Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Зато утакмицата трај 90 минути и се игра до последниот свиреж:smir:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Hmmmm.. Interesna zamisla denes benitez , zbuniti neprijatelja :) ... Mnogu cudna formacija ali sigurno ima zasto , veruvam vo covekot. Pa nemoze da vleze i gol da dade . Babel sto utna.... toa moze samo on . N'gog pojma si nema . Taka da pod itno prodavanje , BABEL i Dossena a n'gog na kalemenje negde . Inace uste ednas se vide kolku znac xabi za ekipata , odkako vleze odma druga igra na Liverpool
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Портсмут денеска изигра како разбиена банда, беше виновна за сите голови, а тоа ливерпул знаеше да го казни:toe:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Портсмут денеска изигра како разбиена банда, беше виновна за сите голови, а тоа ливерпул знаеше да го казни:toe:
а портсмут дека заслужи да даде два гола. да не беше крауч, немаше ни две полушанси да имаат. ливерпул бар создаде шанси какви такви. особено онаа на бабел, т.е. целата работа ја заврши зверот бенајут, ама бабел по кој знае кој пат докажа дека е "голем" играч.
млад бил
преку ташак ако е млад кога е дрво. контрола на топка никаква! пас никаков. срце ми запира кога му е топка во нозе.
сигурно има 10 подобри македонски фудбалери од бабел мивката.

а оној па хрватон од порсмаут, тој па.. тони мицевски не му беше равен. не ми е јасно како вакви играчи играат во премиер лига!

бенитез годинава имаше ама и немаше среќа. денес имаше. инаку многу убаво ќе требаше да објасни што му беше замислата со втор тим да игра, во ситуација кога кикс би значел веројатно збогум титула!

ајде утре кикс на ѓаолите... па нека одат по ѓаволите!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Сепак тие имаат најмногу среќа од сите екипи во ПЛ,се на крај се вадат
А?
Да не те поцетувам колку утакмици Јунајтед победи во последните минути.Сигурно 7,8 утакмици победи со еден нула.И уш најде да збориш.И ланската титула ја земавте рака на срце спред игрите заслужено но сепак среќно.Во последните кола дававте голови во последната мин а пак Челзи примаа во последната.И да не поцетувам на серијата од три натпревари кога Јунајтед даваше по еден гол во последните 10 мин а Ливерпул примаше
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Кога се дадоја толку голови бее..
И јас тоа се прашувам. Гледав до 60-тата минута некаде, и после во 90 свртив и таман голот 3:2 кога го дадоа. Головите тука ги има.

П.С. мислам дека со победава поинтересно ќе е првенството. Иако навивам за Манчестер, сепак мислам дека за да се биде подобар ти треба конкуренција, а освен Ливерпул, никој не е претендент за титулата сезонава, така да ќе има тешка битка.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
После недела дена бан и три обида за самоубиство,конечно на форумов за да искоментирам за утакмицата вчера.Рафето повторно си напраи негова "прекрасна" тактика која што за малце ќе не чинеше втор пораз сезонава и смалување на шансите за титула но имаме среќа што го имаме ТОРЕС кој пак почнува да буши нали и имавме среќа што прошлото коло игравме со Челзи,они му беа одскочна даска за овогодишново бушење кое допрва ќе дојде.
Ако продолжи шпансково циганче Рафе со тактиките ќе почнеме и да губиме,нема да може стално ко вчера.Ајде другата недела ни гостуваат помалите ѓупци од Манчестер па да ги растресеме ко што треба.YNWA
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Бенитез мора да престане да експериментира што поскоро зашто вака нема уште долго да имаме среќа.Мислам дека натпреварот со Ман УТД ќе решава за титулата,што ќе ја освоиме се подразбира:baeh:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Има време до натпреварот со Манчестер Јунајтед,првин со Ман. Сити да победиме,тежок натпревар ќе биде.
 
T

the Carpenter

Гостин
Сити ќе падне на Енфилд, без проблеми.

И стварно, почнува Рафа да ме нервира пак. Не знам кој му е филмот со експериментиве негови.
Ајмо црвени
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
So znam so da recam. Siti ne se jaki ama sindromot na liverpul da praj gluposti me plasi. Aj belkim Rafa pak ke se praj nekoja operacija pa da ne mozi da go vodi timot
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Тепаа овие ѓупците со Фулам. Тие па од умрени, по умрени, врска немаат, ко муви без глава беа на терен цела утакмица. Уште се чудам како ни зедоа бод на Енфилд нас:jaj:. Недела очекувам победа, која е неминовна ова коло, можно е враќање на Стиви, ама не вервам дека Рафа ќе ризикува, како и секогаш, сите го знаеме Рафа и неговиот стил на раководење на клубот.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Тепаа овие ѓупците со Фулам. Тие па од умрени, по умрени, врска немаат, ко муви без глава беа на терен цела утакмица. Уште се чудам како ни зедоа бод на Енфилд нас:jaj:. Недела очекувам победа, која е неминовна ова коло, можно е враќање на Стиви, ама не вервам дека Рафа ќе ризикува, како и секогаш, сите го знаеме Рафа и неговиот стил на раководење на клубот.
А бе слаби сте, затоа не можевте да ги добиете дома, истото и вас ќе ви се случи на 14 март.
Ова не е провокација, само ја кажувам вистината, сеуште не ни сте дораснати!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
:pos2:абе рафа сака да го имитира на ферги само слабо му оди.

не надевајте се многу со сити не се само богати и добри се.
ај кикснете за да можеме да ја завериме титулата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom