Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ова злосторство е повеќе од очигледно дека нема никогаш да се реши . Бидете сигурно дека ова е планирано и организирано од професионалци кој не оставаат докази позади себе а во случајов најмалце и сведоци . Детално планирано злосторство започнуваајќи од жртви ( млади луѓе , деца ) , временски период ( најголем христијански празник велигден ) , местоположба ( очигледно е и дека е планирано и телата да бидат пронајдени ) , начинот на егекуција ( пукање од блиску , клекнати ) , оставање на никаква трага позади себе ... повеќе и повеќе асоцира дека е планирано а жртвите се случајно избрани . Целта .. да се потикне гнев , слабост , несигурност ... може и да се каже речиси успешно !!! Дестабилизација на државата , поделба смена на власт или слично ..... жално но вистинито .
Колку и да продолжите да пишувате , освен собирање на внатрешен гнев и немир нема ништо повеќе да постигнете ...
Како тогаш чаурите не ги собрале? И колку што сум гледал на филм кој е правен по вистински случки, професионалец убива со едн куршум или во глава или во срце, значи чисто убиство без малтретирање, без иживување.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Незнам за вас но јас веќе не се плашам од ништо. Имам некое внатрешно чувство кое ми вели дека од мене треба да се плашат. Значи доста се плашевме ние, дојде времето од бесот на Македонскиот народ да се плашат сите оние кој не унаказија и психички, физички и економски.
Доста беше со плашење, редно време е некој друг да бега од нашиот гнев. Горе главите момчињата починаа во страв, ние сме живи, нека се плашат сега оние кој ги натопија рацете со крв од невини деца. Крвта да им ја ебам ѕверска!
абе ти цицерон си била за јанкулоска
 
Член од
9 февруари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
20
Нешто што не ми се вклопува во мозаиков кој го правиме овде е следново:
Ако биле УЧК/АНА тие обично оставаат препознатливи пораки(докази)?
На пример ако ги мачеле ке се потпишеле на нивните тела?(како што правеа во некои предходни случаи). Не ми текнува во моментов, но ако некој има подобра меморија нека се присети дали имало дело на УЧК/АНА без оставање белег дека е нивно, или пак без коминике на нет?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.759
А сакаш емисии, дебати , подгревање на тензии и што да излезе како краен резултат? Граѓанска војна? Па така кажи мајко му не ми врти од околу!!!
Не граѓанска војна. Само не сакам некој да ме дупи во здрав мозок, да тресе глупости по телевизии... да се лигави и лиже газови и тропа глупости за се и сешто а сега кога е жешко,,јунакот,, го нема никаде зборува за галичка свадба... Па не сме стока бре! Ако и после оваа не му е јасно на некој какви гомнари од новинари и медиуми имаме нека оди се у п.м., тогаш овој народ не заслужува држава тогаш исправна е онаа ,,неможе секое племе да има држава...
 
Член од
7 април 2012
Мислења
59
Поени од реакции
75
Дали мислите дека доколку се дознаат убиците на младите деца, тоа ке биде објавено јавно??? Секако дека би довело до граѓанска војна, која ретко кој ја посакува особено не тие кои заедно ги договараат бизнисите. Очигледно е дека налетале на погрешно место во погрешно време. Еден ден пред овој настан, во незнам кој српски весник беше објавено дека патролира Ана низ западна Македонија...
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.328
Поени од реакции
12.716
кога можеа во Египет и Либија да ги симнат владетелите со организација преку интернет зошто да не и ние?Убаво кажа некој погоре доста е веќе не може 2.000 луѓе да живеат да се погатат од мизеријата на 1.998.000...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
„Стани сине… стани аман… стани сине тато да легне, молим те, сине“, лелекаше над мртовечкиот сандак таткото на деветнаесетгодишниот Александар, еден од петте Македонци што завчера беа брутално убиени на Железарско Езеро, кај скопското село Смиљковци.

повеќе

 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Zoran Burevesnik Bozinovski
СЕГА ДОБИВ ВАКВА ПОРАКА:

Денес на гробиштата во Бутел, Груевски, Јанкуловска и голем број истакнати функционери на ВМРО-ДПМНЕ биле на погреб кај сопственикот на „Република“, нивни сега веке бивш бизнис партнер во ПЕРЕЊЕ ПАРИ. Нешто подоцна во соседната капела последен поздрав и почит му се оддавл на Кире Тричковски, едно од трагично загинатите деца во грозоморното петкратно убиство.

Таму, Премиерот и министерката не се појавиле!
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Нешто што не ми се вклопува во мозаиков кој го правиме овде е следново:
Ако биле УЧК/АНА тие обично оставаат препознатливи пораки(докази)?
На пример ако ги мачеле ке се потпишеле на нивните тела?(како што правеа во некои предходни случаи). Не ми текнува во моментов, но ако некој има подобра меморија нека се присети дали имало дело на УЧК/АНА без оставање белег дека е нивно, или пак без коминике на нет?
А од каде знаеш дали имало или немало пораки? Чекаш од вести да дознаеш? Нашиве вести се најголемите манипуланти во случајов со убиството! Јас се дознав од www.kurir-info.rs Нашиве ништо не кажаа.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Жално. :place: Секој ден убиства. Абе што е ова, Македонија е полна со убици?:свиркам:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.595
Поени од реакции
20.933
Како тогаш чаурите не ги собрале? И колку што сум гледал на филм кој е правен по вистински случки, професионалец убива со едн куршум или во глава или во срце, значи чисто убиство без малтретирање, без иживување.
Друже затоа и се избрани млади лица од македонска националност , колку побрутално би било делото толку би бил и поголем гневот, несигурноста стравот .. гледање филмови е една работа а согледување и размислување логично е друга работа !!
Не ги собрале чаурите , голема работа незначаен материјален доказ во случајов .. се додека на истите не се најдат отпечатоци а што и се сомневам дека ќе најдат ... затоа и се оставени !!! По логика , полниш ти пушка , на истите оставаш отпечатоци кој подоцна би довеле до тебе ...
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.688
Поени од реакции
8.146
Не граѓанска војна. Само не сакам некој да ме дупи во здрав мозок, да тресе глупости по телевизии... да се лигави и лиже газови и тропа глупости за се и сешто а сега кога е жешко,,јунакот,, го нема никаде зборува за галичка свадба... Па не сме стока бре! Ако и после оваа не му е јасно на некој какви гомнари од новинари и медиуми имаме нека оди се у п.м., тогаш овој народ не заслужува држава тогаш исправна е онаа ,,неможе секое племе да има држава...
Не сакаш граѓанска војна а сакаш да подгреваш етнички тензии и да ја отежниш работата на структурите кои се грижат да опстане државата (на кои и така им е ептен тешко да си ја работат работата)

Дечко ти имаш проблем сам со себе, среди се малку! Ако сакаш политички партии да мешаш, само ќе ти кажам си го згрешил форумот!
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304

СЕГА ДОБИВ ВАКВА ПОРАКА:

Денес на гробиштата во Бутел, Груевски, Јанкуловска и голем број истакнати функционери на ВМРО-ДПМНЕ биле на погреб кај сопственикот на „Република“, нивни сега веке бивш бизнис партнер во ПЕРЕЊЕ ПАРИ. Нешто подоцна во соседната капела последен поздрав и почит му се оддавл на Кире Тричковски, едно од трагично загинатите деца во грозоморното петкратно убиство.

Таму, Премиерот и министерката не се појавиле!
крете

СЕГА ДОБИВ ВАКВА ПОРАКА:

Денес на гробиштата во Бутел, Груевски, Јанкуловска и голем број истакнати функционери на ВМРО-ДПМНЕ биле на погреб кај сопственикот на „Република“, нивни сега веке бивш бизнис партнер во ПЕРЕЊЕ ПАРИ. Нешто подоцна во соседната капела последен поздрав и почит му се оддавл на Кире Тричковски, едно од трагично загинатите деца во грозоморното петкратно убиство.

Таму, Премиерот и министерката не се појавиле!
кретенизам на ниво...некултура,непочитување,бездушници
 

Kajgana Shop

На врв Bottom