Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Дај да зборуваме за сегашноста или како што гледам немаш што да правиш муабет за сегашнава мизерија па веднаш избега во минатото:pos2:
Кажи ми друже кога си се радувал на титула во домашно првенство, дали знаеш какво е тоа чувство?
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Дај да зборуваме за сегашноста или како што гледам немаш што да правиш муабет за сегашнава мизерија па веднаш избега во минатото:pos2:
Кажи ми друже кога си се радувал на титула во домашно првенство, дали знаеш какво е тоа чувство?

Па ти почна да ставаш клипови и така стигнавме до ова со титулите нАли?

А за ова со чувството нема потреба да му го одговарам на некој фан којшто глеа фудбал 3 години и мисли дека со тоа праи опасна фора и ме затнал.Да беше некој друг,као на пример Дено,кој се глеа дека стварно глеа фудбал,ке праевме нормален муабет за Лив. и Ман. али со тебе само ќе се заебавам и ќе се понашам ко 12 годишне детенце.
Еве пак ќе ги стаам бројките
Team Domestic European Worldwide Total English Football Champions FA Cup League Cup Community Shield UEFA Champions' League UEFA Cup Winners' Cup UEFA Cup UEFA Super Cup FIFA Club World Cup Intercontinental Cup Liverpool 18 7 7 15 5 - 3 3 - - 58 Manchester United 17 11 2 17 3 1 - 1 1 1 54
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па ти почна да ставаш клипови и така стигнавме до ова со титулите нАли?

А за ова со чувството нема потреба да му го одговарам на некој фан којшто глеа фудбал 3 години и мисли дека со тоа праи опасна фора и ме затнал.Да беше некој друг,као на пример Дено,кој се глеа дека стварно глеа фудбал,ке праевме нормален муабет за Лив. и Ман. али со тебе само ќе се заебавам и ќе се понашам ко 12 годишне детенце.
Еве пак ќе ги стаам бројките
Team Domestic European Worldwide Total English Football Champions FA Cup League Cup Community Shield UEFA Champions' League UEFA Cup Winners' Cup UEFA Cup UEFA Super Cup FIFA Club World Cup Intercontinental Cup Liverpool 18 7 7 15 5 - 3 3 - - 58 Manchester United 17 11 2 17 3 1 - 1 1 1 54
Јас имам гледано фудбал толку многу што ти не можеш да замислиш. Финтата е што мене не ми се прави овде дискусија зошто ако почнам нешто за Јунајтед вие одм почнувате со бесплатни часови по историја, која ти гарантирам дека за некоја година ќе биде исто така на наша страна и тогаш ќе можам со вас нормално да дискутирам.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Јас имам гледано фудбал толку многу што ти не можеш да замислиш. Финтата е што мене не ми се прави овде дискусија зошто ако почнам нешто за Јунајтед вие одм почнувате со бесплатни часови по историја, која ти гарантирам дека за некоја година ќе биде исто така на наша страна и тогаш ќе можам со вас нормално да дискутирам.
:bravo::bravo::bravo:

Епа сељаче ајде биди ми поздравен,се глеаме за неколку години.Оваа "дискусија" е завршена.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
:bravo::bravo::bravo:

Епа сељаче ајде биди ми поздравен,се глеаме за неколку години.Оваа "дискусија" е завршена.
Точно, ќе дискутираме кога ќе имате поконкурентна екипа за ПЛ, вака да си речиме меѓусебно, боза сте:helou:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Дено и Чомбе, ве молам немојте да ги провоцирате тука, префрлете се во темата за ФА Премиер, таму се толерира тоа. :smir: Никогаш не зборам пред рака, ама се` поуверена сум дека Премиер и оваа година е наша.

А Фантом ќе избрише тоа што треба, кога ќе дојде на форум, животите на модераторите сепак не се викаат форум.кајгана.ком.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Точно, ќе дискутираме кога ќе имате поконкурентна екипа за ПЛ, вака да си речиме меѓусебно, боза сте:helou:
ок ние сме боза, а вие сте лимонада.
во 10 поста ништо паметно не кажа. а многу си гледал фудбал :)

сега му се обраќам на рафа бенитез: ако имав трпение и сите чекамвме и се надевавме на тебе, ти ја посра до максимум. констатнтно грешеше, ама се вадеше. сега претера

кој е оној, неќам ни името да му спомнам, што промаши од 3 метри?
со што он заслужил да потпише за клуб како ливерпул?
со него ќе освојуваме титула?

бабел колку го плати? бабел за у македонска лига е мивка!!!! ќор ли си!!

АБЕ КАКО МОЖЕ БАБЕЛ ДА ИГРА У ЛУВЕРПУЛ!!!!

отказ бе ќе си дадам сам да сум таква мизерија од играч

ебате глупиот бенитез. па и да те избрикаат на крај на сезона, мислам дека си заслужи. премногу експерименти!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ок ние сме боза, а вие сте лимонада.
во 10 поста ништо паметно не кажа. а многу си гледал фудбал :)
Па не ни беше намерата да кажам нешто паметно, удрив обична провокација и се попаливте одма, шо да правам сега јас што лесно се возбудувате:helou:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Па не ни беше намерата да кажам нешто паметно, удрив обична провокација и се попаливте одма, шо да правам сега јас што лесно се возбудувате:helou:
еве ти го 11тиот пост кај шо пак лупаш празни зборови
мислев ќе ти текне :)

ваљда овој пат ќе ти текне
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
миделзброу води 1-0.ако не победите на овј натпревар мислам дека и теоретски ке ги изгубите шансите за титулата :toe:
izgubena e od prosliot vikend kako sto rekov mislam deka treba da se fokusirame na LS a po zavrsuvanjeto na sezonata Rafa da go oterame u kurac :toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Го има Торес кој е доста склон на повреди а тој успеа во намерата да го избрка Кин сред сезона.Сето тоа за кога ќе се повреди првоспоменатиот да го пушти во игра големиот талент на мароканскиот фудбал(респект ама не е за у Ливерпул) Ел Жар и кога ќе виде дека него не му оди во игра влегува златната резерва Нгог и тоа ти е еден вид на САМОУБИИСТВО.И доколку одгодина Бенитез остане во Ливерпул ја незнам како ќе си го гледам мојот омилен тим.Под хитно да се избрка овој и да се донесе подобар тренер...Јас мислам дека Семи Ли подобро би се снашол од Бенитез...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
izgubena e od prosliot vikend kako sto rekov mislam deka treba da se fokusirame na LS a po zavrsuvanjeto na sezonata Rafa da go oterame u kurac :toe:
па да на некој начин.но викендов ги изгуби сите шанси шансите да освоите се 10% ако се и толку.ке ви биде гаволски тешко!!!:toe:
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
decki ova veke ne e nesposobnost ova e cist baksuz.
ne e kriv ni benitez, ni el zhar, ni alonso kako ne zabelezuvate deka ovie situacii kako avtogolot na alonso i na arbeola se so verojatnost 1: 100000000 . jas ne znam ekipa sto si dala olku avtogolovi. razbiram da nemaat igra ama imaat igra sozdavaat sansi ama topkata ne saka pa ne saka da vlezi, kako da ima zakopano magare pod protivnickiot gol. a mancester na penali, na penali sekako si pobeduva gajle si nema i si odmara igraci i si rotira i se mu odi od raka. ama toj ima odvrzani race, a ovaj nasiov celo vreme e pod pritisok. kakvi navivaci sme nie ako ne mu davame bezuslovna poddrska na klubot i na site rabotnici vo nego. ne moze da nema kraj ovaj baksuz.
a rafa mislam deka poleka se naviknuva na premierligaskiot fudbal i jas veruvam vo nego i mislam deka ako ostane i ako go ostavat da si ja raboti svojata moze da napravi golemi raboti
napred liverpul napred rafa
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Бенитез: Повредите на Торес многу не чинеа Тренерот на Ливерпул, Рафа Бенитез признава дека тие се мачеле на дуелот со Мидлзборо, и додава дека Фернандо Торес доколку бол здрав можеби резултатот ќе бил поинаков
“Битката за титулата беше тешка претходно, а сега е уште потешка.” – рече Бенитез. “Она што треба да го направиме е да ги искористиме нашите шанси, и тоа е проблем со кои се мачиме цела сезона.”
“Можеби доколку Фернандо Торес не беше толку често повреден работите ќе беа поинакви но неможеше да ја промениме ситуацијата сега. Секој има играчи што се повредуваат.”
“Имавме мали проблеми (по победата од 1-0 во Лигата на Шампионите на Бернабе), неколку играчи беа повредени, покрај другите работи.”
“Најлошо е повредата на Торес. Тој е нашиот главен напаѓач и постигна многу погодоци за нас минатата сезона. И оваа сезона можеше да биде ммногу поразлична за него.”
Околу преговите за нов договор со управата на клубот Бенитез рече дека тие “можеби ќе се одражат за два дена или пак две недели”.
Бенитез исто така проговори и за натпеварот со Милдзборо и анемичната игра на Риверзајд.
“Разговаравме за грешките во Мидлзборо и иднината. А блиска иднина е дуелот со Сандерленд, да се обидеме да ги освоиме трите бода и да видише како ќе одигра Јунајтед.”
“Но игравме анемично против Ливерпул, прелесно ја ’продававме’ топката со лесни додавања. Ова се работи кои мораме да ги подобриме доколку сакаме да се бориме за титулата.”
“Но не смееме да заборавиме дека нашата ситауција во лигата е далеку подобра од лани.”
“Сеуште е потребно да се подобриме. Да, имаме клучни играчи кои се повредени и тие можеби не чинеа четири или пет поени. Во трката за титулата тоа е голема разлика. Се наоѓаме во добра позиција но можеме да бидеме во многу подобра.”
“Сега сме рангирани од УЕФА како најдобар тим во последните пет години во Европа. Тоа покажува како сме играле во тие сезони.”
“Но потребно е да одиме напред во остатокот од сезоната и во иднина. Составот е добар, но имавме многу натпревари каде што работите се одвиваа во погрешна насока и тоа направи голема разлика.”
Бенитез на крајот беше сапрашан дали се фосхитува на успехот на Сер Алекс Фергусон. Тој само рече: “Манчестер Јунајтед е добар тим, тие имаат неколку добри играчи, и добар менаџер.”


go cini umot negov se prodava be robi kin na sred borba za titula so polu zazdraven torez koj saka gol da daj maskerano ili leiva sutrak ne viden molci tepaa so real se iskupe za deset losi rezultati
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom