#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Гледам дека од помалите тв, новински и било какви медиуми ни ги делат твитовите. А тие што важат за влијателни, големи и што секогаш се на местото на настанот известуваат за тоа дека пиењето јогурт им ги зголемува тестисите на глувците.
:facepalm:
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Јас се согласувам со човеков, ама како ќе кажете така ќе објавувам. Сепак не алудираме на цел етникум, него на поендинците кои сами себе се етикетираа како Радикални Исламисти.
Така е, а тие се албнанци, мислам која малоумна дискусија ја водиме, како да не сме од тука... овие утепаа и ги бранат убијциве, ние како да се плашиме да кажеме. NOT ANYMORE.

терај вака, тоа е тоа.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
А ти не мислиш дека тоа им беше целта со протестот? Да не обвинат нас Македонците. Секоја шпекулација од тој вид што ти го спомна им дава докази дека навистина ги обвинуваме лажно, а не ни е тоа целта. Целта е да ја прошириме вистината како што е прикажана од Министерството за внатрешни работи. (последната реченица е мое лично тврдење и #spreadthetruth и кајгана може да се огради од истата, доколку не е точна)
Никој никого не обвинува.
МВР СОМНИЧИ РАДИКАЛНИ АЛБАНСКИ ИСЛАМИСТИ. Значи, осомничени се радикални исламисти по потекло Албанци, но не се осомничени сите Албанци, туку само џихадистите за кои постои сомнение за масакрот кај Смилковци. Самиот ЏИХАД, поттикнување и спроведување Џихад се третира како кривично дело од областа на тероризмот во САД.
 
M

Moon Child

Гостин
Пак некако не сфаќате. Албанците во светот ги гледаат како кутри и угнетене суштества. И секогаш кога некој ќе прочита Албанец ќе се сети на ,,кутрите,, во Косово, и во 2001. Сликата за нив е веќе направена, а треба да ја смениме. САМИТЕ ќе сфатат дека се Албанци.
А освен тоа, тој од Германија или Шведска баш цеф го боли за Албанците, ама го боли за радикалниот ислам.
Па и тоа шо викаш. Има слика од оној со кечето, а кечиња се знае кои носат :cool: Плус по фаците ќе ги познаат дека се Албанци (ќе горам во пеколот за ова, ама морав):vozbud:
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
Јас се согласувам со човеков, ама како ќе кажете така ќе објавувам. Сепак не алудираме на цел етникум, него на поендинците кои сами себе се етикетираа како Радикални Исламисти.
ti poedinci li vide na protestot ? albanski radikalni islamisti -- i tolku od toa
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Јасно е од сликите на погребот мислам дека крстовите се кажаа.
Јас сум Македонка, и не сум христијанка.
Али ако ненадејно умрам, веројатно и моите ќе ме закопаат со христијански обичаи.
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Директно од страната правете ретвит поефективно е . Го има блогот во предходните мои постови.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Абре не претерувајте со Христијани. Од кај знаете децата во што верувале. Не е поради религија убиството. И да, се договоривме Албанци, Албанско, Албански да не стојат во твитовите.
А поради што е убиството?
Џихадот е радикален верски мотивиран криминал.
Што не е јасно?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.902
Поени од реакции
14.463
мислам дека треба да се отвори посебен подфорум или барем некој нови теми :).
пример:
1. Социјални мрежи ( фајсбук, блогот, еРепублик*... )
2. Твитање
3. Општи информации за акцијата ( мејлови, флаери?? )
* има околу 2000 македонци кои се доста активни онлајн + срби и други националности кои верувам би помогнале ако ништо друго бар во твитањето . Трба да се искористи што дел од таму влијателните играчи се кајганџии.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Многу тролање без везе.
Ilumious; Crazy in Love; затворете ја темава веднаш.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Момци и девојки, доста на таа тема, не е битна вистината не во оваа ситуација, вистината ќе се дознае! ама ако нагласиме дека се Албанци, ќе ни се врати како бумеранг! разберете аман, сите сакаме да кажеме јасно и гласно како точно беше, ама нема сврха бидејќи сите се на нива страна...таква пропагадна се води.

Против тоа сега за сега не можеме! продолжете со Retweet на ова!

https://twitter.com/#!/creepingsharia/status/199484125177069568
 

Kajgana Shop

На врв Bottom