Xbox360 гејмери

Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Ааа ти си со оргиналите изгледа па затоа со постари игри... дај флешни го и да играме MW3, Forza 4 и др. :)
Ти реков после испитна моментално сум заглавен доста ... Те аднав на лајв па ако имаш некое цд од овие постариве да ти се врти по дома у прво време може да изиграме нешто :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Ти реков после испитна моментално сум заглавен доста ... Те аднав на лајв па ако имаш некое цд од овие постариве да ти се врти по дома у прво време може да изиграме нешто :)
ај адни ме и мене заедно ќе пуцнеме нешто собрани сме со неколку македонци гејмертаг : WickedMorgan
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
ај адни ме и мене заедно ќе пуцнеме нешто собрани сме со неколку македонци гејмертаг : WickedMorgan
Еј имав испит од 6 до 9 вечерта не сум го видел ова. Ќе те додадам па од следната недела натака може да се ставиме онлине. За овие поновиве ќе треба или да го флешнам прво или да ја купам играта :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
знам дека се игра тоа ама ги неам уште, а не ми е флешуван така да само оригинали играм што значи за DLC треба пари да давам за ебани microsoft поени. Ако има друг начин да ги земеш сите (на CD на пример или торент) кажи :) Пуцачини не играм сеуште и не сум нафикнат на Xbox-от (20 години PC-only играч) ама затоа за тркање forza, WRC, Dirt кој сака бујрум :)
Се врати ли во Скопје?

Да ми дојдеш на гости да видиш Forza 4 како лежи на Мајкрософтскиот форс-фидбек волан. : )
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Се врати ли во Скопје?

Да ми дојдеш на гости да видиш Forza 4 како лежи на Мајкрософтскиот форс-фидбек волан. : )
Ти треба уште кинект за head tracking додека возиш :pos:
 
Член од
10 февруари 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
ke moze li nekoj da mi kaze simnuvam nekoi igri za xbox za potoa da gi prebacam na xboxot sto mi go sredija vo IDC,i sega nekoi igri imaat 2-3 fajla vklucuvajci go iso, a nekoi imaat po 70-80.e ajde nekako ovija so 2-3 ke gi sredam ama na ovija drugite sto da ima pravam.barav tuka po net ama nekako slabo mi ide :))))tigre bratce mn mi trebas ti pisav i na msn ama te nema pozz
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
ke moze li nekoj da mi kaze simnuvam nekoi igri za xbox za potoa da gi prebacam na xboxot sto mi go sredija vo IDC,i sega nekoi igri imaat 2-3 fajla vklucuvajci go iso, a nekoi imaat po 70-80.e ajde nekako ovija so 2-3 ke gi sredam ama na ovija drugite sto da ima pravam.barav tuka po net ama nekako slabo mi ide :))))tigre bratce mn mi trebas ti pisav i na msn ama te nema pozz
Тие со по 70-80 фајлови се најверојатно спакувани и треба да ги отпакуваш со WinRAR.
 
Член од
24 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
Ааа ти си со оргиналите изгледа па затоа со постари игри... дај флешни го и да играме MW3, Forza 4 и др. :)
Tigrevskidotorg - gledam deka si Xbox360 live user pa imam nekolku prasanja da te prasam. Dali moram da bidam xbox live Gold Member za da mozam da igram online na primer igri kako Battlefield 3 i drugo. Dali mozat da se igraat fleshuvani igri na Live i dali otkako ke go fleshuvam ke mozam da gi igram originalite pak? Blagodaram.
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
Значи од америка ми донесоа xbox 360 ама братучедот да го проба го рокнал директно на наша струја и нешто пукнало, од тогаш купив трансформатор, но кога ке го уклучам сијаличката на power supply ми стои жолто потоа трепне 3-4 секунди зелено, и се искулучува одма значи само даде знак дека е живо:tapp: , гледав видеа на јутуб ама не најдов нешто конкретно.
Има ли некој со сличен проблем и кое е решението, дали да го поправам и каде дали да купувам ново такво и каде и најбитно како да знам дали е од конзолата или power supply -от.? Брзу кажувајте дома ми стое конзола со 30 игри а неможам да играм во пеколот сум :place:
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Значи од америка ми донесоа xbox 360 ама братучедот да го проба го рокнал директно на наша струја и нешто пукнало, од тогаш купив трансформатор, но кога ке го уклучам сијаличката на power supply ми стои жолто потоа трепне 3-4 секунди зелено, и се искулучува одма значи само даде знак дека е живо:tapp: , гледав видеа на јутуб ама не најдов нешто конкретно.
Има ли некој со сличен проблем и кое е решението, дали да го поправам и каде дали да купувам ново такво и каде и најбитно како да знам дали е од конзолата или power supply -от.? Брзу кажувајте дома ми стое конзола со 30 игри а неможам да играм во пеколот сум :place:
треба да купиш нов power supply имаш таков адаптер кај драган во идц мислам дека кошта 1000 или нешто така..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom