Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
T

the Carpenter

Гостин
Светски заговори постојат. Но, никој не ги признаав. Никој не верува дека Израел ај измисли сидата, птичјиот грип, САРС-от и тн. Или заговорот на Ленон и Paul is dead.
Си постоајт секаде. А зашто не и во фудбалот. Не дека не очекував да го дадеш твоето мислење кон мојот пост. тоа е за очекување. Спротивни мислења мора да постојат. Инаку, нема ни Форумот да постои, а камо ли други работи.
Второ, не ни мислев дека постои заговор против скапаниот Тотенхем. Јас сметам дека и тој е само мал пион во помагањето на Манчестер да биде шампион

:smir::smir:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Е ај да не се налутат мојве да ги поздравам со не може нам нико ништа(јачи смо од манчестер - 18)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Е ај да не се налутат мојве да ги поздравам со не може нам нико ништа(јачи смо од манчестер - 18)

Aј пиши некоја песна,гледам се разбираш од музика,ај една од Силвана Арменулич,музику за душу... :pos::pos::pos::pos::pos:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Светски заговори постојат. Но, никој не ги признаав. Никој не верува дека Израел ај измисли сидата, птичјиот грип, САРС-от и тн. Или заговорот на Ленон и Paul is dead.
Си постоајт секаде. А зашто не и во фудбалот. Не дека не очекував да го дадеш твоето мислење кон мојот пост. тоа е за очекување. Спротивни мислења мора да постојат. Инаку, нема ни Форумот да постои, а камо ли други работи.
Второ, не ни мислев дека постои заговор против скапаниот Тотенхем. Јас сметам дека и тој е само мал пион во помагањето на Манчестер да биде шампион

:smir::smir:
Pittifull excuse for a Liverpool failure this season.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Треба да им се забрани на малолетни да гледаат фудбал без надзор ан родители или старатели. Има овде чисти примери дека мора да се забрани.
____________________________________________________

Двата конкуренти за титулата во премиер лигата, Манчестер Јунајтед и Ливерпул играат секое коло во различен термин. Прво игра Ливерпул, па некој сат или ден подоцна игра и Манчестер. Што направи Ливерпул, тоа ќе направи и Манчестер (исклучок последното коло). така беше и на стартот. Ливерпул играше прв, па Челси, па Арсенал па Манчестер. Како прв - така друг, ја знаете играта? ее, ја знаат и англичаните

Денес, Ливерпул го победи Хул со 1:3. Сите екипи играа во ист термин, освен погодете кој?

Манчестер го пречека Тотенхем 2 и пол часа покасно. По првото полувреме беше надигран и губеше со 2:0. Во второто полувреме, судијата Хауард Веб досуди непостоечки фаул и пенал. За 5 минути од 0:2 се направи 4:2 па 5:2. Тимот (Тотенхем) кој во два натпревари со манчестер ни даде ни прими гол наеднаш за 10 минути јаде 5. Истиот тој тим се носеше и со Арсенал, го победи и Ливерпул, а и Челси. Но, од Јунајтед прими 5 гола за 10 минути.
Благодарам!



Kakov Mudrec eeej :vozbud::vozbud::vozbud:
 
T

the Carpenter

Гостин
Нека е и така. Оти потешко ми е да објаснам како тимот со најдобра (убедливо) игра во светот моментално не може да стане шампион, па си измислувам теории на заговор и конспирации. Поздрав до тебе. :smir:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Без навреда, со излегувањето на Prison Break и слични серии почна и стварно да се размислува на таков начин. Можно е, не викам не, ама ние не сме ништо слично на јунациве од сериите па така никогаш нема да знаеме. Барем не во нареднава декада.

Инаку можам само да го кажам моето мислење за тоа зошто и како (најверојатно) ја изгубивме трката за титулата. Јас ја лоцирам во натпреварите со екипи како Стоук (два пати нерешено ако не се лажам), Хал на Енфилд, поразот од Мидлсброу од 2:0 итн. Што ни значи фактот што манчестер 2 пати го изгазивме, што астон вила ја попаривме, што челзи го избањавме ... Шампион не е онаа екипа што ќе ги победи директните конкуренти, туку треба да се фокусира на сите натпревари.

А и делумна вина гледам во Рафаел Бенитез. Да биде јасно, го сметам човекот за одличен тренер, ама можеби веќе е предолго во Ливерпул. Неговите глупи ротации ја упропастија формата на голем број играчи, во најголема мера Роби Кин. Точно е дека се мачеше, но со сигурност тврдам оти му требаше поголема минутажа. Баш во моментот кога почна да се вклопува во екипата, постигна 3 или 4 гола во серија, вклучувајќи го и голот што не извади против арсенал, и оп... Бенитез со фамозната ротација, го седна на клупа.

Но, што е тука е, да се надеваме на чудо, и што е побитно скаутите и парите да си ја завршат работата па да видиме компетитивни засилувања и догодина уште посериозно во трка за 19тата титула.

Поздрав, YOU'LL NEVER WALK ALONE. :smir::salut:


Edit: Се обидов да најдам ама ништо. Постои ли Ignore Posts from This Member опција на форумов?
 
G

Gray Foxx

Гостин
Нека е и така. Оти потешко ми е да објаснам како тимот со најдобра (убедливо) игра во светот моментално не може да стане шампион, па си измислувам теории на заговор и конспирации. Поздрав до тебе. :smir:
Шампион станува тој што цела сезона игра најубав фудбал(со чесни исклучоци), и зборот моментално ја опишува ситуацијата поради која Ливерпул сеуште е во трка за титула-нешто што ке беше одамна завршено ако не не тепавте на Олд Трафорд. Ливерпул игра сезонава само во дерби утакмиците, а тоа не е доволно за шампион.
Али уште е рано. Тешко ке биде до самиот крај.
 
T

the Carpenter

Гостин
Уживај си. Можеби ќе треба засилување за да ја одбраниме титулата, не за да бркаме 19та. Додека има шанси, се бориме. Сепак, Израел не е владател на светот, Ленс Армстронг не зема допинг (pittyful excuse of Jan Ulrich fan for the failrue), исто и Мерион Џонс, во Премиер лигата нема местенки и пуштени натпревари, постои ривалитетот, а путерот сеуште е здрав ако го мачкаш на леб од 28 денари.

Затоа, додека не се сите шанси загубени, идеме на титула. Ме убедија некои фанови на Ман Јун овде, кои впрочем, цело време ги гледале Керик и Роналдо многу лежерно кај што играат на 0:2. Респект за цврстината да се издржи притисокот на играчите
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Од последниве кола ман утд можи да изгуби само од Арсенал а уште една тешко, и да не изгубевме од арсенал ќе се надевавме на две нерешени или на пораз и нерешено а вака тешко. Ама фудбалот знае да изненади затоа е и толку интересен.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Потенцијален кикс според мене лежи во Мидлсборо, Арсенал и евентуално Хул. Исто и со Сити е тешка, сепак е градско дерби и премногу ке сакаат да ни наштетат. Јас да бев фан на Ливерпул, уште надеж ке имав.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Абе да ама не сметаш дека и ние треба да ги играме натпреварите до крај, кој ни гарантира од сега дека на сите ќе победиме. Не велам дека нема надеж ама не е голема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom