Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
14 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
20
Нејќам да мешам политика, ама ајде не ја криви власта.
Успешно крие за масакарот што се случи во Македонија, празни информации дава само.
Најмалку што можеше како за почеток да прогласи ден на жалост.
Еве сега ги нема СДСМ, не го злоупотребуваат случајот за партиски цели, зашто вмро крие дека кучиња албанци терористи ги масакрираа нашите деца ??
Каде се изјавите на радишанци што ги дадоа за телевизиите, ниту една снимка не пуштија од нивните комнетари затоа што им забранија на телевизиите да даваат подетални информации за да не се крене на големо работава.
СРАМОТАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ок ама ова не ти дава право да ми ги избришиш постовите мои..
Прво, не бев јас таа која ти ги избриша постовите, но колегата кој ги избриша со тотално право ти ги избриша. Достоинствено дискутирај, нема потреба од постови од типот “ги уклучивте мозоците“ и да мешаш грчка страна одма. Не денес. Не утре.
Биди човек денес пред се, а потоа брани страни.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Знам, бидејќи ги видов, само за Филип ми кажаа дека бил најмногу...

Иначе не биле сите пукани од грб...
на братми другар кој отишол на местото да идентификува дали се тие децата видел модра рака на некој што значи дека имало прво тепачка помеѓу двете страни веројатно.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.231
И најава од Канал 5 за нов концерт утре, на Миле Кузмановски. :facepalm:

Не дека се фалам, али летово одам 4 месеци во USA, и после случувањата деновиве сериозно размислувам да ја избришам Македонија од картата на светот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
20
Како се изврете работава не ми се верува.
Работава сега испадна дека убиени се деца од радишани во сите наслови (затоа другите населби не треба да се замараат)
Масакрирани се деца од Македонија, Македонци, АЛОООООООООООООООО
 
Член од
13 април 2012
Мислења
88
Поени од реакции
94
Ne zavisi od nas albancite ili makedoncite dali ke ja ima ili ke ja nema ova zemja TOA SITE DA GO ZNAEME DRUG ODLUCUVA
Не,токму од вас зависи..Или барем зависеше,ама пошо се виде што а'кл имате,и што племе сте,сега од нас зависи..Ако се реши да ве нема,ќе ве нема,и тоа ќе биде завршено од тајните организации на Македонија во нај кус можен рок..Едноставно нема да постоите,вирусот ќе биде убиен..
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Прво, не бев јас таа која ти ги избриша постовите, но колегата кој ги избриша со тотално право ти ги избриша. Достоинствено дискутирај, нема потреба од постови од типот “ги уклучивте мозоците“ и да мешаш грчка страна одма. Не денес. Не утре.
Биди човек денес пред се, а потоа брани страни.
Јас у опште незнам зошто си толку нервозна? Како прво,јас не се редувам со убиствата, а како второ достате со шпекулации, и со лажни етикетирања..
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Iskreno zalam za slucajot, lesna im zemja i sto poskoro da se fatat onie sto napravile vakvo nesto.

Iskreno, ne znam zasto obvinuvate nekoi(vo slucajot albanci) koga nikoj ne izglegol so nekoja oficialna informacija. Poslednive nedeli citav kako makedonec so sekira masakriral svoja zena, kako decko so pistol ja izresetil svojata zenska, kako vnuk ubodel svoj dedo, kako bese faten deckoto sto so 30 ubodi so noz ja ubil prijatelkata. Znaci monstrumi postojat sekade niz svetov. Ama prosto izgledaat vasite postovi, koa ete i Jankulovska kaza deka koj ima nekakva informacija neka se obrati do MVR, a ne tuka da si lecete frustracii i deluvate eksperti

Gi pcuete MVR a zaboraivte deka vie bevte tie sto gi staivte u vlast. Pcuete po Sitel, Kanal 5 a zaboraivte deka vie slavevte koa A1 otide vo stecaj. Vo vakva zemja ke ima vakvi slucaevi, pa moze da ostanat ne razjasneti, posto narodot toa im go dava za pravo.

I nie albancite patime od svoite politicari, koi edno kazuvaat pred izbori sosema drugo rabotat na vlast, ama ovci sme, posto ne znaeme da izlezeme ko grcite, britancite, spancite da zapalime sve i svesto pa nareden pat politicarite da razmislat 3 pati za nekoj poteg.

I koa izleze vesta za dvajcata ubieni u GV prvite mislenja pred otkrivanje na identitetot na zrtvite bese deka sigurno nekoj sipac ubil makedonci. Smeski ste

Пар коментари на јутјуб каналот за Радишкиот случај.Или и ова е масло на Белград?

OOOO rrofsh more burre i dheut, se do ia hajm zemrat nje nga nje ketyre armiqeve, We told them dont fuck with Albanians cause we dont forget.

LONG LIVE GREAT ALBANIA, 5 PEOPLE WITHOUT IDENTITY (MACEDONIANS) LESS, Homeboy do you know that the only country that i ever have learn and that they dotn have IDENTITY are "macedonia" And when ALBANIANS were here in Balkan serbs, "macedonians: and the rest did not even exist. LONG LIVE GREAT ALBANIA
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
срце ми се ќине, заплакав ко мало дете. :(

http://www.mkd.mk/25995/crna-hronika/pogreb-ubieni-smilkovce-radisani/


После ова што го прочитав, мислам дека дел од душава ми се откина.
Како може да постојат вакви ѕверови, како не им е жал за ова што го направија, КОЈ ЌЕ ГИ УТЕШИ СЕГА ФАМИЛИИТЕ??? Како можеле гниди од луѓе да УНИШТАТ 5 фамилии...
НЕ ГО САКАМ ОВОЈ СВЕТ! НЕ ГО САКАМ ВАКОВ!
Овие луѓе никогаш повеќе нема да се насмеат, нема да дочекаат внучиња....:place::place:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас у опште незнам зошто си толку нервозна? Како прво,јас не се редувам со убиствата, а како второ достате со шпекулации, и со лажни етикетирања..
Да, Реален., навистина во темава САМО ТИ СИ БИТЕН и твоите 2 мислења што беа избришани. СТВАРНО ти си битен, не се битни децава, ја отворивме темава за да се расправаме со тебе до задутре и да ти бришеме мислења. Имај почит, замолкни те молам, доволно е тешко и болно ова!

Навистина е тешко да се предвиди ЗАШТО СУМ нервозна. Убија 4 деца и еден човек, ЗАШТО БИ БИЛА НЕРВОЗНА???????????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom