Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
15 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
17
Go svakjam Inglorius sto saka da kaze zatoa sto krvna osveta logicki bi bila dokolku bide utepan nekoj od semejstvoto na policaecot koj sto pukase vo dvajcata Albanci. Megjutoa go svakjam i radapciger bidejki vo nedostapnost do familijata na policaecot udrile na drugo mesto. Za razlika od ovie teorii koj sto gi citam ovde sekako deka i ova treba da se zeme vo obzir.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.081
Поени од реакции
80.995
Албанците се мноооогу глупави ако се плашат за својата сигурност по настанов.
Па они до сеа што све не направија и пак никаков одговор немаше, сега ќе имало...
Нема ништо ни сега да има. А и кога ќе продолжат со своето, пак нема да има.
Едноставно досегашната пракса ни вели дека Албанците ќе продолжат да напаѓаат Македонци, а Македонците ќе продолжат да бидат смирени. Еден два случаи наспроти 50+случаи, плус масакров, не е никаков сооднос кој би требало да биде значаен за било каква статистика. Едноставно едните постојано напаѓаат, другите молчат. Зошто така не би било и во иднина? Демек сега нешто ќе биде поинаку?
Така да, Албанци останете си мирни и продолжете си со наумот, нема ништо да ви се деси.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Кога се случуваат вакви масакри-настани , што не се за 1 пат.. У Гостивар полицаецот пука со Пиштол а не бил на работа Официјално .. На место да ги штити тој пука за Паркинг .

Зашто одите одма у 2001? Се враќате 11 год. назад а Појма си немате за 2001 . Се беше Бизнис ..

И зашто ги напаѓате Албанците за овој масакр? Чекајте .. Други работат со овој случај..

Вие да бевте толку загрижени за оваа вест, немаше да коментирате 300 страници , туку ќе напраивте нешто повеќе .. Сум кажал и ќе кажам , само нивните семејства ќе страадат многу сеа , а вие ќе продолжувате со соновите за 2001 .
Ај наврати се малце 1 месец наназад и види кој јавно почна да се заканува со војна, кога беа уапсени двајцата ваши членови на Балисти, за напад на службено лице, тогаш со што се заканувавте како навивачка група и тоа на ТВ уште некои ваши членови на форуимот на Навивачки групи се дивеа со тоа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
Ljepotice, не се Србите... ме мрзи да ти собирам по нетов индикации, безброј примери, изјави на Мендух Тачи, Хашим Тачи, Харадинај итн., видеа од злодела, палења и рушења од цркви, уништвање гробови итн...
јас мислам дека кај овој наш случај во Радишани, фамилиите од Гостивар имаат нарачано убијци од Косово, „за еден наш - двајца нивни“. Па пред камерите фамилијата на полицаецот кажа дека и соопштиле дека крв за крв мора да се плати, и тоа за убиено машко дете , машко дете да се убие, тоа е кодекс кај шипците, но не само кај нив......! Фамилијата на полицаецот е во безбедност и тргната од Гостивар... (сетете се на убиствата во Скопје пред неколку години кои беа од истиот мотив, кога еден наш застрела шипци, а потоа следеше после подолго време освета)
Треба сите да сватите со каков народ живеете околу вас. И треба сите да сватите дека варварството само со поголемо варварство може да се спречи и ништо друго. Интеграција на такви варвари не постои и не постоела никогаш, никаде и ниту во една земја. Тоа е реалноста.
не треси глупости, фамилијата на убиените од Гостивар немаат апсолутно никаква врска со овој случај.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Кога се случуваат вакви масакри-настани , што не се за 1 пат.. У Гостивар полицаецот пука со Пиштол а не бил на работа Официјално .. На место да ги штити тој пука за Паркинг .

Зашто одите одма у 2001? Се враќате 11 год. назад а Појма си немате за 2001 . Се беше Бизнис ..

И зашто ги напаѓате Албанците за овој масакр? Чекајте .. Други работат со овој случај..

Вие да бевте толку загрижени за оваа вест, немаше да коментирате 300 страници , туку ќе напраивте нешто повеќе .. Сум кажал и ќе кажам , само нивните семејства ќе страадат многу сеа , а вие ќе продолжувате со соновите за 2001 .
Кого да брани бе на паркинг ? Кого да штити? Тие што го нападнале?
А тоа што идеме назад у 2001.. па имаме незавршена работа и затоа све натаму ни иде паметот.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
еден од најголемите проблеми во македонското општество е дека е партиско општество. Постојат партиски членови - верни навивачи до гроб и партиски членови подлигурци т.е. вртикапи според партијата на власта. Се е тоа ист к. друго паковање. Во партиска држава како нашата никогаш не може да има критична маса на луѓе, која може да возроди или стопира некој негативен тренд.
Примерот кај нас, опозицијата е капут, друга критична маса нема и работите ќе се одвиваат статус кво све додека многу дебело не ја умрси власта работата од прекумерна добиена увереност.
Па нели е време да се промени тоа? Не ли е време да се мисли прво на иднината на Македонија, а после на партијата? Уствари ова не можат да го сфатат многумина бидејќи веќе и говорот на партиите е променет и секогаш започнува/завршува со да живее ВМРО/СДСМ/ЛДП....па да живее Македонија. Значи народот/глаучите прво ги гледаат партиските, а после тоа државните интереси.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Штом не памтиш што си пишувал, еве ти линк: Пет лица убиени кај Смилковско езеро
Кај се младите во сета таа приказна? Некој претставник на младите македонци, на некои организации , на албанските? Овие се млади луѓе бре!!!
Треба и македонците и албанците млади да почнат они да градат соживот, да се договорат еднаш веќе да не страдаат невини луѓе.. Овие возрасните и така веќе ја зае‘‘‘аа цела работа
Ако мислиш на оваа јас не ја напишав туку ја напиша друг член (Rizteto1), ај јас реплицирав "Не им е наредено од Сорос да се изјаснуваат за такви работи"​
Незнам не те разбирам​
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Како само забегавте.Та Босна,та Сребреница,па масоните со Аце,Карев и кој друг како членови,па партизираното општество...............


Има премногу варијанти за овој случај,некои се лесни за побивање,некои држат вода.Времето ќе каже и се надевам нема да трае долго.Ајде МВР,ме разочара со доста нерешени случаи(Киро,Борис,полицајците во Арачиново 2001) немој да сте го запечателе ова како нерешено/неразјаснето!
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
90
Поени од реакции
65
Така се збори и се вадат некои документи и докази за нив, така и имам мисење и јас за нив, зошто до сега не суум видел да излезат да кажат нешто. Не излетувам како прле пред магаре јас, ти излетуваш
А на кои медиуми си ги видел тие документи и "докази", на истите тие на кои сега и во Јуни 2011 не им веруваше?

Јас не им верував ниту во Јуни 2011, ниту сега, ниту било кога.

Медиумски "докази" се обична пропаганда.

Незнам за какво "излетување" ми зборуваш: веќе ти реков дека намерно ти реплицирав за да се свестиш како random обвинуваш луѓе кои не ги познаваш.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Кога се случуваат вакви масакри-настани , што не се за 1 пат.. У Гостивар полицаецот пука со Пиштол а не бил на работа Официјално .. На место да ги штити тој пука за Паркинг .

Зашто одите одма у 2001? Се враќате 11 год. назад а Појма си немате за 2001 . Се беше Бизнис ..

И зашто ги напаѓате Албанците за овој масакр? Чекајте .. Други работат со овој случај..

Вие да бевте толку загрижени за оваа вест, немаше да коментирате 300 страници , туку ќе напраивте нешто повеќе .. Сум кажал и ќе кажам , само нивните семејства ќе страадат многу сеа , а вие ќе продолжувате со соновите за 2001 .
Смени си го ова доле "we are illirian we never lose" Ако никогаш не изгубивте зошто кралот Аргај I 659-645 го победил илирското племе тауланти и тоа немал доволен број на војници и девојки имал у своите редови против "вас" "непобедливите" , а со доаѓањето на Филип II на власт овие племиња биле тотално разбиени :) (во секој случај илирите никогаш немале држава тоа биле племиња кои најчесто навлегувале во Македонија по пљачкање хмм чудно ми е зошто некоја позната банда балисти во 1945 навлегуваше во западна Македонија по пљачкање хммм историја се понавља :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Член на форум е, на кој мислиш дека се однесува ова тастатура револуционер, на баба ми да не мисли ?
Брат она порано кога се запиша на школата кај Геровски....заедно со Јофе....тогаш она го дрвеше дека она не се нафаќала на идеите да ја брани опозицијата(бидејќи нели Јофе го лапна цел немиен)....ама кај што мириса на пари....таму и оро ќе игра ако треба.

И кога ете ја и нејзе дочекавме денес да ја стават на насловна.....

Ме чуди(т.е воопшто не ме чуди ама ај) само кај беше кога албанците тепаа секој ден по автобуси невини Македонци???
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Ај наврати се малце 1 месец наназад и види кој јавно почна да се заканува со војна, кога беа уапсени двајцата ваши членови на Балисти, за напад на службено лице, тогаш со што се заканувавте како навивачка група и тоа на ТВ уште некои ваши членови на форуимот на Навивачки групи се дивеа со тоа.
Ти бегаш многу со муабетов батка :)

Се почна у Гостивар со двајцата Албаци убиени за еден Паркинг од страна на еден Македонец - полицаец.

Продолжуваше со нападите пак на Македонците врз Албанците у скопските Автобуси . На тие инциденти настрада и девојка , момчиња се ..

Сеа , после 1 месец , во државата Македонија , се случи убиство врз 5-мина , и Албанците го напраиле тоа? Според вас секако , зашто ништо нема до сега , да почекаме .

Ако стварно мислите дека пак ќе се повтори 2001 вие сте најголеми незналици у светот .
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
133
Па нели е време да се промени тоа? Не ли е време да се мисли прво на иднината на Македонија, а после на партијата? Уствари ова не можат да го сфатат многумина бидејќи веќе и говорот на партиите е променет и секогаш започнува/завршува со да живее ВМРО/СДСМ/ЛДП....па да живее Македонија. Значи народот/глаучите прво ги гледаат партиските, а после тоа државните интереси.
Па како што гледаш, за партиските членови, партијата е на прво место и сите активности и размислувања им се ограничени во пирамидалниот систем на партијата.

Едните мислат нивната партија најдобро знае за Мкд, другите својата, а третите ги боли к. , важно со партсика книшка се докопале до државна работа *читај паразити и уништувачи на македонската економија.
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
90
Поени од реакции
65
Кај се младите во сета таа приказна? Некој претставник на младите македонци, на некои организации , на албанските? Овие се млади луѓе бре!!!
Треба и македонците и албанците млади да почнат они да градат соживот, да се договорат еднаш веќе да не страдаат невини луѓе.. Овие возрасните и така веќе ја зае‘‘‘аа цела работа
Ако мислиш на оваа јас не ја напишав туку ја напиша друг член (Rizteto1), ај јас реплицирав "Не им е наредено од Сорос да се изјаснуваат за такви работи"​
Незнам не те разбирам​
Јас ти реплицирав токму за тоа "Не им е наредено од Сорос".

Поентата ми е: Во последните 30-40 години сум се изнаслушал секакви "факти" и "докази" по Скопјево, па сум научил да не верувам на рекла-казала.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Историски факт, што го потврдува и нашата историографија.
Далеку е од вистината дека е факт, а ако мислиш на бугарската историја тогаш си во право.
(Инаку, не би сакал да звучам како да попувам, а уште помалку да те навредам, но претоставувам дека мислиш на историја, а не на историографија, историјата е наука за минатото, додека историографијата значи проучување само на историските извори и историската литература.)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom