Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
ако освоиме премиер, ќе ви организирам мала наградна игра :)

на еден од вас ќе му испратам дрес... шо би рекле на зелено пазарче - оригинал :) новиот секако, за идната сезона. тој што ќе го добие (по случаен избор секако) ќе си одбере име од кој фудбалер сака.

ветувам
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ништо не е неможно во фудбалот ама многу мала е веројатноста за такво нешто,сега сабота одвај чекам шо ќе се деси со Блекбурн па после ќе видиме. На манчестер му се повреди и Еванс па сега нека влези серот во одбрана.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Aјде да не бидеме како на Манчестер плачковциве само се лигават.Се играат уште 90 минути. На крај на сезона ке се збори.Сепак оваа ни е една од подобрите сезони во последно време:smir:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Ајде ајде што е ова разочарување одма. Секој тим мора да биде поразен барем еднаш вака. За титула сеуште имате шанси. Немајте гајле ќе ви ја пуштиме утакмицата со нас и ќе ги закопаме Јунајтед на Олд Трафорд. И ете ви титула:smir:
И после можеби ке изборите место во Европа а... ?
Штета што Венгер не мисли исто како тебе нели?
Дуелите Арсенал-Ливерпул-Манчестер-Челси се играат не само са бодови бе другар, туку и за престиж, и нема шанси некој во ПЛ од големата 4ка да пушти натпревар на друг тим (освен ако нема шанси за титула, и да пушти некоја екипа да избори опстанок):tapp:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
чудни луге сте!не сакав да коментирам зошто што и да напишам ке згрешам!не ми е јасно како може да коментирате за манчестер?вие игравте со челзи не со манчестер :toe: :smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Е стварно ми е жал. Кога видов Ливерпул 1-0, па и Барса набрзина 2-0 мислам дека срцето ми се наполни. Ама ајде таа после примивте три гола:tapp:. Ама стварно мислам дека нема логика да се предаваат, дека шансите ви се мали-мали се, ама сепак постојат и додека постојат треба да се игра. Ајде со среќа на Стемфорд Бриџ.
 
Т

Топџија

Гостин
Цитат:
Напишано од Топџија
Ајде ајде што е ова разочарување одма. Секој тим мора да биде поразен барем еднаш вака. За титула сеуште имате шанси. Немајте гајле ќе ви ја пуштиме утакмицата со нас и ќе ги закопаме Јунајтед на Олд Трафорд. И ете ви титула:smir:


И после можеби ке изборите место во Европа а... ?
Штета што Венгер не мисли исто како тебе нели?
Дуелите Арсенал-Ливерпул-Манчестер-Челси се играат не само са бодови бе другар, туку и за престиж, и нема шанси некој во ПЛ од големата 4ка да пушти натпревар на друг тим (освен ако нема шанси за титула, и да пушти некоја екипа да избори опстанок):tapp:
Очекував сите да го сватат мојот пост погоре како мала шала и знак на поддршка за фановите на Ливерпул. Али јеби га увек се наоѓа некој......
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Цитат:
Напишано од Топџија
Ајде ајде што е ова разочарување одма. Секој тим мора да биде поразен барем еднаш вака. За титула сеуште имате шанси. Немајте гајле ќе ви ја пуштиме утакмицата со нас и ќе ги закопаме Јунајтед на Олд Трафорд. И ете ви титула:smir:




Очекував сите да го сватат мојот пост погоре како мала шала и знак на поддршка за фановите на Ливерпул. Али јеби га увек се наоѓа некој......
Ако мислиш дека сега им е дојдено до шала, слободно :smir:

Поздрав до тебе и фановите на Ливерпул
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
По којзнае кој пат ќе кажам ама стварно не можам да го сватам Рафа.Па дали овој човек е свесен дека не упропастува,ќе напраи добра серија и одма мења тактика.Го стави Џерард напред а Лукас на негово место.Па колку и да е талентирано детето (а не е многу) не може да изигра исто како и Џерард на таа позиција!!! Го остава Бенајун на клупа кој е у доста добра форма и го става коа губиме 1-3:tapp:
Па не знам дали е свесен али треба да биде благодарен што уште е тренер.Да беше истиов случај у некој друг клуб од овие поголемиве уште во првите две години ќе беше избркан.Да,освои Лига на Шампиони ама не може на тоа да се вади.Пак ќе повторам,честитки до сите навивачи на Челзи,не силувавте!!!

Во сабота со Блекбурн играме и мораме да победиме,само не дај боже да праи пак комбинации со Лукас или Ел Зар па да ги заебеме и оние не многу големи шанси за титула.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
ако освоиме премиер, ќе ви организирам мала наградна игра :)

на еден од вас ќе му испратам дрес... шо би рекле на зелено пазарче - оригинал :) новиот секако, за идната сезона. тој што ќе го добие (по случаен избор секако) ќе си одбере име од кој фудбалер сака.

ветувам

A ја и ти да си се договориме за едно дресче ке си платам колку треба само без заебанција ед`ншка го јаде стапо, па затоа викам вака како брат на брат Македонски.:vozbud:
Бек то топик!

Играта во првите 20 мин. супериорна но како одминуваше времето се гледаше не сигурноста. Во вториот дел мислам дека тргнаа на докрајчување но добивме силна повратна од Челзи силна што од тој Иванович ке раскинев со женската ( она е за тие морони Челзи).
Маме му *бем ко прв пат гол да примаат или пак се заборавија дека тепаат во серија со по 4 гола дадени. Стварно избезумени беа после првиот гол а после 2 ич па муабет да не правам.
Максимална незаинтересираност на корнерите секогаш беше сам Иванович, Лукас КАТАСТРОФА значи тоа момче и дефинитивно не е за дерби натпревари. Тој е само ако играме против некои тимови на кои ние сме фаворити е тогаш се разигра ама на дерби натпревари ко со врзани очи да игра!:toe:

Но јеб*га нема да бидам навивач на Ливерпул ако немам надеж уште, верувам во момците верував во Истамбул верувам и сега и никогаш нема да престанам да верувам.
Али ако, не за џабе вели химната You'll never walk aloneee!

 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
moj pogled na natprevarot:
celzi odese na nereseno ili na minimalen poraz
zatoa esjen bese flaster na gerard a esjen e nezgodno kopile kade sto odese gerard tamu i esjen duri i na mocanje ne mozese da zamine sam.
posle ona ivanovic bas protiv liverpul izigra natprevar na karierata eden cist gol spasi od udarot na kajt i dva ni dade ama mora da ima i vakvi denovi.
golot od drogba ako vidov dobro maluda bese vo cist ofsajd ama toa ne e opravduvanje. ne nadigraa, mnogu falese maskerano, lukas uste ne e sozrean za vakvi natprevari a ne e tolku slab ama rano e za nego
jebi ga
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Сепак се пееше на крај YNWA!!!!!! Иначе браво за Челзи стварно добра утакмица многу грешки кај Ливерпул освен Торес и нешто Алонсо другите ме разочараа.Сепак има надеж да се надеваме на 0-3 на Стемфорд. Бенитез лошо ја прочита играта на Челзи сепак не му требаше Лукас у никој случај.Тешко ке се спие вечерва:nesum:
е супер забелешка
синоќа гледав манчестер, стадионот беше штрбав во 90та :) т.е. секое второ столче празно, а се играа уште 3-4 мин.

играчите ќе се посветат на домашно првенство. тоа е тоа што од нив го бараат навивачите. верувајте.
да сакаше да игра бенитез на резултат ќе беше 0-0. евентуално 0-1
Свесни се навивачите колку е капацитетот на тимот и дека не можат да бркаат 2 титули одеднаш! :smir:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Свесни се навивачите колку е капацитетот на тимот и дека не можат да бркаат 2 титули одеднаш! :smir:

Еееееј имало навивач и за Челзи овде бе бреејјјј!
А ја па цело време мислев дека нема !
Изгледа дека треба почесто да им даваме така по една утакмица годишно за да се радуваат и пишуваат на форумот !

:pos::pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos:

Свесни се навивачите колку е капацитетот на тимот и дека не можат да бркаат 2 титули одеднаш! :smir:
26, Октомври 2008 Премиер Лига
Челзи - Ливерпул 0:1


1, Февруари 2009 Премиер Лига
Ливерпул - Челзи 2:0


:helou::pos::pos2::pos::helou:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Свесни се навивачите колку е капацитетот на тимот и дека не можат да бркаат 2 титули одеднаш! :smir:
Дечко те молам без коментари за навивачите пошо челзи нема ич добри навивачи.Погледај некој клип на youtube да ги видиш навивачите на Ливерпул на гостување во Манчестер што прават. А и Челзи е тим без историја така да освен последниве 5 години предходно бевте тим како Болтон.А капацитетот е поголем од играчите на Челзи 100%
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Еееееј имало навивач и за Челзи овде бе бреејјјј!
А ја па цело време мислев дека нема !
Изгледа дека треба почесто да им даваме така по една утакмица годишно за да се радуваат и пишуваат на форумот !

:pos::pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos:



26, Октомври 2008 Премиер Лига
Челзи - Ливерпул 0:1


1, Февруари 2009 Премиер Лига
Ливерпул - Челзи 2:0


:helou::pos::pos2::pos::helou:
Првата со повеќе автогол него ли гол, а втората со 2 гола во последни минути и незаслужен црвен за ЛАмпард. Пиши до крај, а не до каде што ти одговара!:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom