Сонови, толкување на сонови

Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
ретко сонувам ама во последно време многу цагери гледам на саат во реалноста не на сон,,,Како може да сепротолкува ова?
што значат цагери и тоа правиме муабет за 5/6 цагери дневно ненамерно видени?
однапред благодарам
Тоа значи... случајност? Шо ви е бе луѓе, шо сте се фатиле толку за цагерите, глупост е тоа.
 
Член од
8 февруари 2012
Мислења
12
Поени од реакции
2
Сонував како влегувам во синагога, пред да почне литургијата на челно место седеа двајца свештеници, облечени убаво и накитени со многу скапоцен накит, од страните имаше банови, се сместив и чекав да почне во меѓувреме доаѓаа некои луѓе меѓу нив забележав една жена облечена како Дева Марија, исто така дали беше таа или не незнам само беше многу убава, така чекајќи да се соберата за да почне, ми здосади и излегов да ги побарам моите родители низ градот, се најдов со нив, но одма по мене дојде еден од еврејските свештеници и ме фати за рака и рече: Што избега ајде врати се почна!, јас одбивав бидејќи морав со моите нешто да купувам, но тој беше настојчив, ајде па ајде и тука заврши сонот се разбудив...


Инаку во живот мој немам видено синагога, па по сонот одма прогуглав на интернет и најдов иста таква каква што сонував, а гледам има еден куп варијации на синагога, мислев дека е некоја глупост на мојот памет, но таа да сепак постоела.

Ајт ако некој знае нека протолкува.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Леле луѓе, два дена по ред сонувам како некој ме бакнува. Првиот сон беше малку смотан, значи некој тип не го ни знам нит познавам заедно е со мене у една соба и има бебе. И сеа бебево за да заспие морало да сме се бакнале :tapp: , и така сум се смувала у сонот со тој. А денес исто сонувам како за врат ме бацува еден тип што го знам и порано имаше нешто меѓу нас. Ако знаете што би значело да сонуваш бакнежи кажете ми
 

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
Многу изретардирани сонови сонувам деновиве. Вчера сонував како сум бил во војна .Сум се криел .убивал .
А денес пак сонував многу снег и како мачки искачаат од снегот. ФУЈ МНОГУ ГРДО БЕШЕ!
 
С

Сатори

Гостин
Ако може малку помош, што навестуваат скорпии на сон?
 
L

Ligeia

Гостин
Scorpion
To see a scorpion in your dream represents a situation in your waking life which may be painful or hurtful. It is also indicative of destructive feelings, "stinging" remarks, bitter words and/or negative thoughts being expressed by or aimed against you. You may be on a self-destructive and self-defeating path. The scorpion is also a symbol of death and rebirth. You need to get rid of the old and make room for something new. Alternatively, the scorpion represents a person who is born under the astrological sign for Scorpio.
To see scorpions floating in water suggest that you need to let go of some pain and learn to accept the situation. You may be going through the three-step process of denial, acceptance, and finally moving on.
 
С

Сатори

Гостин
Scorpion
To see a scorpion in your dream represents a situation in your waking life which may be painful or hurtful. It is also indicative of destructive feelings, "stinging" remarks, bitter words and/or negative thoughts being expressed by or aimed against you. You may be on a self-destructive and self-defeating path. The scorpion is also a symbol of death and rebirth. You need to get rid of the old and make room for something new. Alternatively, the scorpion represents a person who is born under the astrological sign for Scorpio.
To see scorpions floating in water suggest that you need to let go of some pain and learn to accept the situation. You may be going through the three-step process of denial, acceptance, and finally moving on.
Ова беше нападна Скорпија, не ваква, мирољубива. :(
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Значи вака последнава недела едно 3-4 пати сновував како возам кола :$ уште на почетокот ќе кажам немам положе уште за кола но знам малце од малце да возам 17 години сум догодина здрави живи ќе положиме :P. Него друго ми беше зборов што треба да значи ова со брзото возење и секоја вечер исти сон ? :D
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Значи вака последнава недела едно 3-4 пати сновував како возам кола :$ уште на почетокот ќе кажам немам положе уште за кола но знам малце од малце да возам 17 години сум догодина здрави живи ќе положиме :P. Него друго ми беше зборов што треба да значи ова со брзото возење и секоја вечер исти сон ? :D
Еве мое толкување
Тоа што сонот се повторува, означува дека има нешто што те преокупира
Сонување дека возиш автомобил, означува дека се надеваш на добри вести, најверојатно во работата ( за твоја возраст, веројатно во школо )
Тоа што брзо си возел, означува дека се надеваш на голема и нагла промена.
Според твојата возраст, ценам дека си го сменил ставот кон учењето, дека сега повеќе работиш и дека очекуваш заслужени резултати. А тие нема да изостанат...
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Еве мое толкување
Тоа што сонот се повторува, означува дека има нешто што те преокупира
Сонување дека возиш автомобил, означува дека се надеваш на добри вести, најверојатно во работата ( за твоја возраст, веројатно во школо )
Тоа што брзо си возел, означува дека се надеваш на голема и нагла промена.
Според твојата возраст, ценам дека си го сменил ставот кон учењето, дека сега повеќе работиш и дека очекуваш заслужени резултати. А тие нема да изостанат...
Искрено да ти кажам почнав повеќе да учам за разлика од пред 1 година кога не фаќав книга,хаха онака се вадев на часот што ќе слушнам и некој ако ми шепне нешто ја осетив промената минатата недела некако само ме тера да учам и се занесувам дури и по 2 сати трошам на тоа моиве дома не веруваат мислат дека читам весник,хахаха иначе многу ти благодарам. :love:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.748
Поени од реакции
11.676
Скоро цела недела во различни сонови ми се појавува другар со кој порано бев неразделен. Премногу се дружевме долго време, и одеднаш незнам како глупости престанавме да се дружиме. Сега сме само на здраво кога ќе се сретнеме во зграда...
Значи нешто ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom