Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

Член од
23 јануари 2012
Мислења
23
Поени од реакции
25
Која пуста Металика зборувате бре? :pos::pos:

Ексклузивно, Зенит дознава дека лепезатата на музички групи и исполнители ќе содржи металика, реге, народна, со настап на звучни македонски, балкански и европски групи.

металика - рок музика :pos:

Сакам да кажам.. Годинава очај че биди. :гомце:
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
вреди само во четврток и петок да отидеш на пиво вест другово сабота,недела бегај подалеку
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Crossroad заслужуваат еднаш главна сцена да му ебам мајката ако не во матичниот град па каде? Едино ради нив би пошол.
А да, и ради Жељко. :icon_lol:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Crossroad заслужуваат еднаш главна сцена да му ебам мајката ако не во матичниот град па каде? Едино ради нив би пошол.
А да, и ради Жељко. :icon_lol:
И лани беа на главна сцена пред Ван Гог :).
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Мора да се исполнат желбите на пошироката маса, сите средновековни фаци ќе врискаат ко ќе искочи Брена, кралицата.
Кросроад блуз бенд, претходната година ептен ми беа добри, сигурно и оваа ќе си бидат супер, Сарс, Дубиоза, Кирил, се супер.
Само малку железници да си организираат тоа превозот зошто претходната година беше Калкута!
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Ах ова со металикава ми еба мајката...како да спијам сега нервозен за срамов.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Уф, многу се израдував. Едвај и да се сеќавам на последнито настап на Дубиоза и САРС пред околу 2 и 2 ипол месеци. Иако имаат издадено цирка шес албуми, сепак ќе дадам пари за превоз и за пиво таму и ќе ги гледам по шес миљардити пат...:facepalm:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Am i being trolled?
Што е проблемот сега?? па ако не ти одговара нам ни одговараа пример Лепа Брена.Ќе бидам сите 4 дена таму,инаку не сум тип што слуша такви песни слушам рок и поп али друже Лепа Брена си е ЛЕПА БРЕНА!!!!!
Мотивација дава женава,песните и се таман за пеење,еуфорични песни например ‘‘Југословенка‘‘,‘‘ТИ си мој грех‘‘ таа новата ‘‘Не бих ја била ја‘‘ ехее има доста хитови абе икона на Југословенско време била...Јас знам 4-5 песни све на све од неа али доволно сум подзапален...повеќе ме привлекува еуфоријата,зашо знам дека ќе собере повеќе луѓе од Цеца и ќе го надмаши рекордот оваа година и по тонови на испиено пиво, и по посетители и економијата ќе ја крене на градот.Плус ,не и за џабе платиле толку многу пари,штом на Цеца и платија 120.000 евра на Лепа Брена дупло можи ќе биде...ова не се испушта!!!!!
 
N

Nicky Santoro

Гостин
На почетокот викаа аца лукас , дино мерлин , брена и од сето тоа на крај џеј испадна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom