Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Дечки шала настрана ама овде во Битла да не речам пола не ни знаат што се случи а камоли да протестираат,важно широк сокак ние полн до даска дење ноќе треси музика кафиња фрчат....:tapp: Баш му е гајле кој кого убил и зошто !!!!
Многу се изнервирав некни на ден по убиството....трешти музика, шетав баш со девојката и и викам дека ова не е човечки и не треба вака, сите играат како бинго да фатиле, мене цел ден ми беше заебан заради ова, незнам ни ги знаев децата ни ги имам видено ама сочуствував со тоа како да е дел од мене....и ми помина ноќта и си заминав дома пак со истата мисла и желба да се најдат убијците и по можност да се убијат.....
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
МВР треба да објави награда од 238383737373 евра за сигурно инфо кое ќе ги открие убијците,а преку нив да се дојде и до нарачателот.

Така направија и америте со Садам Хусеин.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
а ако нападнат имаш идеа што би можело да му се случи нив? И јас мислам војната е нешто пеколско и грдо грозно нешто ама поарно УЖАСЕН КРАЈ отјолку УЖАС БЕЗ КРАЈ дали вие нависитна мислите дека ке престанат малтретиранњата кон децата и македонскиот народ ако седиме мирни и ништо не правиме? НЕ тие ке земат повеке сила ке речат ејј шубо овие трпат и кутат ураа ајде ке ги тепаме и ке викаме поселм ние немаме права тука малце да ги подупиме треба да се освестиме малце ако сакаја соживот ке речеја чекајте луѓе не е правилно ние ова што го правиме ниту вие упс чекај мислам го направивме тоа со РАМКОВНИОТ ДОГОВОР па што уште сакаат да му го дам калшот да му легнам со семејството и да му речам ела брате послужисе?
Абре вие стварно толку ви сече или со сила се правите глупи?! Што мајка има некој да крши излози и автомобили на рандом, случајни луѓе, само затоа што припаѓаат на етникум за кој се претпоставува дека се убијците?! Толку сте слепи и покрај вакви јавни реакции како ултиматумов за да невидите дека токму тоа и го сакаат оние што стојат позади ова?
Ако сакате да ги казните вистинските виновници, оставете ја државата и полицијата да си ја работи работата, и барајте начин да и помогнете во тоа! А не наместо за истрага, да се трошат време, луѓе и ресурси за справување со раздивеани тинејџери!
 

makedonec_bt

Проф. по улични науки
Член од
15 април 2012
Мислења
146
Поени од реакции
102
Абре вие стварно толку ви сече или со сила се правите глупи?! Што мајка има некој да крши излози и автомобили на рандом, случајни луѓе, само затоа што припаѓаат на етникум за кој се претпоставува дека се убијците?! Толку сте слепи и покрај вакви јавни реакции како ултиматумов за да невидите дека токму тоа и го сакаат оние што стојат позади ова?
Ако сакате да ги казните вистинските виновници, оставете ја државата и полицијата да си ја работи работата, и барајте начин да и помогнете во тоа! А не наместо за истрага, да се трошат време, луѓе и ресурси за справување со раздивеани тинејџери!
како прво јас се срамам од чинот на протестот вчера беше организиран во погрешно време кога семејствата беа во Скопје да појдат вцрква А НАЈПОВЕКЕ СЕ СРАМАМ ШТО ДОЗВОЛИВМЕ 13-18 годишни деца да ја бранат МАКЕДОНИЈА И НЕЈЗИНИОТ ОБРАЗ па дај да му се плукнам немате очи или кјори се прајте со сила баш ме радува дека малдината ја гледа реалснота дека сакаат мир за македонците да не бидат малтретирани и третирани како малцинство во сопствената држава ДА ДАДЕ ГОСПОД ДА ЖИВЕАТ УШТЕ 300 години децата ама срамота е возрасните да не превземаат ништо се работи за иднината на нашите деца не Зборувам само за убиството, убиството ја прелеја чашата малтретиранња на македонци секаде ка што не направија малцинство до кога ке се трпи ова дур не му се стемни на некој македонец па да изрешети се што гледа пред него
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Многу се изнервирав некни на ден по убиството....трешти музика, шетав баш со девојката и и викам дека ова не е човечки и не треба вака, сите играат како бинго да фатиле, мене цел ден ми беше заебан заради ова, незнам ни ги знаев децата ни ги имам видено ама сочуствував со тоа како да е дел од мене....и ми помина ноќта и си заминав дома пак со истата мисла и желба да се најдат убијците и по можност да се убијат.....
Тоа ти е нашиот народ, кажав и еднаш за нашиов народ не е несреќа нешто што му се случило на друг... Тоа сме ние неколку души на форумов што сме загрижени и заинтересирани....Другите ги боли к*р за случајов,а И општо за државава... Повеќе ми се гади од незаинтересаноста на нашиот народ одошто од постапките на албанците. Од нив очекував се-ова не ме изненади, ама мојот народ неможам да си го познаам. КРАЈНО СУМ РАЗОЧАРАН!
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Тие пратија закана до србија,грција и нас како мислите дека ќе биде епилогот што со оглед на тоа дека грција има моќна армија , србија сеуште има оружје и ние не сме за потценување (голем дел се држи во тајна) мислиш ако отворат фронт во повеќе земји дека убаво ќе поминат ???
Како прво не станува збор за никаков фронт туку тоа е некоја екстремистичка организација позната и во европа,во случајов ние немаме никаков конфликт со косово и албанија така да...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Acid

И мене ми има некој избришано пост, а како што ми текнува, во него немаше ништо навредливо или недолично. Би било фино ако некаде се пишува причината за бришење на постовите.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.888
Поени од реакции
63.716
Сега некој запалил знаме и сега не треба да се вработуваат албанци затоа што не ја почитуваат државата.....
Мислев да ти реплицирам, па ке испадне препукување ...

Ке ти одговорам на последното, тој што запалил Македонско знаме, треба да лежи затвор!
Само ке се соберат пола милион Албанци и ке протестираат пред Сообрание, како има полициска тортура, и селективност при апсење ...

Ова за 1% покаченост само ке оставам другите да ти се смеат, никогаш немало повеќе Албанци во државна администрација ...

Погледни ја Кумановската полиција, одделот за документи ...

Не знам кај живееш во Куманово, ама поочигледно здравје ...
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
како прво јас се срамам од чинот на протестот вчера беше организиран во погрешно време кога семејствата беа во Скопје да појдат вцрква А НАЈПОВЕКЕ СЕ СРАМАМ ШТО ДОЗВОЛИВМЕ 13-18 годишни деца да ја бранат МАКЕДОНИЈА И НЕЈЗИНИОТ ОБРАЗ па дај да му се плукнам немате очи или кјори се прајте со сила баш ме радува дека малдината ја гледа реалснота дека сакаат мир за македонците да не бидат малтретирани и третирани како малцинство во сопствената држава ДА ДАДЕ ГОСПОД ДА ЖИВЕАТ УШТЕ 300 години децата ама срамота е возрасните да не превземаат ништо се работи за иднината на нашите деца не Зборувам само за убиството, убиството ја прелеја чашата малтретиранња на македонци секаде ка што не направија малцинство до кога ке се трпи ова дур не му се стемни на некој македонец па да изрешети се што гледа пред него
Аха...значи според тебе македонија и нејзиниот образ се брани така што разулавена толпа ќе се упати кон битпазар и чаир да крши и демолира?:tapp: Ти арен си?
Кога читам вакви бисери, сваќам дека не ни заслужувате подобро, на вас и ви треба тоа што ви го подготвуваат!
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Абре вие стварно толку ви сече или со сила се правите глупи?! Што мајка има некој да крши излози и автомобили на рандом, случајни луѓе, само затоа што припаѓаат на етникум за кој се претпоставува дека се убијците?! Толку сте слепи и покрај вакви јавни реакции како ултиматумов за да невидите дека токму тоа и го сакаат оние што стојат позади ова?
Ако сакате да ги казните вистинските виновници, оставете ја државата и полицијата да си ја работи работата, и барајте начин да и помогнете во тоа! А не наместо за истрага, да се трошат време, луѓе и ресурси за справување со раздивеани тинејџери!
Ова ко зборите само од страв, не дека го мислите, туку дека се гадите сами од себе па морате да се лажете и нас да не лажете.
Ова доаѓа како.. да ти убијат цела фамилија и да ти остаат плакат: ИЗЛЕЗИ И ЧУВСТВУВАЈ ЗА ОВА НЕШТО
Ти да речеш „не, токму тоа сакаат да направам, ќе баталам се, важно ги победив хехе„
како демек разумни сте, се сфаќате. итн.
А вакви типчиња за кафе во кафиќ ако му стаат 5 грама шеќер повеќе, ќе прави скандал,
а тука ти глумат дека се ладни, како требало да се однесуваме..
Дури и да ти убијат луѓе, никако не смее реакција,затоа што тоа очекувале.
Да знаеле дека нема да има НИКАКВА реакција, како што очигледно повеќето сакате да нема, ќе им дадете зелено светло за една чистка да ни напраат, затоа што... ЗОШТО ДА НЕ?

Па преку .. веќе со овој дефетизм, за три камења фрлени, толку да се зборувало.. абе НИКАДЕ ГО НЕМА ОВА ЛУДИЛО, НИКАДЕ

Абе тоа е, дезертер раѓа дезертер, гарант и фамилиите им биле такви, дезертерски, кодоши.
Сега ќе ме цитираат и ќе ми речат „војна да не сакаш, а?„ а никаде немам спомнато такво нешто.
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
МВР треба да објави награда од 238383737373 евра за сигурно инфо кое ќе ги открие убијците,а преку нив да се дојде и до нарачателот.

Така направија и америте со Садам Хусеин.
После за крадење шо ќе остане!!! треба нов мерцедес,куќа,стан... итн
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.764
Поени од реакции
26.331
И ти се зачлени во форумов за да го кажеш ова, е бравос, алал да ти е (n).
Во меѓувреме се трудиме таквите неедуцирани фаци како тебе да ги смириме, тоа е работа за Јанкуловска, за тоа зема плата, и ти па ако си толку сигурен дека се албанци јави се на 192 или оди до најблиската полициска станица и кажи што знаеш, расчисти го случајов.;)
Верувам дека никој во државава не сака војна освен тие како тебе, маалски деца,(и тие со ниско IQ) кои не ни знаат што носи војната.
Сфатете дека војната не е убава работа, криви се тие што го напраија CS зошто денешниве деца се палат кога ке им спомнеш кантер или пушка.
И за крај би ве замолил да не пишувате "ти реков ми рече" туку да пишете нешто квалитетно кое вреди да се чита. Have a nice day(y)
Леле леле, што ни изнакажа.

Јас би ти предложил еве како самобендисан детектор на нечија интелегенција, да направиш еден тест (менса тестовите се бесплати), да ја видиш сопствената интелегенција, па после да сереш за туѓите, пошто јас не видов нигде повик за војна, туку разочарување од тоа дека и покрај тоа што 11 години ќутиме, дојдовме во состојба да не егзекутираат. Тоа е очаен повик да ги консолидираат своите редови, дека ние до сега никогаш не сме повикувале на војна и тоа се од причина да не почнеме да повикуваме.

Затоа дете оди на тие што изгубиле деца, браќа, другари, да им објасниш дека војна не е CS. Ебати пичката скапана ебати.
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
А бе, ова е реален живот, не е Кантер Страјк, па ајде за забава ќе се убиваме меѓу себе... Цццц...:facepalm:
абе не ме разбираш нас не ние до "Fun" они така живеат тоа за нив е живот вар фор фан
 

Kajgana Shop

На врв Bottom