#SpreadTheTruth, секој ден, 21 часот

M

Moon Child

Гостин
Кога ќе направам еден твит, после тоа да ставам и #monstrum и #spreadthetruth или немора двете? Јас само едно пишувам.
Шернете ги видеата од јутуб насекаде каде што можете!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Од многуте новинари што ги следам, имам приметено дека најактивни се во периодот од 21-22-23 часот, кога ги пишуваат статиите за утрешните изданија на весниците и најчесто комуницираат тие што ќе им пишат во врска со нивните погледи. Сега жив новинар нема да најдеме ама ако, да се ухода новиот народ на Твитер како е.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Кога ќе направам еден твит, после тоа да ставам и #monstrum и #spreadthetruth или немора двете? Јас само едно пишувам.
Шернете ги видеата од јутуб насекаде каде што можете!
Гледај и двете да ги ставаш, spreadthetruth обавезно, го договоривме тој да биде главен.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.510
Поени од реакции
58.936
Одлично видео но тој што го правел ако има можност за корекција на текстот, на две места наместо "like" треба да пишува "as". Ако има можност нека ги лекторира некој текстовите.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
Само уште ова и не ве прашувам веќе.
Како да видам дека некој ми реплицирал. :ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Кога ќе направам еден твит, после тоа да ставам и #monstrum и #spreadthetruth или немора двете? Јас само едно пишувам.
Шернете ги видеата од јутуб насекаде каде што можете!
Како сакаш :)
--- надополнето: 5 мај 2012 во 02:21 ---
Само уште ова и не ве прашувам веќе.
Како да видам дека некој ми реплицирал. :ROFLMAO:
Во connect па mentions/interactions :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Кога ќе направам еден твит, после тоа да ставам и #monstrum и #spreadthetruth или немора двете? Јас само едно пишувам.
Шернете ги видеата од јутуб насекаде каде што можете!
Можеш да ставаш колку сакаш хештагови, во рамки на оние дозволени 140 карактери.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.756
Поени од реакции
44.068
Abe, samo mene mi e poeban twiterov, nit twitovi mi pokazuva nit nisto, problemi nekoi ima pri loadiranjevo. #fuckmylife
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
25
Поени од реакции
75
најбитни се новинските агенции за да нема забуна тој што контактирал некоја нека напише која ја контактирал за да може да се исконтактираат останатите
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Abe, samo mene mi e poeban twiterov, nit twitovi mi pokazuva nit nisto, problemi nekoi ima pri loadiranjevo. #fuckmylife
stisni ctrl+F5 до браузерот ти е нешто или слаб нет :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Abe, samo mene mi e poeban twiterov, nit twitovi mi pokazuva nit nisto, problemi nekoi ima pri loadiranjevo. #fuckmylife
мене порано ми лоадираше по пола саат кога користев гугл хром, ако користиш тоа, смени. :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Само ова на CNN што е објавено или има и други линкови (на англиски)? Јас имам еден куп новинари што ме следат, повеќето се технички, али ги имам и од другиве... плус ќе ги пингам, имам листа со новинари од секаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom