Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Лани го пропуштив јас, по се изгледа и годинава че го пропуштам :(
Иначе, лично никогаш не ми било битно кој настапува, битно ми било да фатам некое убо масиче од кај 12 посабаље, па овај дошол, онај дошол, со еден пиво , со друг пиво, скариче(катастрофа, ама после 5-6 пиво нема гаље), така до кај девет и пол, па после на работа микс пуштено, а ја на секој 2 минути во веце, разбира се..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Би идел само за пиво, народ шо има и да се шетнам низ друг град. Музиката лејм, ко на секој наш ваков настан, али не се иде за тоа на пивофест бе, за пивото, скарата и дружбата се иде.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Би идел само за пиво, народ шо има и да се шетнам низ друг град. Музиката лејм, ко на секој наш ваков настан, али не се иде за тоа на пивофест бе, за пивото, скарата и дружбата се иде.
Не ја бидува скарата за ваков настан, и пивото е пола пена во пластична чаша. Рајат тоа треба во обичен ден да си касниш скара за да се пофалиш.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Не ја бидува скарата за ваков настан, и пивото е пола пена во пластична чаша. Рајат тоа треба во обичен ден да си касниш скара за да се пофалиш.
Doesn't matter, had beer.

Абе глеј, секако дека сакам во кригла пиво, мевце асално и да ми свират некои кантри баварци на гитари направени од сланина ама тоа ти е Македонија. Тоа е шо е. Да се повторам, идам за "провод", шо се вика, како и да си поминам, сигурно ќе биде боље од тоа да седам у Скопје тогаш и да дремам по дома.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Doesn't matter, had beer.

Абе глеј, секако дека сакам во кригла пиво, мевце асално и да ми свират некои кантри баварци на гитари направени од сланина ама тоа ти е Македонија. Тоа е шо е. Да се повторам, идам за "провод", шо се вика, како и да си поминам, сигурно ќе биде боље од тоа да седам у Скопје тогаш и да дремам по дома.
Те разбирам само да не имаш преголеми очекувања од јадачката и пијачката за време на Пиво Фест.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Те разбирам само да не имаш преголеми очекувања од јадачката и пијачката за време на Пиво Фест.
Доволно живеам во МК па си се научив да немам очекувања некои.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Kaко и секоја година па така и оваа сум или сега поточно бев со надеж дека Че начекам салам бенд за пивофестов, сарс и дубиоза, јок, не ги сакам. Многу турбофолк елементи за мојов слух, па мешани со гитари, ми создаваат нервоза. Имаше на времето Електрични Оргазам на Пивофест, засега со тоа изгледа останува да се задоволам. Мислев дека че ги видам Ласт Експедишн, Санаториум или друг бенд од македонскиве, али слабо и тоа. На андерграунд не се вади пара, али се знај некогаш со ладно пиво оди Хладно Пиво. Ги чекам Хаустор, Дарко Рундек со оркестарот, Лету Штуке. За другите вечери не ни коментирам :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Че има бе транс сцена кај ѕидот? Кој че го земи местото? Знај некој, наслушнал нешто?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Засега немаат ништо кажано. Нели лани немаше колку шо памтам......имаше некои бендчиња кои требаше да свират, а не свиреа, па пота во катната истите тие направија свирка 20 дена подоцна. Онака кај ѕидчето имаше некое рандом музиче со Д хаундз една вечер и то/
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Че има бе транс сцена кај ѕидот? Кој че го земи местото? Знај некој, наслушнал нешто?
Од информациите шо ги имам, antenna 5 ќе го држела ѕидчето годинава...така да очекувај Ицко, Никофор, Ерик Фокс и тако даље...
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Со воз од Скопје шо пари е сега карта? Во еден правец. :)
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Одам секоја година во Прилеп за Пиво Фестот. Многу е убаво.
Еден куп пијани луѓе, добра атмосвера, ефтино пиво, вино, скари, друштва. Без разлика на музиката, амбиентот е супер исто и луѓето. Дали оти сме пијани, ама сите ги сакаме тогаш и нас не сакаат. :pos:
Пред две години Цеца кога заврши, послето навистина засвиреа Металика неколку песни. Ако не се лажам и Рамштајн пуштија некоја песна. Затресовме тоа главите. :)
Навечер спиеме на Могилата, исто планираме и годинава.
п.с.: Фала ви Прилепчани за прекрасната атмосвера на секој пиво фест. :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom