#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
акцијава треба да ја прошириме на фб по сите групи за да се збереме тра повеќе и му расплачеме серверот на ова твитеров
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ицо Најдовски Перин рече ќе не поддржел, ама никаде го нема. :facepalm:
НЕ ни треба Ицо Најдовски... нормални ли сте што зборувате.
Поарно Парти Радикал да не подржи!!!

Мавнете го таму.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Aggressive following е кога некој корисник на Twitter одеднаш ќе почне да следи многу луѓе. Затоа порака до новите корисници постепено да следат, а не одеднаш.

Hank, постои appeal process, види линков може ќе ти помогне.
http://uber.la/2012/04/twitter-death/
Јас вчера заследив преку 150 души наеднаш, ама ми се блокираше твитањето (пошто како нездрава твитав) и не ми даваше да мрднам проклетото.
Ама не ми го суспендираа акаунтот, накај 2-3 сабајле се си беше во нормала.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Се согласувам. Е, ама побезбедно е него во Арачиново, или Кондово, на пример.
Море, се изненадив, во Кондово пред некое време шоферот го застана полиција, башка казна му пиша!!
И некако не се разбраа, зборуваа на Македонски, и шоферов му вика на џандарот ,,ама ти ме казнуваш оти сум Албанец!!,, - а џандаров Албанец да ти бил... мислам дека тогаш за се што можеше, за се му пиша казна... Тетово-Скопје 2000 евра го фати шоферот.
Ti zboram za Gazi Baba, u Kondovo i jas nemam ingerencii :p.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Дај помогнете ми со англиски превод на реченицава: Не требаше по децата, требаше да се удри по униформа. Како и да си ја преведам, не можам смислата да и ја доловам како што треба.:cautious:
 
H

HITCH

Гостин
НЕ ни треба Ицо Најдовски... нормални ли сте што зборувате.
Поарно Парти Радикал да не подржи!!!

Мавнете го таму.
Мислев за да ја информира дијаспората. Ицо нема да се активира за безпари - уживај.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Нека направи некој страна на ФБ и нека го пушти линкот во темава,да се префрлиме и таму !
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
дечки дајте бе нека се направи некое ново видо и стајте го на јутуб.. овие 2 се вртат цело време едно те исто едно те исто. дајте кој го бива у правење клпчиња нека склопи едно :\
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Your account (@tranquility33) is currently suspended.For more information, please visit Suspended Accounts.

You don’t have any Tweets to read

Justin Bieber

@justinbieber
Follow

Ме јебат у здрав мозок овие :tapp:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
дечки дајте бе нека се направи некое ново видо и стајте го на јутуб.. овие 2 се вртат цело време едно те исто едно те исто. дајте кој го бива у правење клпчиња нека склопи едно :\
Ако така и треба. Да има што повеќе views :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Дај помогнете ми со англиски превод на реченицава: Не требаше по децата, требаше да се удри по униформа. Како и да си ја преведам, не можам смислата да и ја доловам како што треба.:cautious:
Ако е наменето за Твитер, батали. Треба контекст за ова. Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom