Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
значи вечер одиме на сигурна ПОБЕДА
:toe::toe:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
So prviov klip sakam samo da dokazam deka iame najdobri navivaci .. na gostinski Teren 1500 dusi poglasni od 30 000

a vtoriov klip ne treba da go komentiram :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
a vtoriov klip ne treba da go komentiram :)
клубот челзи пред аврамович немаше ни приближно токлав буџет како што има денес. тоа е нормално и не е никаква тајна

но навивачите, особено оние од kensington, chelsea, south kensington, fulham, north kensington, notting hill... да не ги редам, тоа се убделиво најбогатите квартови сите еден до друг западен лондон блиску до прва зона, дел и од строгиот центар. таму еден обичен граѓанин, на една обична улица, има стан/куќа од .. без претерување 5-10 милиони фунти. ништо поефтино не може да се најде, и нема усклучоци. тие се навивачите на челзи и пред аврамович. е сега што челзи од локален клуб прерасна во светски, а при тоа освои само две титули последните години, тоа доволно говори за што се работи. ПАРИ. инаку зошто тотенхем од северен лондон, или вест хем од источен не е во срцата на милиони од светот?
пред две години ми се чини беше, играа финале ФА куп челзи - ман ју. живеам блиску до вембли, се враќав од работа.. само што заврши утакмицата.. кога тргнаа кордон од илјадници црни џипови накај центар, бреј, глетка морници да те поролазат. какви тетки имаше, не се опишува :) се сеќавам баш бев зинтересиран за карта, па од кога ја проверив цената се де-заинтересирав. £1200 и £1600 беа картите.
не сакам да ги омаловажувам, но кај тие луѓе и нема некоја страст. си тепал челзи, си изгубил си одат дома си бркаат работа.
додека, во ливерпул е друга приказната. излишно е да се збори како таму градот живее за клубот. (+ евертон секако)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И на тип на денот постирав и сам го изиграв Ливерпул-Челзи 1-1.Со живот гарантирам.Сега сум фан на Ливерпул во ЛШ.
 
В

Вори

Гостин
Очекувам фер и коректен натпревар и нека тепа подобриот!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ми го направи кејфот Торес да им даде гол на Челзи.... Браво за Ливерпул само така.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
ОК .. Има напаѓачи .. многу добри напаѓачи .. и Торес.

Во второ полувреме ќе ги докрајчиме.
 
F

fantomX

Гостин
клубот челзи пред аврамович немаше ни приближно токлав буџет како што има денес. тоа е нормално и не е никаква тајна

но навивачите, особено оние од kensington, chelsea, south kensington, fulham, north kensington, notting hill... да не ги редам, тоа се убделиво најбогатите квартови сите еден до друг западен лондон блиску до прва зона, дел и од строгиот центар. таму еден обичен граѓанин, на една обична улица, има стан/куќа од .. без претерување 5-10 милиони фунти. ништо поефтино не може да се најде, и нема усклучоци. тие се навивачите на челзи и пред аврамович. е сега што челзи од локален клуб прерасна во светски, а при тоа освои само две титули последните години, тоа доволно говори за што се работи. ПАРИ. инаку зошто тотенхем од северен лондон, или вест хем од источен не е во срцата на милиони од светот?
пред две години ми се чини беше, играа финале ФА куп челзи - ман ју. живеам блиску до вембли, се враќав од работа.. само што заврши утакмицата.. кога тргнаа кордон од илјадници црни џипови накај центар, бреј, глетка морници да те поролазат. какви тетки имаше, не се опишува :) се сеќавам баш бев зинтересиран за карта, па од кога ја проверив цената се де-заинтересирав. £1200 и £1600 беа картите.
не сакам да ги омаловажувам, но кај тие луѓе и нема некоја страст.
Ова е генерално точно, впрочем случајно да не е одбран Челзи како таков клуб од Абрамович за купување (со таква околина)? Плус беше и клуб кој се вртеше околу 4-5 место и претходните години (значи солиден), па се му се поклопи. :toe:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ајде ајде добро е ништо страшно.Само сум загрижен што Џерард го нема се надевам во второ полувреме ке се разбуди малце ни треба сега.И го молам Бенитез нека го извади Лукас со 10 играчи да играме боље.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Тоа е дечки,не утепаа,вака одамна не сме изгубиле.

Само не можам да сватам зашто Лукас играше а Бенајун седеше на клупа се додека не губевме 1-3:tapp::tapp:
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
Тоа е дечки,не утепаа,вака одамна не сме изгубиле.

Само не можам да сватам зашто Лукас играше а Бенајун седеше на клупа се додека не губевме 1-3:tapp::tapp:
da da tocno taka Benitez si prodolzuva so negovite taktiki cccccc kako Manchester na OldTraford bevme
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
секое лошо за добро е :)
ама од ова подобро не може

од ЛШ отпаѓаме 99%, ќе се концетрираме на максимален број победи до крај во домашно.

и да не се освои, нема да ми биде криво, едноставно е невозможно оваа година да се посветиме на двата пехара. условите и парите со кои располагаме се смешни во однос на оние со кои треба да се носиме

затоа, подобро врапче во рака него гулаб на гранка :)

поздрав до навивачите на челзи, посакувам да одите понатака. потоа ви посакувам среќа со барса, јебига к`смет :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ова болеше...Незнам шо повеќе да кажам.Шанси за на Стенфорд???
Па има... 0,659485646545345 %
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Епа дечки, здравје од ЛШ годинава... тешко дека ќе се вратиме. А за играчите незнам што да кажам...

Џерард беше тотално изгубен, крив за вториот гол на Иванович зашто не го покри а беше до него, но и не можеше. Една асална акција не направи...

Шкртел премногу грешки, крив за првиот гол... мн често примаме голови со глава поради него, а висината му е солидна...

Лукас исто така како мува без глава, освен неколку пасови од играч до играч што ги сврза врска немаше, премногу изгубени топки и слично..


Како и да е, можеби ќе ни помогне да се фокусираме на Премиер и да освоиме максимален број на бодови до крај.. ај со Господ напред.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Сепак се пееше на крај YNWA!!!!!! Иначе браво за Челзи стварно добра утакмица многу грешки кај Ливерпул освен Торес и нешто Алонсо другите ме разочараа.Сепак има надеж да се надеваме на 0-3 на Стемфорд. Бенитез лошо ја прочита играта на Челзи сепак не му требаше Лукас у никој случај.Тешко ке се спие вечерва:nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom