Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
И педерот Мачеда ни ја зеде титулата,то е то среќата ги следи педерите
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ц ц ц ц не ми се верува:uvo::uvo::uvo::uvo: ке се убијам како може вака бе со волку лоша игра да победуваш секогаш со некој малер голови. ЦЦЦЦЦЦ
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
То е то некој ќе дава по 4 гола на натпревар некој одвај со 1 разлика на среќа и ќе биди шампион.Оваа сезона требаше ние да бидиме шампиони ама тоа е.Иначе со секој ваков педерски победен натпревар ни се намалуваат шансите, уште 6 кола до крај, искрено се помалку се надевам.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Ееее педерите пак се извлекоа... али не можат да продужат вака до крај, нема шанси...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не ја неможам ова да го гледам... Димитар Миладиниов
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Истото важи и за вас:baeh:
Извини шо важи истото за нас, 4 гола малце се.Ај другиот пат ќе дајме 8 па да не јадите бурек, вие имате 20 натпревари со по 1 разлика тепано како не ви е срам да пишувате тука глупости.Штета шо фудбалот се претвори во игра во која победуваат педерите како Манчестер со педерска игра на среќа.Ајде шетајте дури не ја крените в раце не ви е земена ќе видиме шо ќе биди.
 
I

InF3cTeD

Гостин
честито победата....се вратија од поразот со Челзи...дај боже да им тргне сеа па да истепаат се до крај и нормално да кренат титула
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Полека смирено,опуштено...Педери се нема да издржат до крајот да не му го фукнат уште два пати...Си ја потрошија они среќата.Јас се радувам на нашата игра.Денес Челзи прими три гола за 8 минути од Болтон.Знам дека воопшто тоа со ова нашево не е исто но зошто и ние да не направиме подвиг.Ако ништо друго барем да прикажеме во Вторник добар фудбал ако ништо друго да оставиме впечаток.Јас сум убеден дека нема да се предедеме до крај.Шо би се рекло еден ран гол и после све је могуче.Пожелно е но тешко е да се верува дека Бенитез би почнал со двајца напаѓачи но сигурно Џерард од средина,Кајт и Риера од крило ќе го надополнуваат Торес во нападот
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Со челзи по можност да се излези со денешнава формација и да не се ризикува Џерард, да биди на клупа и евентуално ако биди нешто да влези. Добра варијанта ќе биди и Н гог да биди во план не заради денешниот гол туку заради тоа што е напаѓач и можи ќе напрај нешто,а и Агер да игра во одбрана оти е нешто поофанзивен од Шкртел и од корнери подобро ќе се снајди а Шкртел е тапа за напад.Ќе видиме шо ќе биди ама не треба да ризикуват евентуална повреда на некој од јакиве оти тешко дека ќе дајме 3.

Арсенал во недела игра Фа?
Оти после со нас играт во вторник ќе бидат уморени а нив поважно му е барем Фа да земат и нема да се штедат.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Ne primetiv nekoj da pisa za 20te godini od tragedijata vo Hillsborough ... :((( Justice for the 96 ( and may they rest in peace). Tuka ima nekoi sliki od kopot
http://www.liverpoolfc-newkit.co.uk/cgi-bin/forums/ikonboard.cgi?;act=ST;f=1;t=26000;st=600

На 15 т.е. во среда прочитав на страната на Ливерпул дека ќе има цел ден програма за Хилсброу која ќе може free да се глеа вклучувајќи и во живо од Енфилд каде што на Коп ќе бидат блиски роднини на жртвите,играчите на Ливерпул,навијачи....сигурно ќе го дадат пак распоредот на страната на Ливерпул за да може да си видите што се ќе има и во колку саатот.Мислам дека програмата ќе почне негде 10-11 сабајле и ќе трае до вечерта до 12.

Еве клип од 2006 година..


Еве ја и Fields of Anfeld Road нашите легенди што ја препееја..



Погледнете ги трите видеа,одлични се.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ме растажи...Дознав работи кој не ги знаев.Значи братучедот на Џерард кој загинува во несреќата е тука некаде возраст со него.Значи тоа се 10 години и сигурно и се сеќава на него.Гревче.Нека почиваат во мир сите

Ај ако има некој некое интервју со Џерард за несреќата каде што зборува за братучедму нека го постира...

Се надевам ова ќе му биде мотив за во Вторник да направиме чудо...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
искрено не ме радува резултатот.

титула се освојува кога победуваш, а не играш добро.

затоа заостануваме 4 бода (1) зад манчестер

бидејќи сите добиени утакмици наши, 95% чисти како солза, неколку кикснавме иако заслуживме 3 бода целосно, и... еве се трудам да ми текне утакмица годинава каде бевме мивки, тотално анемични, а сме земале 3 бода. тие три бода се големи како планина, и тие ја прават разликата што манчестер ја има денес. единсвена позитивна работа е дерби дуелите кои исто така се големи бодови, годинава добро поминавме со нив.
инаку овие победи од 4-0 , 5-0 ... се преслатки но вредат исто, 3 бода. се плашам дека првиот слаб натпревар наш, ќе заебеме.

ако биде така гомна да ми биде полна цела уста, ама јеби га тоа е рецептот за титула.

манчестер од лоша игра, во последните две кола две нули си ги направи два пати по три бода. тоа е лош знак. после ќе изиграат 5 кола по ред саглам, и збогум титула
не ме радува ваквиот развој на настаните, ама тоа. играме мушки до крај секоја утакмица за нас е финале, и освен 3 бода се друго е пропаст.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom