Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Што мислите за воланот Genius Speedwheel 5 Turbo 11 buttons?
Користел ли некој па да ми каже каков е?
И колку степени се врти воланот, мислам колку кругови етц.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
не е overkill за тој процесор, И3 2100 е многу јак двојадрен процесор со hyper treading
Не е оверкил, меѓутоа почнува да лични на неизабалнсирана конфигурација, јас се слагам со Гаде, и мислам дека некоја 6850/6790 би била далеку пореален избор.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Што мислите за воланот Genius Speedwheel 5 Turbo 11 buttons?
Користел ли некој па да ми каже каков е?
И колку степени се врти воланот, мислам колку кругови етц.
Zavisi za koja igra ti treba. Inaku go imam probano i ne mi se svigja.
1. Se vrti samo Polovina strana t.e 60 stepeni
2. Pedalite se mnogu buchni, a nema kumplung.
3. Docni so primanje na komandite, pa ako sakash ponekogash da svrtish malku, se rokash vo bandera.
Brat i da ti kazham. Volancheto ke ti se zdosadi za 1 mesec. Ja kupiv eden pa pochna da fakja prashina u podrum, srekja go shitnaf na eden inaku mojot beshe Logitech Momo.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Zavisi za koja igra ti treba. Inaku go imam probano i ne mi se svigja.
1. Se vrti samo Polovina strana t.e 60 stepeni
2. Pedalite se mnogu buchni, a nema kumplung.
3. Docni so primanje na komandite, pa ako sakash ponekogash da svrtish malku, se rokash vo bandera.
Brat i da ti kazham. Volancheto ke ti se zdosadi za 1 mesec. Ja kupiv eden pa pochna da fakja prashina u podrum, srekja go shitnaf na eden inaku mojot beshe Logitech Momo.
Можеш да ми препорачаш некој волан до 2-3 илјади? Ми треба за подарок иначе :)
Ја си користам Лоџитек Г25 :)
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Можеш да ми препорачаш некој волан до 2-3 илјади? Ми треба за подарок иначе :)
Ја си користам Лоџитек Г25 :)
Ако си од Велес на пазарот имаше еден за 1850. Ferrari со гас кумплунг и кочница. Незнам дали сеуште го има. Распрашај се по Anhoch и Niko. Они би требало најмногу да носат ваква роба.
 
Член од
25 април 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво. Сакам да земам Intel® Core™ i5-2300 Quad-Core 2.8GHz Socket H2 1155 6MB.
После како матична плоча треба да земам.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Здраво. Сакам да земам Intel® Core™ i5-2300 Quad-Core 2.8GHz Socket H2 1155 6MB.
После како матична плоча треба да земам.
Ќе прашаш од каде што сакаш да зимаш кој матични се совпаѓаат и ќе си одереш прикладна цена, затоа што за процесор нов треба и рамот и матичната да се сменат.
 
Член од
31 март 2012
Мислења
47
Поени од реакции
9
Здраво. Сакам да земам Intel® Core™ i5-2300 Quad-Core 2.8GHz Socket H2 1155 6MB.
После како матична плоча треба да земам.
Ти треба матична со LGA1155 socket(socket = местото каде што го ставаш процесорот на матичната) ако сакаш кажи до колку пари имаш намера да дадеш за матична ние ќе ти предложиме некоја или пак можеш да направиш како што ти кажа детективкобра 12.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Здраво. Сакам да земам Intel® Core™ i5-2300 Quad-Core 2.8GHz Socket H2 1155 6MB.
После како матична плоча треба да земам.
Дали си обичен корисник, кој компјутерот го користи за сурфање,филмчиња и нешто слично или си некој којшто ќе сака во иднина да игра игри и да работи со машината?
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Дали си обичен корисник, кој компјутерот го користи за сурфање,филмчиња и нешто слично или си некој којшто ќе сака во иднина да игра игри и да работи со машината?
Ако ме прашуваш мене јас сум добро запознаен со сите овие работи. Но ако го прашуваш него сигурно е и тој запознаен но сепак прашува. Бидеејќи ако не е запознаен тогаш сигурно немаше да знае ни што е процесор па макар и неговото име да го запамти.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Ако ме прашуваш мене јас сум добро запознаен со сите овие работи. Но ако го прашуваш него сигурно е и тој запознаен но сепак прашува. Бидеејќи ако не е запознаен тогаш сигурно немаше да знае ни што е процесор па макар и неговото име да го запамти.
ухх погрешно мислење сум цитирал, извини другар
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ми се појави црна права танка линија од вчера на екранот од лаптопот преку цела должина хоризонтално на некои 70 мм од горе надолу. Се работи за модел на МакБук, имал некој сличен проблем и како го решил?
 
Член од
1 јули 2009
Мислења
299
Поени од реакции
343
Ми се појави црна права танка линија од вчера на екранот од лаптопот преку цела должина хоризонтално на некои 70 мм од горе надолу. Се работи за модел на МакБук, имал некој сличен проблем и како го решил?
Притисни на делот над тастатурата горе лево, некаде 5-10 сантими од горниот лев агол, надесно. Ако се промени нешто на екранот, најверојатно е инвертерот, а често знае и контактот да се олабави.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.423
Поени од реакции
5.424
Nekoj sto ima satelitska po doma
Astra 1N / Astra 2A / Astra 2B / Astra 2D / Eutelsat 28A (28.2°E) moze da se gleda vo Makedonija so 90cm tanjir????....
Da ne go vikam komsijata za dzabe da se maltretira :P
AKo ima ubav signal Ok ako ne go biva ondak da znam da vrtam na drugo mesto...Neam diseq Fiksen tanjir jebiga
 
Член од
25 април 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ти треба матична со LGA1155 socket(socket = местото каде што го ставаш процесорот на матичната) ако сакаш кажи до колку пари имаш намера да дадеш за матична ние ќе ти предложиме некоја или пак можеш да направиш како што ти кажа детективкобра 12.
Па имам 3500-4000 ден. за матична.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom