Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Се молам во случај Џерард да е крив што ни под разно не мислам дека е така и дека само го местат, фанот да е навивач на Ливерпул... зашто ако е на Евертон ни се еба мамето.. нема да прифати приватна оштета никако...

Како и да е, мислам дека не е крив и дека се брзо ќе се реши.. се надевам длабоко во мене.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.752
Џерард ќе ја поднаполни државната каса за казна, или во најлош случај ќе биде казнет условно. Ко можеше Јунајтед да забошоти силување за еден мочко ко Еванс, па не Ливерпул за Џерард.
Џои Бартон требаше на '' доживотна '' да оди, па му дадоа 100 условни и на крај кога немаа избор му лупнаа 6 месеци, излезе на пола од казната од Затвор, а сега некој спомиња 5 години на форумов .

Не ни обрнувам веќе внимание на претходната тематика, мене друго ме интересира, кога се враќа Торес ? Со него, најдоброто од Луверпул допрва доаѓа . :toe:
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Торес би требало да се врати следното коло за со Стоук,ќе видиме Рафа што ќе одлучи.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
сеуште не е осуден туку има покренато обвинение против него и може да добие 5 години..

Линк
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Aj ne tresete zeleni koga ne znaete kako bilo... Napadnatiot e Dj kojsto nastapuval vo klubot kajsto Gerard bil izlezen na nekolku pijacki so prijatelite(napadnatiot voedno e i izgoren navivac na Gaychester United ) , Stiven go zamolil nesto za pesna nekoja ovoj mu rekol nemoze i go navredil nekako Steven samo si otisol i na razminuvanje malce go doprel ramo so ramo , kako u diskoteka koga se razminuvas so nekogo . I normalno pederot manchesterski nacekal prilika da se zbogati i isprovociral tepacka( vo kojasto spored izjavi na ocevidci , prijatelite na Stevi go gazele od mavanje Dj-ot a Stevi probuval da razdeli ) . Kopites mislam pogore pisa Huligan bil vaka taka? Ti be normalen li si sto zboris? Eve i da go tepal ( a ne go tepal) ja samo bi mu pruzil raka i bi mu rekol sto ne si go istepal poveke(posto na pederceto ne mu e nisto samo 3 konci nesto i rasklaten zab) , kaj nas za takva tepacka se znae , dobivas 2,3 samara u stanica od napizdenite jandari i te pustaat doma da si ides . A pederot manchesterski gadno se zaebal..... kad tad ke go izede i toa ubavo ke go izede , NO MESSING AROUND WITH SCOUSERS . Imal sreka sto skrtel ne bil u pubot togas . Da bil skrtel tamu naslovnite vo vesnicite ke pisuvaa ( RAZBESNET SKINER MU JA ODKORNA GLAVATA NA POZNAT BRITANSKI DJ )
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Aj ne tresete zeleni koga ne znaete kako bilo... Napadnatiot e Dj kojsto nastapuval vo klubot kajsto Gerard bil izlezen na nekolku pijacki so prijatelite(napadnatiot voedno e i izgoren navivac na Gaychester United ) , Stiven go zamolil nesto za pesna nekoja ovoj mu rekol nemoze i go navredil nekako Steven samo si otisol i na razminuvanje malce go doprel ramo so ramo , kako u diskoteka koga se razminuvas so nekogo . I normalno pederot manchesterski nacekal prilika da se zbogati i isprovociral tepacka( vo kojasto spored izjavi na ocevidci , prijatelite na Stevi go gazele od mavanje Dj-ot a Stevi probuval da razdeli ) . Kopites mislam pogore pisa Huligan bil vaka taka? Ti be normalen li si sto zboris? Eve i da go tepal ( a ne go tepal) ja samo bi mu pruzil raka i bi mu rekol sto ne si go istepal poveke(posto na pederceto ne mu e nisto samo 3 konci nesto i rasklaten zab) , kaj nas za takva tepacka se znae , dobivas 2,3 samara u stanica od napizdenite jandari i te pustaat doma da si ides . A pederot manchesterski gadno se zaebal..... kad tad ke go izede i toa ubavo ke go izede , NO MESSING AROUND WITH SCOUSERS . Imal sreka sto skrtel ne bil u pubot togas . Da bil skrtel tamu naslovnite vo vesnicite ke pisuvaa ( RAZBESNET SKINER MU JA ODKORNA GLAVATA NA POZNAT BRITANSKI DJ )
Ако е ова точно.. па како и да е важно "педерот" манчестерски ќе го однесе вашиот капитен у затвор :helou:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
И шо има врска ова ако бил фан на манчестер :tapp:
Kolku si prost znaci toa e cudo , uste prasuvas kakva vrska ima? OF mori majko SEKAKVA VRSKA IMA . Razmisli malce , ne ti davam odgovor na prasanjeto , razmisli sam da vidime dali mozes da skontas

Abe gomnari idete na vasiot forum i tamu raskazuvajte si za vasite vlazni sonista povrzani so nasiot kapiten, da vi ...... mater selska . Temava e fan klub liverpool taka da mrs kopita edni
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.501
Поени од реакции
58.888
Сега за сега само шпекулации, мислев на фан-клубов ќе најдам нешто конкретно ама ништо...

Се знае само дека од друштвото на Стиви некој му скршил шише од глава, DJ-от имал прилично сериозни повреди. Дали и колку е вмешан Џерард не е јасно, но она што го коментираат англиските навивачи е дека не можеш да заглавиш во притвор ако се обидуваш да спречиш тепачка. Од 6-те осомничени само 3 се во притвор, меѓу кои и Џерард.

Работава изгледа лошо, настрана тоа што сите се шокирани затоа што станува збор за фудбалер кој важи за пример на помладите генерации фудбалери во Англија.

Од Ливерпул најавија дека ќе му дадат секаква поддршка и нормално нема да преземаат мерки додека не се утврди дали е навистина виновен. Би требало до утре да излезат нешто поконкретни информации.
 
T

the Carpenter

Гостин
Среќна нова година на сите навивачи на Ливерпул ФК, здравје, среќа, успех и двојна круна на ЦРВЕНИТЕ!!!!!!!!!
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Епа ајде дечки Среќна Нова Година, се најубаво на сите, мн љубов, здравје, среќа, пари и се останато... и на Ливерпул да му честитаме не двојта, тројна круна :) Поздрав
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Среќна Нова година на сите фанови на Ливерпул и на добронамерните посетители на подгорумот...

А сега за Џерард...
Како прво бројката од 5 години е максималната казна која според законот на Британија може да се изречи за таков прекршок.А обично новинарите ја пласираат најспектакуларната бројка како и во случајот.Второ некој спомна да се спогоди со наштетениот.Тоа неможе да помогне од причина што сега веќе Џерард е обвинет од јавен обвинител за нарушување на јавниот ред и мир.После било каква судска постапка оштетениот исто преку судска тужба може да бара оштета од капитенот.И секако да се разбериме Британија не е Македонија.Не сакам ни да помислам дека сето ова е монтирано поради конкурентноста на Ливерпул оваа сезона.Сепак како и да заврши едно е јасно.Сето ова ќе рефлектира врз играта на Ливерпул.Џерард ќе биде на терен наредниве три недели но со мислите ќе биде настрана а и воедно и соиграчите ќе чекаат на одлука.Но да се надеваме дека се ќе заврши и наместо пад играчите да играат за капитенот и мотивирани од тоа се да растурат
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Јас мислам дека Џерард има карактер да го сноси ова,а на теренот повторно ке даде се од себе,како што прави секогаш.
 
T

the Carpenter

Гостин
Со голот на Риера водиме на гостувањето против Престон.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom