Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Еве и нова информација за Бери.. Официјалната страна на Ливерпул објави дека иако е посакуван, неговата цена е превисока.. а Бенитез во најновото интервју кажа дека уште 1 играч ќе дојде што игра 3 позиции, а ако тоа не е Бери, како што по се изгледа ( + протестот на фановите на Ливерпул вчера на Енфилд, 43 илјади фанови скандираа "Don't sacrifice Xabi for Barry"), тоа се надеваме дека ќе биде S. Downing..

И искрено кој и да дојде од овие мислам дека оваа година освојуваме трофеј, можеби не Премиер но сигурно нешто.
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
Силва место Бери на Енфилд? Англиските медиуми велат дека Американските ко-сопственици посакуваат на Енфилд да пристигне Давид Силва наместо Герет Бери

Американските ко-сопственици не се сложуваат со проценката на Астон Вила и нивните барања од 18 милиони фунти за Герет Бери. Вчера тоа го потврди и извршниот директор Рик Пери кој соопшти дека Ливерпул нема да излезе во пресрет на барањата на Астон Вила, бидејќи цената на Бери е превисока.
News of the World обајви дека Жилет и Хикс се подготвени да одвојат 18 милиони фуни но за услугите на играчот на Валенсија, Давид Силва.
Шпанскиот интернационалец импресионираше со настапите на ЕВРО 2008 и голема е веројатноста тој да ја напушти Местаља по финансиската криза на Валенсија.
Со ангажманот на Силва, Ливерпул ќе ги реши проблемите на левата крилна позиција, со кои Бенитез се соочува уште од неговото пристигнување во клубот.
Сепак Ливерпул воопшто нема да има лесна задача при ангажманот на Силва, бидејќи за играчот интерес пројавија, Барселона, Атлетико Мадрид и Манчестер Јунајтед.


E OVA VEKE MOZE AJDE SE NADEVAME DEKA KE SE OSTVARI TRANSFEROT A NE DA FRLIME 18 MILIONI NA BERI SILVA E ZVER SO NEGO VO TIMOT KE GAZIME
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Podobro da dojde Silva mislam jas podobar ke bide od Beri.Da se nadevame deka Silva ke dojde kaj nas pa so nego i so Robi Kin da osvojuvame novi trofei.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
тешко ке биде да ви дојде силва ман утд оставии понуда од 23 000 милиони фунти а валенсија ја одбија а ливерпул дава 18 милиони фунти и на них ке ги одбиите валенсија не го дава силва маму им јебам
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
тешко ке биде да ви дојде силва ман утд оставии понуда од 23 000 милиони фунти а валенсија ја одбија а ливерпул дава 18 милиони фунти и на них ке ги одбиите валенсија не го дава силва маму им јебам
23 000 милиони фунти :vozbud::vozbud::vozbud:
Ами многу пари се тоа бе борче, тешко некој да ја надммине таа понуда :jaj:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Pa neka dadat novite sopstenici na Liverpool,nalku povekje imaat pari,ke gi stedat li ili ke gi davaat za novi pojacuvanja.Mora da dojde nekoj stvarno dobar igrac koj sto ke vredi za parite.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
David Silva me bendisa deckoto na prvenstvoto epten.Vredi da se frli pari na nego.Ako treba neka se dadat tie 18 mili i neka se prodade nekoj igrac za Silva...Mnogu sme zapaleni ovaa sezona kako i sekoa.Go donesovme Robi Kin i mislime deka sega sme vece sampioni...no da go pocekame startot na sezonata i da vidime.Da se nadevame na podobro.Da se drzime cela sezona i da bidime vo cekor so prviot pa ako se ukaze sansa da ja osvoime ligata.Zborot mi bese da bidime konkurentni a ne uste na Nova Godina da ja gubime bitkata za titulata...
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Nova spekulacija , Joe Cole , najveke bi sakal da uspeeme nego da go zememe, ednostavno zver e
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Za site navivaci na liverpool , moze da idete na eden od oficijalnite forumi na navivacite na l'pool . Ukucajte na google Liverpool fans forum i vi go dava
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
E ako dojde Joe Cole mislam deka Premier Ligata ke bide nasa ovaa godina,ama i bez nego redno e da se osvoi.Zatoa ovaa godina so site sili napred kon titulata.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Немам зборови за денешната игра на Ливерпул, едноставно сум засрамен.. Секоја чест на Стандард, требаше да тепаат..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Немам зборови за денешната игра на Ливерпул, едноставно сум засрамен.. Секоја чест на Стандард, требаше да тепаат..

I toa se slucuva de.Da se nadevame deka bilo samo losa den.Vece vo Sabota ima popraven.Da se nadeavame na dobar start vo Premier Ligata.Znaci vo Sabota vo 18:30 casot.Od makedonskite televizii prenos ke vrsi programata A2...
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
I toa se slucuva de.Da se nadevame deka bilo samo losa den.Vece vo Sabota ima popraven.Da se nadeavame na dobar start vo Premier Ligata.Znaci vo Sabota vo 18:30 casot.Od makedonskite televizii prenos ke vrsi programata A2...
Кај види даа ај да се надеваме дека ќе а дават.Интересна би требало да биде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom