Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
Е ај да е за споредба. Ве бушиме секоја сезона на Енфилд. Не сме ние умрена и посрана екипа како Ливерпул да не ебаваат дома-гости 4 сезони по ред. И тоа од најголемиот конкурент за титулата. Шега сте како и сите што навиваат за Ливерпул. Преку к.р ми е од вакви глупи навивачи што гледаат ПЛ две сезони. Твоите сакани Ливерпул не можат да дишат од Ферги веќе 20 сезони. Тоа ти се 20 години бе муте едно. Лани ве треснавме 3-0 на ОТ, на вашиот скапоцен Енфилд со вашите скапоцени и глупи навивачи со украдената химна ви го спопикавме 1-0 сосема задоволително со оглед дека играме со педерски тим во кој незаменлив играч е Кајт кретенот. Нани да дое во Ливерпул ке биде најјакиот играч во тимот покрај играчи како Бенајун и Кајт.
Одвај чекам како што вика Ферги to knock them off their fucking perch.
i use 20 god da ne diseme od vasiot Manchester k.. me zabole pak si navivame za Liverpool a mene pa mi e preku k.. od takvi faci sto do vcera ne znaea so e fudbal a sega site ajmo man utd kako vasite fanovi koi :drk: na Ronaldo
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Пеер ако се враќаме ја и ти назад нема да бидеме живи кога Ливерпул биле силата во Англија :). Барем тие дечиња што навиваат за Роналдо а не за Јунајтед имаат причина да крекаат дека нивниот најомилен тим на чело со Роналдо е најдобар, ами воа вашиве дечиња кога ке ги прочитам дека Ливерпул се алфа и омега во Англија ми се лоши.
И да ве бушевме(ке ве избушевме и годинава ама.....) и ќе ве бушиме во иднина. Само треба да се навикнете на тоа. Јас не знам како ти (кој очигледно си постар навивач) се немаш навикнато на тоа тртење сезона по сезона. Поздрав и секое добро.

Ко што рече YZF Ливерпул уште многу да го јаде Ман. ја пак ќе навијам за Ливерпул,за разлика од тие дечиња,кои Ман. 2 сезони да не изиграат добро ќе го сменат клубот.Од коа навивам за Ливерпул неам видено како дигаат трофеј во Премиер,ама и никад повеќе да не освојат ја со истата страст ќе навивам.А дали ќе не тртите во иднина ќе видиме,не сум тип шо ќе се курчи дека Ливерпул се зверови и остали такви муабети.Времето ќе покаже дали мојот тим стана зрел за после 20 години да се врати на тронот.Поздрав.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Е ај да е за споредба. Ве бушиме секоја сезона на Енфилд. Не сме ние умрена и посрана екипа како Ливерпул да не ебаваат дома-гости 4 сезони по ред. И тоа од најголемиот конкурент за титулата. Шега сте како и сите што навиваат за Ливерпул. Преку к.р ми е од вакви глупи навивачи што гледаат ПЛ две сезони. Твоите сакани Ливерпул не можат да дишат од Ферги веќе 20 сезони. Тоа ти се 20 години бе муте едно. Лани ве треснавме 3-0 на ОТ, на вашиот скапоцен Енфилд со вашите скапоцени и глупи навивачи со украдената химна ви го спопикавме 1-0 сосема задоволително со оглед дека играме со педерски тим во кој незаменлив играч е Кајт кретенот. Нани да дое во Ливерпул ке биде најјакиот играч во тимот покрај играчи како Бенајун и Кајт.
Одвај чекам како што вика Ферги to knock them off their fucking perch.
големината на ливерпул е во тоа што, всушност е помал клуб, од манчестер, арсенал и челзи во смисла на годишен буџет.
што значи тоа? тоа значи за споредба, во италија најтрофеен клуб да биде не јуве, не милан, не интер, него наполи. тоа би било чудо!

епа во англија е така. ливерпол е повеќе од клуб бидејќи се игра за најтрофејниот англиски клуб пред најверната публика на светот. и тоа е тоа. трагедија не е кога ливерпол ќе изгуби од гигант како манчестер, трагедија е кога срцето (ливеропул) ќе ги победи парите (манчестер)

секој искрен навивач на кој што ливерпул му е во срцето знае што е пораз, знае што е победа, знае за чест и фер плеј. тоа е нешто непознато за богатите клубови. ако на некој луверпул му изгледа голем клуб, тоа не е така поради парите. тоа е поради магијата на енфилд.

ливерпул е клуб за изострен слух, за спортско срце, со боја на страст. чим еднаш станеш фан на ливерпул, сите преостанати клубови на светот ти се некоја друга лига.

додека, што можеш да очекуваш од фан на манчестер? гладни како хиени за титули само за да докажат дека се поголеми од најголемиот. алчноста ги претвори во крвници, мислејќи дека со парите ќе го купат медалот на честа.

не бре браќа! еден е енфилд! 40 илјади собира, стар, никаков, ама згазнеш ли на него, коски се тресат. секој противнички играч пред да стапне на терен, знае дека ќе си има работа со гладијатори кои го оставаат срцето за својата публика. на влезот од соблекувалните има една едноставана порака : this is anfield! театарот на соништата, ќе остане веројатно театар на соништа... бидејќи еден е ливерпул
 
G

Gray Foxx

Гостин
големината на ливерпул е во тоа што, всушност е помал клуб, од манчестер, арсенал и челзи во смисла на годишен буџет.
што значи тоа? тоа значи за споредба, во италија најтрофеен клуб да биде не јуве, не милан, не интер, него наполи. тоа би било чудо!

епа во англија е така. ливерпол е повеќе од клуб бидејќи се игра за најтрофејниот англиски клуб пред најверната публика на светот. и тоа е тоа. трагедија не е кога ливерпол ќе изгуби од гигант како манчестер, трагедија е кога срцето (ливеропул) ќе ги победи парите (манчестер)

секој искрен навивач на кој што ливерпул му е во срцето знае што е пораз, знае што е победа, знае за чест и фер плеј. тоа е нешто непознато за богатите клубови. ако на некој луверпул му изгледа голем клуб, тоа не е така поради парите. тоа е поради магијата на енфилд.

ливерпул е клуб за изострен слух, за спортско срце, со боја на страст. чим еднаш станеш фан на ливерпул, сите преостанати клубови на светот ти се некоја друга лига.

додека, што можеш да очекуваш од фан на манчестер? гладни како хиени за титули само за да докажат дека се поголеми од најголемиот. алчноста ги претвори во крвници, мислејќи дека со парите ќе го купат медалот на честа.

не бре браќа! еден е енфилд! 40 илјади собира, стар, никаков, ама згазнеш ли на него, коски се тресат. секој противнички играч пред да стапне на терен, знае дека ќе си има работа со гладијатори кои го оставаат срцето за својата публика. на влезот од соблекувалните има една едноставана порака : this is anfield! театарот на соништата, ќе остане веројатно театар на соништа... бидејќи еден е ливерпул
Ау ау да бев ретардиран глупак со интелегенција на амеба ќе заплачев од тага ради финансиската немоќ на Ливерпул.
Среќа што не сум.
Стварно вака кога ке размислам во право си дека Ливерпул немал финансиска моќ. Затоа и имаат освоено 5 ЛШ пехарчиња и 18 титули во ПЛ. Жал да ти падне. Јас ке ти кажам што е разликата од Лузерпул и Јунајтед.
Ферги купува со памет, Ферги кога ке запикаса некој играч првен го гледа талентот нормално, потоа го гледа карактерот. Дали може да се вклопи во филозофијата на Јунајтед. Дали го има тоа шампионското во себе, дали е скромен и се задоволува со повремено место на клупата. Каква култура има, желба за победа. А во тоа вашиот (ке се осмелам да го наречам) тим чекореле играчи како Салиф Диао, Ел хаџи Диуф, Џибрил Сисе, Милан Барош, Игор Бишчан, Хаман, Хоземи, Кронкамп,Марк Гонзалес, Белами, Зенден, Мориентес, Луис Гарсиа, Џими Траоре, Хески и тн. Можам уште да набројувам. Сезонава даовте 20 милиони за Кин. А не го пушта со Стоук кога брка гол за победа. Па ја ли сум ви крив што сте мутави од корен. Од управа до менаџер.
Ливерпул немал пари, ох бре боже. И Челзи немаше пари пред Абрамович па ве тртеа кога ке стасаа. Не е до парите, финтата е како ги трошиш.
Манчестер биле хиени. Морееее што нема да прочитам. Ти бе знаеш ли дека од 95 година костурот на екипата е Сколс,Бат,Гигс,браќата Невил,Бекам, Кин. Освен Кин сите други се од ШКОЛАТА. Солскјер купен за 1.5 милиони фунти. Кин за 3. Шерингам за 3.5.
Покрај костурот Ферги секоја сезона си трошеше пари ама за тој што треба, за делот што фали од сложувалката. Секое лето имаше по некое трансфер име. Стам, Нистелрој, Верон,Фердинанд,Руни, Андерсон,Тевез. Кажи ми од овие играчи кој е промашен трансфер(освен можеби Верон кој иако освои титула со Јунајтед уште првата сезона клетниците викаат дека е промашен трансфер). Десет класи сте пониски од Манчестер, и по организација и по бизнис,стадион,играчи, светска слава.
Имате еден мал прост стадион со 40 000 гледачи каде што јас и другарите од маало да се собереме ке напраиме иста атмосфера. И вашата фамозна песна ви е украдена.
А кои се мислите на противниците кога ке стапнат на ОТ?
76 000 моќни навивачи, ГЛАДИЈАТОРИ КОИ СЕ ПОДГОТВЕНИ ДА ГИНАТ НА ТЕРЕНОТ И ВПРОЧЕМ ОД ТОА ГИНЕЊЕ ИМААТ 10 ТИТУЛИ ВО ПЛ ОД МОЖНИ 15.
Навивачите на Манчестер ако се гладни како хиени за титули тогаш не знам што се навивачите на Ливерпул. Можеби гладни како свињи и лешинари???
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Ау ау да бев ретардиран глупак со интелегенција на амеба ќе заплачев од тага ради финансиската немоќ на Ливерпул.
Среќа што не сум.
Стварно вака кога ке размислам во право си дека Ливерпул немал финансиска моќ. Затоа и имаат освоено 5 ЛШ пехарчиња и 18 титули во ПЛ. Жал да ти падне. Јас ке ти кажам што е разликата од Лузерпул и Јунајтед.
Ферги купува со памет, Ферги кога ке запикаса некој играч првен го гледа талентот нормално, потоа го гледа карактерот. Дали може да се вклопи во филозофијата на Јунајтед. Дали го има тоа шампионското во себе, дали е скромен и се задоволува со повремено место на клупата. Каква култура има, желба за победа. А во тоа вашиот (ке се осмелам да го наречам) тим чекореле играчи како Салиф Диао, Ел хаџи Диуф, Џибрил Сисе, Милан Барош, Игор Бишчан, Хаман, Хоземи, Кронкамп,Марк Гонзалес, Белами, Зенден, Мориентес, Луис Гарсиа, Џими Траоре, Хески и тн. Можам уште да набројувам. Сезонава даовте 20 милиони за Кин. А не го пушта со Стоук кога брка гол за победа. Па ја ли сум ви крив што сте мутави од корен. Од управа до менаџер.
Ливерпул немал пари, ох бре боже. И Челзи немаше пари пред Абрамович па ве тртеа кога ке стасаа. Не е до парите, финтата е како ги трошиш.
Манчестер биле хиени. Морееее што нема да прочитам. Ти бе знаеш ли дека од 95 година костурот на екипата е Сколс,Бат,Гигс,браќата Невил,Бекам, Кин. Освен Кин сите други се од ШКОЛАТА. Солскјер купен за 1.5 милиони фунти. Кин за 3. Шерингам за 3.5.
Покрај костурот Ферги секоја сезона си трошеше пари ама за тој што треба, за делот што фали од сложувалката. Секое лето имаше по некое трансфер име. Стам, Нистелрој, Верон,Фердинанд,Руни, Андерсон,Тевез. Кажи ми од овие играчи кој е промашен трансфер(освен можеби Верон кој иако освои титула со Јунајтед уште првата сезона клетниците викаат дека е промашен трансфер). Десет класи сте пониски од Манчестер, и по организација и по бизнис,стадион,играчи, светска слава.
Имате еден мал прост стадион со 40 000 гледачи каде што јас и другарите од маало да се собереме ке напраиме иста атмосфера. И вашата фамозна песна ви е украдена.
А кои се мислите на противниците кога ке стапнат на ОТ?
76 000 моќни навивачи, ГЛАДИЈАТОРИ КОИ СЕ ПОДГОТВЕНИ ДА ГИНАТ НА ТЕРЕНОТ И ВПРОЧЕМ ОД ТОА ГИНЕЊЕ ИМААТ 10 ТИТУЛИ ВО ПЛ ОД МОЖНИ 15.
Навивачите на Манчестер ако се гладни како хиени за титули тогаш не знам што се навивачите на Ливерпул. Можеби гладни како свињи и лешинари???
jas koga go gledav liverpul ti bese vo od tatko ti madinata i steta so ne go isturil na kamen pa da ne izleglo vakvo glupo idiotce jas sum go gledal liverpul dve sezoni?! Mocko eden. Ti vrska nemas od fudbal mislis deka ako kazis mnogu podatoci koi site mozime da gi najdime na internet ke dokazis nesto?
Brat uzivajte vo srekata so ja imate poslednive godini oti znajs kako se vadevte vo poslednite sekundi so nekoi bezvezni golovi
gotovi ste ja gubite silata slusaj mi go muabetov
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Ау ау да бев ретардиран глупак со интелегенција на амеба ќе заплачев од тага ради финансиската немоќ на Ливерпул.
Среќа што не сум.
Стварно вака кога ке размислам во право си дека Ливерпул немал финансиска моќ. Затоа и имаат освоено 5 ЛШ пехарчиња и 18 титули во ПЛ. Жал да ти падне. Јас ке ти кажам што е разликата од Лузерпул и Јунајтед.
Ферги купува со памет, Ферги кога ке запикаса некој играч првен го гледа талентот нормално, потоа го гледа карактерот. Дали може да се вклопи во филозофијата на Јунајтед. Дали го има тоа шампионското во себе, дали е скромен и се задоволува со повремено место на клупата. Каква култура има, желба за победа. А во тоа вашиот (ке се осмелам да го наречам) тим чекореле играчи како Салиф Диао, Ел хаџи Диуф, Џибрил Сисе, Милан Барош, Игор Бишчан, Хаман, Хоземи, Кронкамп,Марк Гонзалес, Белами, Зенден, Мориентес, Луис Гарсиа, Џими Траоре, Хески и тн. Можам уште да набројувам. Сезонава даовте 20 милиони за Кин. А не го пушта со Стоук кога брка гол за победа. Па ја ли сум ви крив што сте мутави од корен. Од управа до менаџер.
Ливерпул немал пари, ох бре боже. И Челзи немаше пари пред Абрамович па ве тртеа кога ке стасаа. Не е до парите, финтата е како ги трошиш.
Манчестер биле хиени. Морееее што нема да прочитам. Ти бе знаеш ли дека од 95 година костурот на екипата е Сколс,Бат,Гигс,браќата Невил,Бекам, Кин. Освен Кин сите други се од ШКОЛАТА. Солскјер купен за 1.5 милиони фунти. Кин за 3. Шерингам за 3.5.
Покрај костурот Ферги секоја сезона си трошеше пари ама за тој што треба, за делот што фали од сложувалката. Секое лето имаше по некое трансфер име. Стам, Нистелрој, Верон,Фердинанд,Руни, Андерсон,Тевез. Кажи ми од овие играчи кој е промашен трансфер(освен можеби Верон кој иако освои титула со Јунајтед уште првата сезона клетниците викаат дека е промашен трансфер). Десет класи сте пониски од Манчестер, и по организација и по бизнис,стадион,играчи, светска слава.
Имате еден мал прост стадион со 40 000 гледачи каде што јас и другарите од маало да се собереме ке напраиме иста атмосфера. И вашата фамозна песна ви е украдена.
А кои се мислите на противниците кога ке стапнат на ОТ?
76 000 моќни навивачи
, ГЛАДИЈАТОРИ КОИ СЕ ПОДГОТВЕНИ ДА ГИНАТ НА ТЕРЕНОТ И ВПРОЧЕМ ОД ТОА ГИНЕЊЕ ИМААТ 10 ТИТУЛИ ВО ПЛ ОД МОЖНИ 15.
Навивачите на Манчестер ако се гладни како хиени за титули тогаш не знам што се навивачите на Ливерпул. Можеби гладни како свињи и лешинари???
Абе само немој да се собирате од маало,не заебавај,ќе ги посрамотите Скаузерите.Иначе за песнава,ни на крај памет не ми е да те убедувам дека не е украдена,а ова шо си тропаш за фамознава атмосфера на ОТ,па отвори youtube,или форуми за навијачи,самиот ќе си видиш дека навивачите на Манчестер си признаваат дека на Енфилд има 30 пати боље атмосфера,пошо ако ОТ собира 76 000 навијачи,30 000 се јапанци,арапи и туристи од вакви земји,кои немаат појма од навивање и не знаат ниедна песна,туку дошле со фотоапарати и го сликаат нежното девојче Роналдо.

You'll never walk alone 1965 година
Коа навивале Скаузерите,другите навијачи везеле гоблени на трибини.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
abe fergiot ga boli laktoto nani ima igrano 15 min cela sezona toa ako e isplakanje ili tevez go zede sega ke go daj na real ili inter po pola cena ama nego nikoj ne mu disi na vrat i da mu ogranicuva ako ti teknuva slucajot so maskerano odvaj so 300 problemi go otkupija sekoja dr ekipa vednas ka go zemea
a inace mn ste jaki poslednite utakmici gi tepavte so 1:0
ako se sekavas minatata nedela za kupot kako ve piknaa v sise
a za na old traford ke vidime so ke bidi i da ne zaboravis OT ne e Enfild ne e ni za sporedba
Абе Дено,ти ли си нашол да збориш дека ти било преку к*р од шега навијачи на Ливерпул.:pos2::pos2: Па 80% од фановите на Манчестер во Македонија се напалени дечиња кој навиваат поише за Роналдо отколку за Манчестер.Не се праи многу паметен,коа самиот си знаеш дека е така.Може ти навиваш одамна за Манчестер,али све друго е смешка.Иначе да не бушевте,али се е тоа минато,пак ќе кажам,ако се враќаме назад пред да дојде Фергусон бевте 10 титули позади нас,ама не стигнавте,ќе видиме сезонава шо ќе биде.А дечкото горе со тоа шо ти пишал дека ОТ не е Енфилд најверојатно мислел на атмосферата,ти можеш шо сакаш да збориш,али таа атмосфера шо е на Енфилд никад нема да ја има на ОТ.

Брат не разбра што сакам да кажам.Доаѓате на ОТ каде што не ви е во добри спомени...А и атмосферата на ОТ е исто така одлична...гледај го Манчестер и ќе видиш како е...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Абе само немој да се собирате од маало,не заебавај,ќе ги посрамотите Скаузерите.Иначе за песнава,ни на крај памет не ми е да те убедувам дека не е украдена,а ова шо си тропаш за фамознава атмосфера на ОТ,па отвори youtube,или форуми за навијачи,самиот ќе си видиш дека навивачите на Манчестер си признаваат дека на Енфилд има 30 пати боље атмосфера,пошо ако ОТ собира 76 000 навијачи,30 000 се јапанци,арапи и туристи од вакви земји,кои немаат појма од навивање и не знаат ниедна песна,туку дошле со фотоапарати и го сликаат нежното девојче Роналдо.

You'll never walk alone 1965 година
Коа навивале Скаузерите,другите навијачи везеле гоблени на трибини.
You'll Never Walk Alone" is a show tune from the 1945 Rodgers and Hammerstein musical, Carousel. In the musical, in the second act, Nettie Fowler, the cousin of the female protagonist Julie Jordan, sings "You'll Never Walk Alone" to comfort and encourage Julie when her husband, Billy Bigelow, the male lead, has killed himself after a failed robbery. It is reprised in the final scene to encourage a graduation class of which Louise (their daughter) is a member. Billy attends this ceremony during his return to earth and inspires them with his words of encouragement to assure them of his love.
The song is also sung at football clubs around the world, where it is performed by a massed chorus of supporters on matchday; this tradition began at Liverpool F.C. in the early 1960s and later spread to several other clubs.[1]


Оу јеааааа. Не ви е украдена, само позајмена. :)
Ми го утупевте со тоа атмосферата абе, бог да чува. Ајде да речеме дека ви е подобра, кај нас вистинските навивачи избегаа после преземањето на Јунајтед од Глејзер и си формираа свој клуб во знак на протест. Ти ги гледаш тоа арапите во прв ред и ајде 30000 биле странци.
Иначе колку ми е кеиф кога ке ви го треснеме пред КОП, кај се тогаш вашите ценети навивачи?:pos2:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Има некој податок кој состав играат утре?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Teшка утакмица е утре..градско дерби би требало да тепа Ливерпул по мое мислење.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
И ја типувам на победа,тешка утакмица ќе биде,али се надевам нема на Рафа да му текне и денес да си испробува некоја нова тактика,во која нема да бидат вклучени Торес (за кого пишуваше дека е спремен да биде меѓу стартните),Кин и Бабел.
Еве едно клипче од големото градско дерби од 2007 год.
 
T

the Carpenter

Гостин
Вечерва ќе се тресе КОП трибината!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ливерпул!!!!!!!!!!!!!!!!
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Почина еден од најголемите навивачи на Ливерпул, можеби најголемиот навивач. Сум читал еднаш пред некоја година за него, за неговиот карактер како го посочуваат како исклучителен човек, со срце поголемо од планетата што би направило се за Ливерпул - Bobby Wilcox.

"
As one of his friends put it on hearing the sad news, ‘If Bill Shankly was Liverpool’s greatest manager, and Kenny Dalglish Liverpool’s greatest player, then Bobby Wilcox was surely the club’s greatest supporter."

Повеќе за него:
http://forums.liverpoolfc.tv/showthread.php?p=1515043#post1515043
http://www.raotl.co.uk/

Почивај во мир, YNWA


Вечер ќе можете да забележите на телевизија, сигурен сум дека ќе фокусираат еден кадар со посветите кон него. Инаку вечер само победа и победа, ништо друго!! GO REDS!!!

Зш неам едит ќе напишам уште еден пост, т.е. играчите кои почнуваат против Евертон:

The Reds XI in full is: Reina, Carragher, Hyypia, Skrtel, Aurelio, Alonso, Gerrard, Riera, Kuyt, Keane, Torres. Subs: Cavalieri, Dossena, Arbeloa, Mascherano, Babel, Lucas, Benayoun.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom