Фан Клуб: Јувентус

G

grande-juve

Гостин
Да не заборавиме и пенал недосуден за Јуве, и црвен недоделен за тој Јапонецот. А колку што видов од стрим, гол недосуден за Интер и поклон пенал за Милан, ама тоа после ќе се анализира на хд
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Офсајд или не? :D
Малку е лош аголот за гледање ама та левата нога на типот од каљари мислам дека ја прај легална ситуацијата

туку некое клипче од абијати шо ја извај од гол топката и
инфо за лихт?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.760
Поени од реакции
71.550
Два заебани резултати за мои тимови денес, ете сега и Милан повредува, така да ако и Јуве прими гол за израмнување, ќе ми биде "целосен" денов :cautious:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Малку е лош аголот за гледање ама та левата нога на типот од каљари мислам дека ја прај легална ситуацијата
туку некое клипче од абијати шо ја извај од гол топката и
инфо за лихт?
Lichtsteiner precaution transported to hospital They come encouraging news on the conditions of Stephan Lichtsteiner, forced to leave the pitch in the first half of Cagliari and Juventus after a violent clash with striker plane Rossoblù Pinilla. The Swiss full-back, hit hard in the right occipital area, was transported to hospital Cattinara precaution of Trieste, but he was still conscious. With him is Dr. Stefanini, Juventus club doctor.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
eте и недосуден чист пенал за интер :facepalm:
--- надополнето: 6 мај 2012 во 22:03 ---
Lichtsteiner precaution transported to hospital They come encouraging news on the conditions of Stephan Lichtsteiner, forced to leave the pitch in the first half of Cagliari and Juventus after a violent clash with striker plane Rossoblù Pinilla. The Swiss full-back, hit hard in the right occipital area, was transported to hospital Cattinara precaution of Trieste, but he was still conscious. With him is Dr. Stefanini, Juventus club doctor.
дај боже да е арен,колку ќотек изеде оваја сезона то е чудо едно,голем борец е дечкото
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
57
Поени од реакции
18
Може ли некој да ми каже зашо е искаран Видал не видех баш само кога излаваше видех дека беше нервозен ногу нешто.Ќе ми каже ле некој побрзо ??????? ;) :) Лихт е цврст верувам ја у него ќе се оправе <3 <3 <3 FORZA JUVE NAS
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Може ли некој да ми каже зашо е искаран Видал не видех баш само кога излаваше видех дека беше нервозен ногу нешто.Ќе ми каже ле некој побрзо ??????? ;) :) Лихт е цврст верувам ја у него ќе се оправе <3 <3 <3 FORZA JUVE NAS
Можеби да не добие втор жолт. Битна е средината.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
А бе автогол беше или Бориело го даде?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.760
Поени од реакции
71.550
Пенал за Интер, ајде нека падне гол и креваме титула :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom