Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Еј момци случајно поминав во Ајриш, одлична екипа за навивање сте, навијачи за пример. И честито победа, сосема заслужено.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Честитки момци. Супер игра, ви посакувам среќа во финале да играте (y)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Aј да не биде само хејтерите на Реал ви честитаат еве честито победа и од мене. Си ги искористивте шансите и си тепавте. Се гледаме во Мадрид. А ја одам да и кажам еден виц на девојка ми која навива за Баерн :X3: :pos:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Aј да не биде само хејтерите на Реал ви честитаат еве честито победа и од мене. Си ги искористивте шансите и си тепавте. Се гледаме во Мадрид. А ја одам да и кажам еден виц на девојка ми која навива за Баерн :X3: :pos:
Тешко оној кој има девојка, а му навива за Јувентус. Го јадел, ке пости до другиот велигден.:pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Честитки и од мене, да не беа Марсело и Рибери ќе беше одличен впечатокот.

Се глеаме на Бербабе, се надевам со заедничко гледање.

п.с. поздрав! :icon_lol:

 
M

Mario Gómez

Гостин
Значи изигравме далеку од перфектно. Освен шо сите беа борбени имаше и некое недостатоци, као слабите додавања на Густаво и Швајни. Едноставно разочаран сум од тоа што премногу се отворија почетокот на второ против екипа како Реал, едноставно чудо ќе беше еден барем среќен гол да не дадоа. Мотор на екипата беа крилата и БЕКОВИТЕ. Утре или вечер поопширно.

Околу судењето да му ебам се на Веб, на Лам и Бадштубер им даде БЕЗ ВЕЗЕ жолти картони. Лам излезе пред ДиМарија и овој циганов се удри во него и падна. Буквално не беше фаул а жолт му даде на Лам, исто на Бадштубер. За пеналите нејќам да коментирам. Секако беа спорни ситуации ама џабе се надевав дека ќе ни свирнат против Реал у полуфинале. На Барса или Реал на домаше терен сигурен сум дека би свиреле.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Честито победа!!!
Добра утакмица, не беше лоша ама кај јаките тимови секогаш одлучуваат нијанси и играат припазливо :)
Се гледаме на Сантијаго Бернабе :cool:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Честитки и од мене, да не беа Марсело и Рибери ќе беше одличен впечатокот.

Се глеаме на Бербабе, се надевам со заедничко гледање.

п.с. поздрав! :icon_lol:


магарето му рекол на зајакот имаш големи уши , абе види што правеа Ди Марија ,Роналдо и Озил одозгора го научиле срамота посебно Роналдо кога беше 1-1 се фрлаше ко у базен коа ке му се залепеше некој посебно имаше таму еден дајв накај 75 минута тука на средина некаде како се фрли
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
^ дјуд, ај вас џст киддинг... :cautious:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Пишав и во темата за ЛШ и тула ќе пишам - далеку од „одлично“ одигран натпревар ама 100% сум пријатно изненаден што успеаа да се вратат по катаклизмата во БуЛи. Не верував дека имаат психа за тоа.

Со имењак ми останавме во Ајриш уште некој пола саат и баш искоментиравме - реваншот ќе биде или чист 3:0 за Реал или чудни пенали, глупи утнати зицери, пречки, картони, голови во 90та... чисто сечење вени ко по обичај и пак ќе одиме во финале со гол во 90та:pos:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Не бе тој Озил многу јак,искина.....

Шала на страна....неам коментар....утре поопширно!

Ова вечерва беше престресно....
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
БАерн оди понатаму исто како шо беше со манчестер и тогаш дома 2-1 тепаја во 92мин. и после манчестер таму 3-0 заводи но намаливме до 3-2 :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не бе тој Озил многу јак,искина.....

Шала на страна....неам коментар....утре поопширно!

Ова вечерва беше престресно....
Се чека спасо да даде коментар на големата светска мистерија.. krosovci vs ozil ozil ozil :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom