Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
24 март 2010
Мислења
15.222
Поени од реакции
25.991
Ухх, јас си мислев за момент дека ќе речеш Русија, па да почнам да објаснувам, ама ова не ми прави баш разлика, така да иако не мислам така, не навлегувам во дебата, пошто не е темата тука.
Прави, Турција е несогласувањето. Неколку пати прилично јасно слушнавме што не им се допаѓа.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ухх, јас си мислев за момент дека ќе речеш Русија, па да почнам да објаснувам, ама ова не ми прави баш разлика, така да иако не мислам така, не навлегувам во дебата, пошто не е темата тука.
Не ти прави разлика дали некоја држава е под влијание на САД или Франција? Мислиш дека тоа на исто му се фаќа?
 
Член од
4 март 2011
Мислења
708
Поени од реакции
727
Мораше да биде осуден, за да нема дестабилизација. За да нема дестабилизација, нема да бидат објавени и сторителите на овој масакр, незнам што е тука нејасно.
Претпоставувам дека по грешка си ме цитирал мене, поинаку коментарот нема никаква смисла
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Се читаш ли што глупости трескаш?.
Јас се читам.Кажи дали се појави некој од Власта да даде сочуство на фамилиите на убиените????.Честитаат велигден а не дават сочуство,за срамота..А за Тоше цел ден имаше вонредни вести и сите се редеа пред камери и проглассија ден на жалост,па што кој кур беше Тоше а овие 5 луѓе да се вредни за ништо....
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Ако е обратно, албанското население во Македонија немаше да биде исплашено, Волерс немаше да го посети штабот на ДУИ, Груевски немаше да биде вечерва во Тетово...
Ама не знам колку е паметно тоа што Груевски оди таму... поради случките од минатото Тетовци се со најврела крв во Македонија...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Човекот е осуден и во затвор, а вашите терористи во пратенички фотељи, само еден ден и нив ке им пресуди тој што е над нас/вас.
Не ме цитирај и не ме ставај во ист кош со албанци бидејќи не сум албанец. Тоа не се мои терористи туку на обесправените коишто ем буцкаат цело време ем им фуфка сега. Оф топик ќе биде ова ама 2004 на Косово се удавија 3 албанчиња и беа обвинети србите а они немаа никаква врска со тоа. Како последица и тие срби што останаа на Косово по 1999 беа протерани, цркви запалени и луѓе убивани. Им остана само една енклава на северот.

Во Тетово убиство во самоодбрана, човекот се предаде и пак месец дена тепаа, провоцираа и палеа. Маршови, повици, хепенинзи незнам што ама ај нека им биде, за соживот е нели.

Не повикувам на реципроцитет туку сакам да им посочам на албанците што они правеле во слични ситуации. И им порачувам да не се плашат и дека ништо нема да им се случи бидејќи едноставно сме различни до коска.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Абе сакав поголем пост со моите гледишта, ама е доста динамична темава и све што пишувам доста бргу ми иде во ветар. Така да стигнав до негде и истиснав испрати мислење.
Иначе сигнификатен е стравот кај Албанското население од одмазда. Неизлагањето на премиерот со изјава.
Изјавата на официјален претставник на Српската влада, не би го сметал за патка, сепак се работи за официјален став. Многу поважно е што пренесуваат агенциите. Ја пратев твојата преписка со фми во врска со тоа. И искрено, моменталната Српска влада е под влијание на САД, а доколку САД сака нешто, нема потреба да заобиколува, има и други пулени во регионот, вклучувајќи ја и нашата држава.
Но, посетата на Амбасадорот на САД на седиштето на ДУИ, јасно говори дека САД не се баш информирани за овој настан.
Lepotane,zasto samo tropas !!! posetata vo Mala Recica bese predvidena so agenda pred eden mesec,znaci od pred 1 MESEC!!!sto ima vrska toa so nastanot?? So se obiduvas nesto samo nepotrebni tenzii da stvaras!!! pa samo za ovie 2 dena ti izjade 2 TONA :гомце::гомце::гомце: ,povikuvase na nasilstvo i ubivanje na cel narod,a nikakov dokaz koji se izvrsiteli a kamoli i nacionalna pripadnost na ubicite!!! ne znam od sto boleduvas,ili kakvi halucinacii imas,ama ocigledno da imas 2 Gr mozok nemase vo sekoja strana da pises takvi gluposti i teorii koi se nadvor od zdraviot razum !!!
a koga veke taka si napalen ,eve veke 48 saati pomina : Sto od toa so go tvrdese ti se utvrdi ???
i da : poveli isteraj me od drzavata , ako imas muda,ne samo da sedis ovde da prozivas na nasiltvo i sajber nacionalist da se izigruvas...
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
Ако е обратно, албанското население во Македонија немаше да биде исплашено, Волерс немаше да го посети штабот на ДУИ, Груевски немаше да биде вечерва во Тетово...
Јасно дека има некој страв од одмазди но не гледам како тоа ја подкрепува тезата дека Ахмети гупи контрола и се плаши. Премногу шпекулации за мене, не сфаќај како напад само кажувам мое мислејне.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Не ти прави разлика дали некоја држава е под влијание на САД или Франција? Мислиш дека тоа на исто му се фаќа?
Па види, кога ќе се работи за влијанија внатре во НАТО, или на пример кој колку дел држи од Либијската нафта, би ми праело разлика. Но во случајот со Балканот, дали Гувернерот во Србија е од САД или од Франција, за нас(а и за Србија) е исти курац. Нивните ставови за Балканот се преклапаат. Може само да глумат good cop bad cop.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Јас се читам.Кажи дали се појави некој од Власта да даде сочуство на фамилиите на убиените????.Честитаат велигден а не дават сочуство,за срамота..А за Тоше цел ден имаше вонредни вести и сите се редеа пред камери и проглассија ден на жалост,па што кој кур беше Тоше а овие 5 луѓе да се вредни за ништо....
Ова се тешки зборови полека малце.И да немаш никаква лоша намера ке пецнеш некој.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
А бе груевски,што ли правиш сега? :cautious:
Да го видам вечер пред црква,би го плукнал у фаца.Иако знам дека ке заглавам у ќорка,пошто јас не сум албанец.

Не ми се живее повеќе во посранава држава.После празников одам да барам бугарски пасош,не мислам во иднина да си ги закопувам децата едно по едно.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.498
Поени од реакции
29.932
А зошто темата ја направивте попара ?
Си расчитувате тука некои ваши недовршени работи кои си немаат врска со настанов, не дај боже некој да ви реплицира нешто...десет страни ќе се убедувате кој е во право.
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Патем како и многу други мислам дека имаат нешто направено, можда нивните другари ги знаат како добри деца, ама на страна може се друго да прават, така да....патем не се 5 млади, туку се 4ца од кој едниот е матурант, а другиот е 45 годишен човек кој наводно се нашол како сведок....патем мислам дека и овој случај нема да се реши, зашто после долго време е пријавен случајот, така од 19 до 22 и нешто има 3 саати, за 3 саати можат комотно да исчезнат од земјава, а орижјето сигурно не е пријавено, патем колку што кажаа дека е пукано од 3 различни оружја, или според мене, можда е фрлено оружјето во езерото, така нема траги од него....све може, но да се надеваме дека ке се реши..искрено мислам дека е приватна ствар, а не мегуетничка, зашто моментот е сега двете партии да си се рчкаат мегу себе, а народот да се препуцава со коментари, или слично...мислам дека треба да не се влошува ситуацијата, да си прекутат сите додека не се реши...
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
134
Поени од реакции
130
Ова се тешки зборови полека малце.И да немаш никаква лоша намера ке пецнеш некој.
кажи ми само дали се појави некој од власта на погребот од овие 5 луѓе???
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Прави, Турција е несогласувањето. Неколку пати прилично јасно слушнавме што не им се допаѓа.
Чива патка е Турција, на Франција, или на најголемите сојузници на САД во војната со Ирак, Курдите? Јас незнам Француски аналитичари да излегоа со мапи за поделба на Турција пред 9 години. Но врати се на темата, ќе расправаме друг пат за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom