Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Епа дечки, толку е од титулата :( :( Катастрофални грешки во одбрана што ги казниа сите... што да се праи.. 4:4 бар одлична утакмица гледавме.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
ааааааааааааааааааааааа леле бе па да дадеш 4 гола не домашен и да не земеш 3 бода е срамота.Ја незнам овој Бенитез што глуми некој стратег со тие ливчинјата земале состави по македонски да не пишуваат.За разлика од него Фергусон и Гус си ја пратат утакмицата овие х 0 си играат.Бегај ајде таму да ти ебам сезоната нервите попуштија
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Да победевте ќе беше поинтересно до крајо на сезоната :toe: вака Манчестер можи да се радува за уште една титула во ПЛ.
Секоја чест за натпреварот многу интересен и атрактивен.
Позз.:helou:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
4 gola na real madrid
4 gola na Pederite od mancester
5 na vila
4 na celsi
4 na blekburn
4 na aresnal
i za sto sve toa???????? mnogu mi e krivo!!! epten
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
абе како примивме четири гола?? имаа ли арсенал повеќе од 4 шута?

какви беа тие грешки?

мораше ли жерард сега да не игра??

што не заслуживме??


како можеш да не го сакаш ливерпул после вакви утакмици, каде на реал, манчестер, а. вила, челзи, арсенал и освен фулам 0-1 им дава по 4-5 гола!

има ли правда?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
ааааааааааааааааааааааа леле бе па да дадеш 4 гола не домашен и да не земеш 3 бода е срамота.Ја незнам овој Бенитез што глуми некој стратег со тие ливчинјата земале состави по македонски да не пишуваат.За разлика од него Фергусон и Гус си ја пратат утакмицата овие х 0 си играат.Бегај ајде таму да ти ебам сезоната нервите попуштија

Без провокација,тоа се вели Арсенал даде 4 гола,а не победи,бидејќи многу потешко е да дадеш 4 гола во гости отколку дома...мислам дека со триумф утре на Манчестер ќе треба да заборавите на титулата иако има уште доста за играње...многу грешки,ама затоа тука се мајсторите да казнат,пред се мислам на Аршавин кој беше мен оф д меч и на Торес кој уште еднаш покажа дека е играч од светска класа :helou:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Nemoj da go zaboravate Fabianski.........toj e men of the match!!! kolku topki odbrani????????????? pogtovo vo prvo polubvreme??????????
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
абе како примивме четири гола?? имаа ли арсенал повеќе од 4 шута?

какви беа тие грешки?

мораше ли жерард сега да не игра??

што не заслуживме??


како можеш да не го сакаш ливерпул после вакви утакмици, каде на реал, манчестер, а. вила, челзи, арсенал и освен фулам 0-1 им дава по 4-5 гола!
има ли правда?
Имаа и 2 поништени гола :smir:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Имаа и 2 поништени гола :smir:
не беа поништени, бидејќи беа постигнати после сигнализација на офсајд. ќе беа поништени, ако не беше офсајд, постигнеа гол а не им го признаат поради наводен офсајд. даден гол од офсајд никако не можеш да речеш дека е поништен.

поради 8те гола, секој ќе ја занемари играта и шансите што ги имаа ливерпул, и оној голманот што се одбрани.
средината на арсенал не постоеше, беа надиграни на секој дел од теренот, освен 4 шута на аршавин, 4 завршија во гол.
ова истото ќе се случи друг пат после 100 години
 
Член од
4 април 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ne se otkazuvame od titulata i Mancester igra so Arsenal! I ke treba uste eden kiks! Utre so Portsmouth nema da pobedat! Sto se sekirate!
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
не беа поништени, бидејќи беа постигнати после сигнализација на офсајд. ќе беа поништени, ако не беше офсајд, постигнеа гол а не им го признаат поради наводен офсајд. даден гол од офсајд никако не можеш да речеш дека е поништен.

поради 8те гола, секој ќе ја занемари играта и шансите што ги имаа ливерпул, и оној голманот што се одбрани.
средината на арсенал не постоеше, беа надиграни на секој дел од теренот, освен 4 шута на аршавин, 4 завршија во гол.
ова истото ќе се случи друг пат после 100 години
Тој на Бентднер немаше врска од офсајд!
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Без провокација,тоа се вели Арсенал даде 4 гола,а не победи,бидејќи многу потешко е да дадеш 4 гола во гости отколку дома...мислам дека со триумф утре на Манчестер ќе треба да заборавите на титулата иако има уште доста за играње...многу грешки,ама затоа тука се мајсторите да казнат,пред се мислам на Аршавин кој беше мен оф д меч и на Торес кој уште еднаш покажа дека е играч од светска класа :helou:
Не се согласувам со тоа.Арсенал даде 4 гола без некоја посебна игра и без некој шанси.Да беше Ливерпул надигран ќе се согласев вака нема шанси.Се надевам Бенитез ке реши да донесе некој напаѓач сега летово пошо нема смисла вака да се прави тактичар.Сите имаат барем по двајца одлични напаѓачи(Дрогба-Анелка,Руни-Бербатов,Адебајор-Ван Перси,Хески-Карју-Агбонлахор) освен Ливерпул кој сакаат со еден напаѓач да освојат и ЛШ и ПЛ и Куп и се.Епа така извини ама Бенитез може тука кај нас да биде тренер
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Под итно ви треба нов голман од типот на Цезар(Интер).........многу грешки напраи баш како и Арбелоа кој не се истакна многу денес...........инаку нападот е луд...нема бољи моментално.....ме изненадува во последно време Бенајун како добро игра, прекрасно игра.....само така нека продолжи!!!
 
T

the Carpenter

Гостин
и во пораз и во победа и во радост и во тага, ние сме со Ливерпул. На која и да е страна на табелата, ние сме тука. Тоа што се деси вечерва е катастрофа. Уништени сме, но нашите глави не се наведнати. Засекогаш со Ливерпул. Засекогаш црвени. Со нашите црвени секогаш. До крајот на светот. Оти најважен е фудбалот. А Ливерпул го игра фудбалот, без разлика на резултатот после свирежот.

Walk On Walk On
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
5
Тој на Бентднер немаше врска од офсајд!
da da toa spored nekoj tvoj kriteriumi ne e ko ke bides sudija idi sudi so ke ti tekne ja neznam kako se bunite na sudiski greski koa sudijata sto misli deka treba da dosudi taka e site si imaat razlicni kriteriumi dali vide Liverpool-Chelsea utakmicata sudijata dosudi tolku mnogu fauli za dzabe da bese utakmicata u premier liga pola i poise odluki na sudijata nemase da bidat doneseni
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom