Ливерпул да продолжи со својата игра и серија.Се друго само по себе ќе дојде.Манчестер со ваква игра не стига далеку

5 март 2009
54
8
Знам дека ќе ме утепате од вреѓање поради мојов пост тука,но да ви кажам право ич не ми е гајле.
Како прво Манчестер против Фулам во првото полувреме имаше срање игра.Во второто притиснавме имавме 4-5 супер шанси но топката не влезе у гол,а и да не заборавам игравме со 2 играчи помалку и изгубивме.
Ливерпул беше подобар од Фулам и како што вие велите за нас дека се извлекуваме во 90-та минута,тогаш и за вас важи тоа.Се извлековте во 93-та минута.Браво за вас.
А за играта на Манчестер во право сте дека не е добра.Но да видам како вие би играле кога би биле без Карагер и Шкртел во одбраната,без Алонсо и Маскерано во средината,и без Торес и Жерард во нападот.Е таква ситуација ние имавме,па пак изигравме добро против Астон Вила.За голот на Мачеда нема што да се буните бидејќи и вие дадовте гол во 93-та минута.
Одиме понатаму.Следно Лига на Шампиони.

2 март 2008
3.803
66
Пола сезона сме без Торес и Џерард.Агер и Шкртел до полу сезоната беа повредени а Агер и сеуште е...Пишав и кај вас и ќе ти поновам повторно.Ливерпул ти е крив што Руни е разгалено бише,Видиќ сакаше да игра рагби а Сколс сакаше да го замени Ван дер Сар...Не му е никој крив

5 март 2009
54
8
Пак ќе кажам,изиграјте само една утакмица без играчите кои погоре ги спомнав па ќе видиме каква игра вие ќе прикажете.Јас не зборам за цела или полу сезона.А за тоа дека ние имаме ваква или онаква игра и дали со таа игра се постигнува успех,доказ се бодовите.Ние сме пред вас на табелата и тоа е факт,а каде ќе завршиме ние или вие до крајот на сезоната ќе видиме.
Моментално Манчестер и Ливерпул се најдобрите тимови во Англија и се со најголеми шанси за титула,така да кој и да ја земе титулата сигурно нема да биде незаслужено.

18 март 2009
1.120
343
Абе ние играме половина сезона без Торес,Агер и Шкртел, неколку натпревари без Џерард и Чаби Алонсо. Вие изигравте една утакмица со Астон Вила на која ние му кладовме 5 парчиња и се мачевте до крај да победите. Ај немој да ми исправаш криви дрини тука среќа несреќа повредени не знам шо ај вас нека ви се повреди Роналдо 3 4 месеци па ќе ве видам.

16 ноември 2007
3.639
3.261
И шо треба сеа за постот шо го напиша? да ти дајме 5 денари? Вие брат, и да играте само без Роналдо, ќе играте како шо играја против Вила. Слабо! Ливерпул покажа дека можи да игра добро и без неколку добри играчи од првиот тим.

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
12 јануари 2009
1.946
866
Леле досадни овие од манчестер ејјјј.Иначе добра вест за навивачите на Либерпул( за кого како).

3.639
3.261
Нема шанса овие америте да го продат клубот јас мислам. Едниот сигурно нема да го продај делот, ама останува да видиме овие дена. Дај Боже да се во право овие што шпекулираат :)

:smir::smir:

1.120
343
Ајде од на лето до кај 300 милиони трансфер буџет.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
23 октомври 2008
17.278
17.958
Е браво за болдираново. Чиста вистина. Шо сакаат нека кажуваат овие шо се за Манчестер факт е дека цела игра им се врти околу него. Ама остајте ги Манчестер сега мислете на Челзи.
Здравје боже во среда како што ќе навивам за Барселона исто така и за Ливерпул само да ги поминете Абрамович и компанија, па после со вас у полуфинале:wink:
Најискрено ви посакувам среќа и да ги уништите Челзи.

1.120
343
Абе шо напрајвте се договоривте да го гледате заедно натпреварот утре?

15 ноември 2008
21
0
ке не даваат на МТВ1 во 20:45
очекувам сигурна победа вечерва и добра предност пред реваншот.
Поради суспензија нема да игра Маскерано па неговото место ке го заземе Леива а би требало Бенајун да игра на местото на Кајт по десната страна а Риера по левата страна во одбрана треба да играат стандардните доколку Бенитез не експериментира нешто.