Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Блокди и во Драчево за да се спречи насилството од копилињата од Студеничани.
Се цепаат ама на крај ќе ги снајде истото како и "невините" жители од Чифлик ;)
Кажав пак, и ние можеме да бидеме јаки тука ;)
А што има нешто и во Драчево?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.595
Поени од реакции
20.933
Се согласувам со се што имаш напишано, само не со една работа. Како некој би знаел кога тие деца ќе одат на риболов и во кој временски интервал би биле на езерото за сето тоа однапред да биде планирано ?
Местото е најверојатно избрано за погодно за такво злосторство, блиску до скопје а и блиску до граница правеејќи го погодно за бегство, населено со македонско население , а и верувам дека и е истражуван теренот жртвите биле рандом ... Само едно највеќе мене ме буни .. доколку сакале дестабилизација, најголем ефект би добиле доколку би го направиле ова врз албанци ... да беше така државата до сега ќе гореше !!!
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Тоа ме интересираше. Чим не можат тие да влијаат туку косовската полиција е единствената која може тогаш јасно е дека нема да се фатат. Никогаш нема да ги предадат своите луѓе
Точно, пред се тие две структури се формирани за подобрување на соработката меѓу полициите како и размена на оперативни информации. Што значи дека ако косовската полиција сака да заташка одреден случај тоа и може да го направи.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.759
Јас се држам до тезата дека ГЕНЕРАЛНО е поврзано со мафијашки одмаздољубив акт поврзан со ДЕТОНАТОР. А дали мафијашите се Албанци, Турци, Власи, Роми или Македонци, не знам ...
Каков детонатор какви бакрачи.... ај објасни ми ја врската на овие деца од 17-18 години со детонатор?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Само едно највеќе мене ме буни .. доколку сакале дестабилизација, најголем ефект би добиле доколку би го направиле ова врз албанци ... да беше така државата до сега ќе гореше !!!
Ваљда не знаат дека македонецот во последно време ( 10ина години ), си е мирен и што и да му дадеш ќе срка.
Ја стварно не знам што треба да се направи за македонецот да стане од стол и да направи нешто!
Глупаво e главна тема за разговор низ Македонијава да е Сулејман и Езел по оваа грозотија..
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Мислев од големите играчи, а не од балканскиве пиунчиња. Ама во право си, и таму се се сведува на една држава која пробува да го смести центарот на својата служба во Белград и е традиционален поддржувач на јужниве соседи.
Нема потреба да е голема. Тоа си е балканска работа.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Да.. Помини некој ден спроти Жито Велес (Ѓ.П.) и увери се што работат.
Не не батали ти муабети за некој ден ....вчера, денес си видел такво нешто !! И двајцата сме од Ѓорче знаеме какви се џандарите тука дека се све диклиња ама за работава што беше сега само ги гледам како шибаат со колите цел ден низ град !!
 
S

Sagan

Гостин
Каков детонатор какви бакрачи.... ај објасни ми ја врската на овие деца од 17-18 години со детонатор?
Тезата е објаснета неколку пати на темата: со ѕверството се забошотува акцијата детонатор (која во западниот дел почна во Струга, а требаше да продолжи во Тетово, Гостивар, Дебар, Скопје) и полицијата целото внимание и ресурси ги насочува кон превенирање на граѓанска војна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
Нема логична брату. Седам до едни деца Македонци. И гледаат од далеку доаѓа едно друго дете и викаат меѓу себе „Уф еве го шиптарот“. Им се приближува Албанецот, им пружа рака им изразува сочувство, овие НЕ ПРУЖААТ РАКА. Ми се призгади од едно мочано видео што се направи! Пу!
Што не им викна полиција одма да ги уапси тие злосторнички деца. Од македонскиот национализам више глаа не може чоек да дигне.


-Дали ги извести невладините организации за овој ужасен чин, дело на македонскиот национализам?

-Дали ќе пробате да го забушите ова флагрантно неподавање рака, со тоа што нема да биде на насловна?

-Ќе има ли марш за мир против ваквиот национализам?


Подавањето рака е лицемерно. Тие несреќни Албанци живеат во Радишани. Што да прават? Да викаат како другите - епа ако ви е каури? Имаат ли избор, освен да изразат сочуство.

Колку Албанците од Тетово кај што се мнозинство, им изразија сочуство на роднините на убиеното дете на кош. Кое, поминаа, го изрешетаа, онака заради ништо. Друг да беше исто ќе му се десеше, тогаш мораше еден каур да отиде. Колку?

И Македонци у мнозинско албанско место така би се понашале.

Таа рака подадена не е од искрени побуди, туку од страв.

Жалам, ни ја не би прифатил подадена рака ако не е искрено сочуството.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Да се побара да се поднесе оставка на госпоѓата Јанкуловска. Алфа уби дете на плоштад, полицаец уби две лица кога не бил на службена одговорност, ладнокрвен масакар на 5 лица, секој од случаите се заташка и нема конкретни одговори за ништо.
Како бе така?Па Игор спасов е затвор,Јакимовски е во затвор(Што не би требало да биде по мое мислење),овој случај е во тек..
Како така гледаш на работите?
Ебати народот,паника напади анксиозност..Тоа ќе ве убие,ништо друго...Се плашите од стравот.. <
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Фактите:

1. Три видови куршуми се пронајдени во петте тела.
2. Пукано е од непосредна близина на момчињата, а повозрасниот човек од поголема далечина, неколку десетици метри.
3. 10 луѓе од судска медицина ја правеле обдукцијата.
4. Нема осомничен и полицијата постојано вика луѓе на информативни разговори.
5. Се работи за повеќе од еден сторител.
6. Судска медицина ќе ги предаде анализите на истражниот судија. Он после ќе пусти, ќе трага по сторителите. Во вторник ќе каже што точно имало на телата.

Инаку идејата на членот со тоа мобилните ми се гледа добра за пријавување на 199.
--- надополнето: 14 април 2012 во 20:20 ---
Што не им викна полиција одма да ги уапси тие злосторнички деца. Од македонскиот национализам више глаа не може чоек да дигне.


-Дали ги извести невладините организации за овој ужасен чин, дело на македонскиот национализам?

-Дали ќе пробате да го забушите ова флагрантно неподавање рака, со тоа што нема да биде на насловна?

-Ќе има ли марш за мир против ваквиот национализам?


Подавањето рака е лицемерно. Тие несреќни Албанци живеат во Радишани. Што да прават? Да викаат како другите - епа ако ви е каури? Имаат ли избор, освен да изразат сочуство.

Колку Албанците од Тетово кај што се мнозинство, им изразија сочуство на роднините на убиеното дете на кош. Кое, поминаа, го изрешетаа, онака заради ништо. Друг да беше исто ќе му се десеше, тогаш мораше еден каур да отиде. Колку?

И Македонци у мнозинско албанско место така би се понашале.

Таа рака подадена не е од искрени побуди, туку од страв.

Жалам, ни ја не би прифатил подадена рака ако не е искрено сочуството.
Ти девојче, или машко, очигледно имаш повеќе информации за етничката припадност на сторителите. Ајде сврти 199 и престани да лупаш тука.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
Како бе така?Па Игор спасов е затвор,Јакимовски е во затвор(Што не би требало да биде по мое мислење),овој случај е во тек..
Како така гледаш на работите?
Ебати народот,паника напади анксиозност..Тоа ќе ве убие,ништо друго...Се плашите од стравот.. <
Лесно е македонче да го стрпаш во затвор.Кај се балистите од тетово што тепаа полицајци???Кај се тие од Кале иако имаа ножеви на сликите?Како смее некој во државата да ти се закани дека ке го уништи цел град ако не се ослободат 2 насилници и притоа ти да ги ослободиш????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom