Xbox360 гејмери

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе зш вака се изглупираја со Еуро 2012 ја дадоа како ДЛЦ, неможам да ја играм.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Абе зш вака се изглупираја со Еуро 2012 ја дадоа како ДЛЦ, неможам да ја играм.
баш видов пред некој ден дали има некоја шанса за длц да може да се стават на цд па да се инсталираат некако исто сакав да видам дали може нешто слично да се деси со други ДЛЦ на пример мапите на мw3 ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
баш видов пред некој ден дали има некоја шанса за длц да може да се стават на цд па да се инсталираат некако исто сакав да видам дали може нешто слично да се деси со други ДЛЦ на пример мапите на мw3 ?
Нема шанса на non-jtag xbox. :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
јеп...тежок пиратскиов живот ха?
купувам ја мајкрософт поени али не ми се фрла 20 евра скоро за еден длц за фифа кога ни на интернет не ја играм
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
ја симнав ама непто не ми ја прима на 99% ми вика unable to download или нешто во тој стил
За зал не успеав сам да го флешувам Xbox-от и барам сега каде во близина овде можам да го направам за ок пари. Најдов нешто во близина во Хаг за 40 евра ама сакам да видам дали ќе најдам нешто поевтино. Муабетот ми е ја немам Fifa 2012 и неможам да ја симнам и изрежам така да неможам да ти помогнам.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Драган ИДЦ или дечките од буњаковец за флешање иксбокс.
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Значи од америка ми донесоа xbox 360 ама братучедот да го проба го рокнал директно на наша струја и нешто пукнало, од тогаш купив трансформатор, но кога ке го уклучам сијаличката на power supply ми стои жолто потоа трепне 3-4 секунди зелено, и се искулучува одма значи само даде знак дека е живо:tapp: , гледав видеа на јутуб ама не најдов нешто конкретно.
Има ли некој со сличен проблем и кое е решението, дали да го поправам и каде дали да купувам ново такво и каде и најбитно како да знам дали е од конзолата или power supply -от.? Брзу кажувајте дома ми стое конзола со 30 игри а неможам да играм во пеколот сум :place:
На мене ми се деси истото ама ке си купиш нов адаптер од IDC цената е 3000 ден. а не 1000 :)
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Значи од америка ми донесоа xbox 360 ама братучедот да го проба го рокнал директно на наша струја и нешто пукнало, од тогаш купив трансформатор, но кога ке го уклучам сијаличката на power supply ми стои жолто потоа трепне 3-4 секунди зелено, и се искулучува одма значи само даде знак дека е живо:tapp: , гледав видеа на јутуб ама не најдов нешто конкретно.
Има ли некој со сличен проблем и кое е решението, дали да го поправам и каде дали да купувам ново такво и каде и најбитно како да знам дали е од конзолата или power supply -от.? Брзу кажувајте дома ми стое конзола со 30 игри а неможам да играм во пеколот сум :place:
Slim или Phat Xbox? Koлку ватен е адаптерот? Ако имаш кредитна или PayPal се исплати да побараш и на ebay. Ако во IDC адаптер ти е 3000ки на ebay се наоѓа и за 20тина долари
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Slim или Phat Xbox? Koлку ватен е адаптерот? Ако имаш кредитна или PayPal се исплати да побараш и на ebay. Ако во IDC адаптер ти е 3000ки на ebay се наоѓа и за 20тина долари
200-240V a pomegu slim ili phat slim definitivno
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
200-240V a pomegu slim ili phat slim definitivno
Друже тоа ти се волти не вати. Прочитај што ти пишува на адаптерот нешто ко Power Output и со W се пишува :) А Slim или Phat кој Xbox го имаш, зашто имаат различен конектор. Slimot е 130w мислам а за Phatot имаш 150 или 170w адаптер во зависност од која ревизија ти е конзолата.

Edit: Сега приметив друг ник си ти. Ми одговараш на прашањето? :cautious: Јас го прашувам тој другиот сто сум го цитирал каков Xbox има он за да знае што адаптер треба да земе ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom