Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
оваа сезона ке биде интересна ..................... најинтересна од сите .:vozbud:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
3 milioni puti za toj Cavaglieri ili kako i da se vikase, 3 mil. funti za rezerven golman, like wtf :tapp::tapp:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
denes i eden igrac so bosansko poteklo SARAC koj e izbran za najdobar mlad igrac vo danska potpisa 3 godisen dogovor

inace okolu transverite na liv mislam oti treba poveke da ja misli benitez ne se dava podobar igrac na druk klub za 20 mil & a da se kupi poslab za 17

prvo vo liv ima 4 igraci koi igraat ista pozicija (Gerard maskerano alonso benajun ) do polusezona bea 5 i momo sisoko kazete mi vie koja e logikata da se kupuva veznjak koga gi imas ovi cetvorica a na teren moze da imas samo 2 a za razlika od ova pa liv e tapa na krilnite pozicii BABEL dupka penant nezasluzeno sedi na klupata taka benitez si pravi eksperimenti koi nemaat ist efekt na sekoj natprevar ovie eksperimenti se dolzat na ne razvieniot s-em na rotacija ke vi kazam zosto rotacijata fsusnost e menuvanje na igraci na edna pozicija dodeka s-emot i semata na igra ostanuva ista
se razbira razvojot na nastanite ne ni e vo prilog imame trener koj poradi svojata nekonstantnost i nedoverbata na svojot s-em cesto go menuva mozebi vo prasanje e nedostatok na igraci no mislam deka ne e pa zatoa treba da se pogledne kaj mancester eden s-em 22 god koj nosi rezultat pari i slava ne moze eden igrac da igra ednas krilo ednas bek ednas centar half i nakraj i centarfor toa e apsurd
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
а бе за резервен голман нели лани го купивте Французинот Итандје.си замина и тој??
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
Уште не е заминат, но се шпекулира дека ќе потпише за Фенербахче...
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
denes i eden igrac so bosansko poteklo SARAC koj e izbran za najdobar mlad igrac vo danska potpisa 3 godisen dogovor

inace okolu transverite na liv mislam oti treba poveke da ja misli benitez ne se dava podobar igrac na druk klub za 20 mil & a da se kupi poslab za 17

prvo vo liv ima 4 igraci koi igraat ista pozicija (Gerard maskerano alonso benajun ) do polusezona bea 5 i momo sisoko kazete mi vie koja e logikata da se kupuva veznjak koga gi imas ovi cetvorica a na teren moze da imas samo 2 a za razlika od ova pa liv e tapa na krilnite pozicii BABEL dupka penant nezasluzeno sedi na klupata taka benitez si pravi eksperimenti koi nemaat ist efekt na sekoj natprevar ovie eksperimenti se dolzat na ne razvieniot s-em na rotacija ke vi kazam zosto rotacijata fsusnost e menuvanje na igraci na edna pozicija dodeka s-emot i semata na igra ostanuva ista
se razbira razvojot na nastanite ne ni e vo prilog imame trener koj poradi svojata nekonstantnost i nedoverbata na svojot s-em cesto go menuva mozebi vo prasanje e nedostatok na igraci no mislam deka ne e pa zatoa treba da se pogledne kaj mancester eden s-em 22 god koj nosi rezultat pari i slava ne moze eden igrac da igra ednas krilo ednas bek ednas centar half i nakraj i centarfor toa e apsurd

Малку не знаеш што збориш... Прво, Бабел е далеку од дупка, потешко се прилагодуваше и што се не правеше по таа лева страна, но релизацијата му беше многу слаба.. Второ Бенајун не игра воопшто како Џерард и Алонсо и Маскерано... тој игра или по десната страна или по левата некогаш.. и трето ни Маскерано, Џерард и Алонсо не играа исто прошлата сезона.. Маскерано беше еден вид последна одбрамбена линија во средината, Алонсо плејмејкер а Џерард подршка за Торес напред. Така да воопшто не си во право. После Бери доколку дојде, тој нема да игра исто како Алонсо и слично, туку ќе биде прекомандуван на левата страна каде што исто така игра одлично.. Така да има место за сите бидејќи играме со 1 напагач.. во случајот да дојде некој врвен напаѓач се ќе се смени. Бенитез многу добро знае што прави.. знае дека му треба за премиер лигата да ја освои одлични играчи на секоја позиција. И самиот призна дека ротацијата не е многу корисна за премиер лигата, и затоа на крајот на сезоната кога престана да менува Ливерпул ја имаше најдобрата серија.. и се приближи многу близу. Се што ни треба сега откако Бери ќе дојде, а ќе дојде сигурно ќе биде едно десно/лево крило и по можност уште еден врвен напаѓач и ќе имам голема доверба дека моземе да ја освоиме титулата.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Na Liverpool mu treba uste eden vrven napagjac vo tandem so Torres i togas moze da se sredat rabotite,da si dojde se na svoe mesto i konecno posle 18 godini da ja osvoime Premier Ligata.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Pa moze i toa so vikas na dvojna kruna da odeme samo malku srekja treba da imame i se ke bide.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Еве некои новости:

1. Бенитез изјави дека еден од примарните трансфери ќе биде да проба да го донесе Давид Виља во Ливерпул, иако тоа е тешко според него.

2. На понудата на Ливерпул за Бери, Менаџерот на Астон Вила, Мартин О Нил возвратил со понуда/предлог на Ливерпул како да го добијат Бери. Тоа според информации се сведувало на 17 милиони фунти + Стив Финан што е неверојатно дека Бенитез ќе го прифати.

3. Голманот Cavaglieri ги поминал медицинските тестови според информации од Бразил и ќе биде презентиран наскоро пред јавноста на Енфилд.

4. Карсон 100% заминува од Ливерпул само се чека каде ќе ја продолжи кариерата, најверојатно во Турција.

5. Крауч ги договорил приватните услови со Порстмут што значи дека ќе биде презентиран деновиве.
 
Член од
26 април 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
abe na liverpul mu treba silva mn poveke od beri ne mi smeta da go zemi i nego ama silva mn ubavo ke se vklopi vo taa igra
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Pa moze i toa,da dojde David Silva.Toj e dobar igra4 a toa go poakaza i na evropskoto prvenstvo.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Еве некои новости:

1. Бенитез изјави дека еден од примарните трансфери ќе биде да проба да го донесе Давид Виља во Ливерпул, иако тоа е тешко според него.

2. На понудата на Ливерпул за Бери, Менаџерот на Астон Вила, Мартин О Нил возвратил со понуда/предлог на Ливерпул како да го добијат Бери. Тоа според информации се сведувало на 17 милиони фунти + Стив Финан што е неверојатно дека Бенитез ќе го прифати.

3. Голманот Cavaglieri ги поминал медицинските тестови според информации од Бразил и ќе биде презентиран наскоро пред јавноста на Енфилд.

4. Карсон 100% заминува од Ливерпул само се чека каде ќе ја продолжи кариерата, најверојатно во Турција.

5. Крауч ги договорил приватните услови со Порстмут што значи дека ќе биде презентиран деновиве.
Давид Виља ако не се лажам останува во Валенсија 100% ...

А за Бери и дали ке дојде во ливерпул бидејки Астон Вила премногу бара ... затоа не си отиде Алонсо ....

и тоа му требаше на Карсон да си замине ... во турција таму ке биде подобар верувам ...

а за Крауч дека ке оди во Портсмут тоа незнам вистина ли е или ???
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Давид Виља ако не се лажам останува во Валенсија 100% ...

А за Бери и дали ке дојде во ливерпул бидејки Астон Вила премногу бара ... затоа не си отиде Алонсо ....

и тоа му требаше на Карсон да си замине ... во турција таму ке биде подобар верувам ...

а за Крауч дека ке оди во Портсмут тоа незнам вистина ли е или ???

Повеќе пати беше пишувано по весниците дека Валенсија може да падне во економска криза и затоа мора да продава една од ѕвездите во тимот, Виља или Силва. Сега ќе видиме кој ќе биде тој што ќе си оди.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom