, according to a report in the British tabloid The Daily Mirror, have tabled a final offer worth €16 million (£14.3m).

While the 23-year-old's representative Jose Segui admits that clubs have declared their interest, he insists that Los Xotos will have the final say on the 23-times capped Spain international midfielder's future.

"At this time it is normal there are many stories in the papers about transfers, but the decision depends on Valencia," Segui told Sky Sports.

"It is certain that some clubs have asked about the boy, but he has a deal with Valencia and he is happy in the city."

Valencia sporting director Fernando Gomez says that the club will not focus their attentions on the futures of squad members until the season has come to an end.

"Now it is impossible to negotiate anything because the future of the team in qualifying for Europe is not decided and that is key for the budget next season," Gomez remarked.

Ricky Brooks, Goal.com
Затоа крстите се да Валенсија не заврши ниту 5 на табелата!:vozbud::helou:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
With Arsenal set to ramp up their efforts to take him to the Emirates Stadium this summer, Alonso's departure from Anfield is becoming ever more likely.
The Spain international's price may have risen a couple of million pounds after a stellar season at Liverpool, but the Gunners know they need a player of quality and experience if they are to avoid the torture of another trophy-less campaign.
Alonso ticks all the right boxes and the Star reports that Arsene Wenger is ready to splash £18 million to get his man and boost his side's chances of actually winning something next season.


Ова го пишува на еуроспорт:toe::toe::toe: лелеле бенитез не се глупирај дебел човеку.Ич нејќам да го продаде многу е добар алонсо.Иначе текстот продолжува со следниов дел


So where could Liverpool spend that kind of money? Step forward Valencia's David Silva. Valencia are so badly in debt that they may be forced to cash in on their best players during the close season.


Па кажете што мислите по се изгледа дека Бенитез се решил да го продава Алонсо а да го купува Силва:nesum:мене лично ова ич не ми се свиѓа:nenene::nenene:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom