Купувам - продавам

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Ама бројче имаш на мобилен.
имам имам... топ си е...
--- надополнето: 23 април 2012 во 21:19 ---
се продава, кинески мотор од 150 цц, тазе ремонтиран.

повеке тука читајте:
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Detail/Index/920918?searchID=1057084&Idx=1
отиде моторов... ај со среќа на новиот што ке го експлоатира....
--- надополнето: 23 април 2012 во 22:21 ---
имам за продавање и ова:

југо 45 комплет реставрирано, како фабричко. made by me and my frends...

сум го купил од еден куп железо што се вика, покрај него разглобив уште 3 други за да го составам ова онака како што сакав. поради одредени причини лични, приморан сум да го продадам. значи сменет мотор, комплет до коска соголено, средено лимарија, фарбано, склопено од почеток и успат сменети се пумпа за кочници, клипови задни, шепи предни, лагери, рамења.

екстра опрема, вградено има паркинг сензори, хидраулична (серво) кочница и централно заклучување на даљинско.

Нов акумулатор и нови гуми, нови раткапни, сите тапацири се претапацирани со микро фибер. нови навлаки, нови теписончиња. откао е средено не е возено ни 20 километри. има и резервна гума добра. седиштата се здрави и добри.











не е регистрирано.
може да се дојде да се види, не сум ограничен со раб. време, па така значи по телефон јавете се, ке се договориме.

077-700-100
075-48-98-35
алек
 

MST

Член од
24 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Sakam da kupam Mini Morris old timer ne restavriran ako ima nekoj da mi pomogne da najdam poradi toa sto ne mozam da najdam nikade oglas a na reklama5 i na pazar3 ima samo restavrirani bi vi bil blagodaren. Ako ima nekoj da mi pomogne neka pise. Fala mnogu :)
 

MST

Член од
24 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Sakam da kupam Mini Morris old timer ne restavriran ako ima nekoj da mi pomogne da najdam poradi toa sto ne mozam da najdam nikade oglas a na reklama5 i na pazar3 ima samo restavrirani bi vi bil blagodaren. Ako ima nekoj da mi pomogne neka pise. Fala mnogu :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Тешко тука да најдеш барај по Западна Европа негде.Не е многу застапена кола на овие простори и тие што се возат овде се реставрирани.Можеби ќе најдеш некој ама треба да се распрашаш ако некој евентуално чува некое зафрлено.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Во градски ѕид кај жолтите згради што гледаат кон зелено пазарче (Царчев стоматологот) внатре во паркингот има еден стар модел. ПРашај го газдата може да ти го продаде.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Во градски ѕид кај жолтите згради што гледаат кон зелено пазарче (Царчев стоматологот) внатре во паркингот има еден стар модел. ПРашај го газдата може да ти го продаде.
Да да сигурно ќе го продаде ... тој едно време беше врзан со терасата со сајла :pos:
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.298
Поени од реакции
5.291

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.369
Поени од реакции
16.570
Абе ко да гледав еден никаков околу Ѓорче/Влае у полураспадната состојба.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Sakam da kupam Mini Morris old timer ne restavriran ako ima nekoj da mi pomogne da najdam poradi toa sto ne mozam da najdam nikade oglas a na reklama5 i na pazar3 ima samo restavrirani bi vi bil blagodaren. Ako ima nekoj da mi pomogne neka pise. Fala mnogu :)





Не го сликав внатре да видиш каква фантазија е. Чудо невидено, абе ново ганц вчера купено мислиш. Не верувам да е реставрирано, се си мислам го има донесено од негде. Незнам дали го продава ама види си го :D
 

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885





Не го сликав внатре да видиш каква фантазија е. Чудо невидено, абе ново ганц вчера купено мислиш. Не верувам да е реставрирано, се си мислам го има донесено од негде. Незнам дали го продава ама види си го :D
Ова е од поново годиште ми се чини 2000-то тука негде, ги произведуваа ровер, не е старо 30тина години па реставрирано, внатре е многу убаво да со кожа е се .. го знам ама едно вакво е и не верувам дека го продава барем не ефтино
 

Kajgana Shop

На врв Bottom