Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Ништо они нема да најдат(намерно или ненамерно) А и да најдат ние обичните смртници сигурно нема да бидеме известени за тоа.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Abe kade e premierot da dade izjava nesto,epten se zacudiv so nego..
Тој премиер е пример како не треба да се биде премиер.Да е жив Ататурк би му направил воен удар од прва....
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
За да убиеш недолжни деца ,невооружани не мора да си професионалец туку тешка ретардирана будала.
Овие се болни бандити, никакви професионалци,како заклучивте дека се професионалци?
Од каде знаете дека не оставиле докази?
А за жал пораката до нас е јасна ,терминот на убиството темпиран на најголемиот христијански празник,и сеуште кај некого постојат сомнежи за етничката припадност на убијците,премногу наивно!
не може 5 души да убие некоја ретардирана будала.....да бил еден убиец...додека да пукал во првиот ,четвртиот ќе избегал...повеќе од јасно е дека биле повеќе убијци или пак штом се пукало во нив од непосредна близина биле врзани.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Мислам дека мотивот ќе биде и најголема пречка за расветлување на случајот. Зошто баш тие деца? Зошто баш тој ден?
Има Логика ако ги им споиш првите букви од имињата се добива зборот САТАН.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
не може 5 души да убие некоја ретардирана будала.....да бил еден убиец...додека да пукал во првиот ,четвртиот ќе избегал...повеќе од јасно е дека биле повеќе убијци или пак штом се пукало во нив од непосредна близина биле врзани.
Биле 3 оружја користени може некој со 3 раце бил.:confused:
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
шала на страна јас искрено мислам дека да ни дозволат нас...со оглед на тоа дека сите гледаме серии од типот на ЦСИ многу побрзо и многу попрофесионално ќе ги најдеме убијците...искрено,не се шалам.Гледам дека на темава има луѓе кои доста добро и тактички размислуваат.Стефус Рефус....гуд поинт....добро размислување.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Има Логика ако ги им споиш првите букви од имињата се добива зборот САТАН.
:facepalm: E ova ti e najgolemata glupost voopsto vo zivot sto ja imam slusnato, a veruvaj se imam iznaslusano mnoooogu gluposti! Aj ako sakas prosvetli me kako moze da bide motiv takva teska glupost za vakvo ubistvo????? :facepalm::facepalm:
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Мотивот е најголемата Х непозната во целиов случај. Биле повеќе души, што значи дека тешко е да се психопати. Да се работи за маскар, се тоа би било изрешетано наеднаш а не да ги легнат на земја.
Целава работа ми личи на егзекуција, како извршување смртна казна, стрелачки вод, не знам како поинаку да се толкува ова.

M A S A K A R -dobro organiziran i sproveden so golemi sansi istiot da bide motiviran (etnicki), toes genociden, geno (gen - rod ) ocide (ubiva)
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
Да не знаете случајно министрите у владата да не направиле реконструкција...ни го снема премиерот па да прашам...

јас мислам дека тој не е во Македонија,можеби е на некое семејно патување за Велигден,како и да е Бог да не чува од вакви премиери
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Мотивот е најголемата Х непозната во целиов случај. Биле повеќе души, што значи дека тешко е да се психопати. Да се работи за маскар, се тоа би било изрешетано наеднаш а не да ги легнат на земја.
Целава работа ми личи на егзекуција, како извршување смртна казна, стрелачки вод, не знам како поинаку да се толкува ова.
Со разлика што стрелачки вод не ти врши тортура пред да те егзекутира.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
:facepalm: E ova ti e najgolemata glupost voopsto vo zivot sto ja imam slusnato, a veruvaj se imam iznaslusano mnoooogu gluposti! Aj ako sakas prosvetli me kako moze da bide motiv takva teska glupost za vakvo ubistvo????? :facepalm::facepalm:
Се труди да биде смешен, ама не е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom