Колку сакате да сте сами?

Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Кога сум нерасположена или нервозна (за разлика од повеќето луѓе) не сакам никој да ми се мота околу мене и да ме прашува: Како си, Што ти е, Кажи ми можеби ќе ти помогнам и така натаму... Тоа ме нервира! Едноставно тогаш сакам да бидам сама и да размислам. А кога сум добро расположена секогаш имам време за друштво.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Секогаш сакам луѓе околу мене.. Е кога сум нервозна ја пак сакам не ми сметаат нејќам да сум сама.. Ама ги жалам :kesa:
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Зависи во која ситуација прашуваш ако сум нервозен секогас ако не нема протреба да бидам сам Ќе излезам дружам муабети факти итн..
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Постојано сум опкружена со многу луѓе околу мене мора да сум ваму да сум таму, па понекогаш ми доага помислата да се изолирам некаде на некоја планина барем 1 недела( без мобилен) за да се средам, да сфатам што навистина сакам во животот, едноставно да се посветам САМО на себеси, да соберам енергија и да почувствувам барем малку мир и тишина.
Сепак тешко дека може да се случи вакво нешто наскоро така да, ајде назад во урбанизмот и авангардата...
Никогаш не сме сами, па дури и тогаш кога нема луѓе околу нас.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Барем по 5 часа на ден...имам потреба од самотија и тогаш не сакам никој да ме вознемирува, а остатокот на денот сакам да бидам опкружена со луѓе:pipi:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Барем по 5 часа на ден...имам потреба од самотија и тогаш не сакам никој да ме вознемирува, а остатокот на денот сакам да бидам опкружена со луѓе:pipi:
Слично размисливање имам и јас:helou:
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
131
Поени од реакции
20
Сам,не поднесувам!Но во такви случаеви кога морам или кога ќе се принудам самиот себеси односно кога ми е тешко сакам да сум сам.Едноставно кога сум сам можам многу добро да размислам за работите кои се фиксирале во умот и сакам да ги одлепам.Супер се чувствувам потоа.Посебно ако медитирам за време на самотијата.Бидејќи досадно е понекогаш сам.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Па некогаш кога сум лута или бесна на некого сакам да сум сама али почесто имам потреба од други луѓе.
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Obicno sakam da sum vo drustvo, epten vesela licnost sum.. :pipi: Ama ima nekoi denovi koga mi e smaceno od site i rado bi ostanala sama vo soba:cry:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Само нешто да додадам. Можете да размислувате и кога сте во друштво. Собирајте идеи и применете ги во својот проблем. Делува доколку сте доволно креативни.
 
P

Psy

Гостин
Сам,не поднесувам!Но во такви случаеви кога морам или кога ќе се принудам самиот себеси односно кога ми е тешко сакам да сум сам.Едноставно кога сум сам можам многу добро да размислам за работите кои се фиксирале во умот и сакам да ги одлепам.Супер се чувствувам потоа.Посебно ако медитирам за време на самотијата.Бидејќи досадно е понекогаш сам.
Се согласувам...медитацијата највеќе помага... најдобро е кога барем пола час ќе одвоиш да бидеш сам, и истиот ќе го поминеш во медитација, и длабоко размислување.... после тоа си нов човек!!!

Иначе...не многу сакам да бидам сама...дружењето ме иполнува, и му подигнува расположение во секој момент, во било каква ситуација... мислам дека кога ни е тешко, или кога сме нервозни дека највеќе може да ни помогне дружењето...а не затварањето со самите себеси.... ама тоа е мое мислење:toe:


позз:smir::wink:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Сакам луѓе, сакам да се дружам и доста динамично живеам, но во денот имам потреба да бидам сама 1-2 саата, што според мене е сосем природно бидејќи јас не се окружувам со луѓе оти не знам што би со себе, туку оти вистина сакам луѓе, но сакам и квалитетно поминато време.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
несакам да бидам сам. никогаш и не сум сам, т.е. само кога сум нервозен или бесен сакам малце да се одвојам од средината и да си ги смирам емоциите. тоа е тоа :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom