Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Сите овие "патриоти" што се многу силни на тастатура, војна единствено виделе на филм или на интернет! Ниеден од нив незнае како е со месеци да неможеш да излезеш од соба.....да те будат експлозии и рафали! Никој од нив незнае каков е звукот на испуканото зрно.....Затоа толку ноншалантно и лесно повикуваат на војна! :tapp:
ЈАс како што кажав не е војната играчка и комјутерска игра како Call of Duty и Battlefiled
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Има и некои други факти кои ретко кој човек им обрнал внимание во последниве 2 дена:

tri dena pred ova ubistvo celo SVR Skopje e krenato na noze, i uniforma i civili, za presmetka so kriminalot. i toa PLANSKI! znači, rastreseni se redovite na podzemjeto. mijalkov i negovite gavazi den i nok prislušuvaat telefoni, te uveruvam deka SVE znaat.

ako SITEL i Sarma Novinar bile pola saat pred policija na lice mesto, znači deka i KOS i Beograd znaat!
Сител беше таму уште во 22:30, ОД КАДЕ ЗНАЕЈА ЗА УБИСТВОТО????
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Лесно е македонче да го стрпаш во затвор.Кај се балистите од тетово што тепаа полицајци???Кај се тие од Кале иако имаа ножеви на сликите?Како смее некој во државата да ти се закани дека ке го уништи цел град ако не се ослободат 2 насилници и притоа ти да ги ослободиш????
Не ми беше тоа поентата,конкретно за тие случаеви што ги наброја,два се решени..Овој е во тек,теков додуша е никаков,ама во тек е.. -.-
А во врска со твојот пост,тотално си во право..Шљуновите уживаат посебни права,но како па да не уживаат...Кога команданти на станици и генерали се шљунови... -.-
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Ова не се дешава во неговата држава, ова на некој друг му се случува.... а може да се појави и да фрла лопати на секој темел за wc што се прави во државата... може да го има во секоја реклама... сега има попаметна работа ,,фарба јајца,, Државата пред војна а тој и медиумите немаат гајле, си слушаат песни.... Сега дури осетивме што значи сите медиуми да се под контрола на државата, сега осетивме што е информативен мрак и перење мозоци.. цела ден музика и серии... баш како ништо да не се случило... камо бре вести, информации, снимки од блокади, дебатни емисиии.... НИШТО! ПУ! Да му се плукнам и на медиуми! Каде е сега газолижачот Миленко да јаде малку лајна? Каде е Јанко да отвори муабет за оваа тема а не за пеперутките кои ги јаделе доматите во Струмица ебему педерот? Каде е простакот Латас да се излигави? Каде се сите бре вошки платенички!?

http://vecer.com.mk/?ItemID=6A54086168AA2B47826B37C6036BD387
Еве го бе малце е арогантен дури не му се живеело во Македонија,сакал во Финска Шведска и даље.Срам да му е да му утепаат негово дете или роднина и да излезе со ваков став!!!
 

levell5

Superlative Сasual Dating - Real-life Girls
Член од
29 јануари 2011
Мислења
397
Поени од реакции
219
Имаме Пи..ка Влада, Ку..ва Полиција, што сакаме уште. Така ќе биде и утре и задутре и после неколку години. ТИЕ се знаат кои, многу добро го познаваат овој народ. Ние мАКЕДОНЦИТЕ (не вреди ни со голема буква да се пишува) само кукаме што е и факт.
Соживот молам НЕ БЛАГОДАРАМ, попрво би станал Арамија, Убиец, Криминалец, но никогаш Сограѓанин во оваа Глупа Земја.
Никој не сака војна но кога е многу многу е. Секој бит на ова земја би се борел за подобро утро за утро без грижи, каде со овие гниди такво утро. Се надевам и сакам утро кога овој Смотан мАКЕДОНСКИ народ ќе каже доста е , па макер не избришале од овој свет.
Ние имаме политичари , не ние имаме профитери кој нормално собира пари од народот ништо повеќе.
Едноставно треба да се бојкотира се во оваа држава, со неплаќање сметки даноци се што е можно. ПА ЛУЃЕ ние ја финансираме оваа држава зошто за да мислам утре дали некој ќе ме убие. Да го плаќам некој да се иживува над мене. Но тоа е нашиот проблем политиката ја сваќаме како наша фамилија. Се за нашите миленици.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Не ми беше тоа поентата,конкретно за тие случаеви што ги наброја,два се решени..Овој е во тек,теков додуша е никаков,ама во тек е.. -.-
А во врска со твојот пост,тотално си во право..Шљуновите уживаат посебни права,но како па да не уживаат...Кога команданти на станици и генерали се шљунови... -.-
Да не ме сватиш погрешно.Затоа народов бара смена на целиот кадар затоа што само нас не трпаат у затвор нас ни лепат казни даноци и нас ни перат мозок .
Што ке биде ако пишеме сега дека ке одиме на масовен протест пред владата???ке згасне форумот?ке те обвинат за ширење расна омраза така???нив што им направија???па не било криво мвр???
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Не туку се плашиме од непознатото и непредливидоста на наредните денови а камоли на подалечна иднина. Утре може друг да убијат, задутре други и да ескалира цела ситуација. Ова го кажувам од објективна гледна точка бидејќи не сум поддржател на ниедна партија (доказ за тоа се моите 6000 и нешто мислења каде што никад неам пишувано нешто партиски настроено.
А така планираш да живееш?Да се плашиме од непознатото и непредвидливоста?Па каков живот е тој?Што ќе речат децата твои,гледајќи те како се плашиш?ТИ,гледајќи ги нив како се плашат?Не си поддржувач на ниедна партија?Па со самото тоа ФАКАТ кажуваш дека си поддржувач..
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Треба да
Koja ironija covece, od edna strana osuduvate ubistvo na mladi, od druga strana go velicite Milosevic
Треба да се спомне и Аркан какви злосторства има правено има косата да се ви се дигне на сите на форумов. Најкрвав човек бил на Балканот, покрвав и поголем психопат од најлошите психопатски убијци во светот.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не туку се плашиме од непознатото и непредливидоста на наредните денови а камоли на подалечна иднина. Утре може друг да убијат, задутре други и да ескалира цела ситуација.
Незнам за вас но јас веќе не се плашам од ништо. Имам некое внатрешно чувство кое ми вели дека од мене треба да се плашат. Значи доста се плашевме ние, дојде времето од бесот на Македонскиот народ да се плашат сите оние кој не унаказија и психички, физички и економски.
Доста беше со плашење, редно време е некој друг да бега од нашиот гнев. Горе главите момчињата починаа во страв, ние сме живи, нека се плашат сега оние кој ги натопија рацете со крв од невини деца. Крвта да им ја ебам ѕверска!
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.759
Има, и
Што би требало според тебе да направи? што треба да направи? да беше некој друг демек нешто повеке ке направеше? ВРЕМЕ ГРУЈО,МУЈО,БРАНКО И СТАНКО ДА СЕ ИЗВАДАТ ОД МУАБЕТ...4 деца се убиени грозоморно ниту бранко ниту грујо ниту не знам кој нема врска со ова....а за кој што направил тоа е друг муабет сосема!,,,кој и да бил ова , со каков и да е мотив и цел ова е НЕЧОВЕЧКИ И АКО ГИ ФАТАТ ШТЕТА ШТО НЕМА СМРТНА КАЗНА!

пс: ако испадне како што е најверојатно да бидат од спротивната националност, ке се спремаме за 2001 пак...
поздрав.
Има, и те како има врска. До сега и сонцето кога изгреваше наутро беше негова заслуга а сега одеднаш нема никаква одговорност за овој масакар!? Па не командам јас со службите кои треба да превенираат вакви работи! Касапите не изникнале од земја, дошле од некаде, набавиле оружје, убиле и избегале! Што работат службите кога такви убици се шетаат по државава како по корзо!? Да плукнеш веднаш до тебе џандар ке се појави и оп казна а за ова се некадарни, неспособни! Сега Грујо треба да излези и да им даде рок на гомнарите да ги фатат касапите ако не има да летаат глави и чинови, метла од служби и министерства! Неможе да ќути ппремиерот кога луѓето се плашат да излезат надвор!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom